Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Wątek: Dlaczego smartfony wygryzą tradycyjne aparaty

Awatar Roberto73
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    67
    Moja galeria
    Ale jaki ma sens taka "poprawa"? Nie jesteś w stanie zauważyć na tym malutkim monitorku wielu wad zdjęcia. Czym to lepsze od jpg to nie wiem, chyba tylko uspokajasz się , że zrobiles raw.

| OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Siła reputacji
    190
    Moja galeria
    @Roberto73 @andtor2 zmiencie front. Epicure to młody człowiek, wzrok sprawny. Popatrzcie na jego fotki w blogu oraz testy i potem komentujcie.
    Ja też kiedyś nawlekałem nitkę przez ucho najmniejszej igły w zestawie i to bez okularów.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Awatar Roberto73
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    67
    Moja galeria
    To świadczy tylko o tym, że poprawnie komponuje i naswietla zdjęcia , obróbka jest niewielka . Ale takie niuanse jak wyciąganie z cieni itp praca ze swiatlem, jest prezyzyjnie niemozliwa na lcd aparatu. Nie przekonasz mnie Rysiek.
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 2.02.19 o 12:49

| OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Siła reputacji
    190
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    To świadczy tylko o tym, że poprawnie komponuje i naswietla zdjęcia , obróbka jest niewielka . Ale takie niuanse jak wyciąganie z cieni itp praca ze swiatlem, jest prezyzyjnie niemozliwa na lcd aparatu. Nie przekonasz mnie Rysiek.
    Nie przekonuję Cię, tylko próbuje wyjaśnić, że dla Epicure to może wystarczyć do dobrych fotek. I co Mu zrobisz??
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    191
    Moja galeria
    Pomóżcie !
    Żona właśnie stwierdziła, że jej stary Panasonic FZ 150 " już nie"
    Jaki kompakt z zoomem Eq 200 mm ?
    Do środy..
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 12/2 + 45/1.8 + 9-18 + 100-300

Awatar Roberto73
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    67
    Moja galeria
    FZ1000 lub rx10

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ale jaki ma sens taka "poprawa"? Nie jesteś w stanie zauważyć na tym malutkim monitorku wielu wad zdjęcia. Czym to lepsze od jpg to nie wiem, chyba tylko uspokajasz się , że zrobiles raw.
    A kto powiedział, że to ma być lepsze od JPEGa, skoro JPEG jest wystarczająco dobry? Ma to sens taki, że normalnie aby dobrać właściwy profil koloru, WB, dynamikę JPEGa przed zrobieniem zdjęcia, to trzebaby grzebać w menu przed każdym zwolnieniem migawki, a tu można to sobie zrobić na spokojnie już po zrobieniu zdjęcia.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

| OlyJedi Awatar marek7001
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Siła reputacji
    56
    Moja galeria
    Witam serdecznie. Dawno mnie tu nie było Kilka lat temu pisałem gdzieś tu na forum, wrzucałem fotki...że dożyjemy takich czasów że zdjęcia ze smartfonów zaczną wygryzać kompakty...Kompaktów już tak na prawdę nie ma, za sprawą smartfonów A jakość zdjęć...człowiek który foci okazjonalnie nie odróżni z czego zdjęcie zostało zrobione. Smartfony teraz to potęga technika w fotografii stoi w miejscu od kilku-nastu lat a smartfony idą do przodu. Bardzo ostro, chyba nic tak szybko się nie rozwija jak jakość zdjęć i wideo w smartfonach...
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5 Jest: LG G6
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Ostatnio zrobiłem na auto kilka fotek xiaomi 6A i w postaci zdjęć 10x15 może to nawet się podobać.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" CKN

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    i na tym polega problem- największy postęp dokonuje się nie w dziedzinie optyki, matryc ale własnie w postprodukcji obrazu wczytanego z matrycy. A tutaj smartfony są o kilka lat przed aparatami z wymienną optyką. Sorry, ale już w tej chwili jpg prosto z puszki powinien załatwiać 95% zdjęc, .
    Oczywiście. I dlatego własnie telefony załatwiają kompakty, a i z lustrzankami konkurują. Większość robiących zdjęcia to nie są fotoamatorzy, a już w ogóle nie są to zawodowcy, oni stanowią promil.

Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    .. zdarzyło się, aby osoby z aparatami prosiły mnie o pomoc, bo coś namieszały w meni i smartfon kolegi robi teraz lepsze zdjęcia, Ludziska zasypane technologią nie chcą się uczyć, rzadko kto czyta instrukcję, a tu wyjął z kieszeni, dotknął i po problemie.
    Po ostatnim wyjeździe rodzinnym, żona spotkała koleżanki i od tego czasu już nikt nie prosi mnie o fotki , bo robiłem aparatem a to obecnie wielki problem, bo oczywiście po każdym wykonanym zdjęciu były "oględziny" i jak się spodobało, to NATYCHMIAST" trzeba było wysłać wszystkim na fotce, aby po minucie było już to na FB, wniosek był jeden - aparaty są do "niczego"
    Oczywiście. Efekt musi być natychmiast, w akceptowalnej przez amatora jakości.
    Tymczasem profesjonalisci dostają orgazmu na widok Arta i muszą go mieć, bo jest ostrzejszy i daje więcej detalu. Na 42 - 45 - 52 Mpx matrycy. To jest szaleństwo. Jaka para młoda na swoich albumowych odbitkach to zauważy?
    O sprzęcie na forach dyskutują pasjonaci, ale .. jesteśmy mocno oderwani rzeczywistości