Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 124

Wątek: Dlaczego smartfony wygryzą tradycyjne aparaty

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    183
    Moja galeria
    I o to chodzi, na zdjęcia ruszam z dziwnym balastem, na wakacje jadę ze smartfonem. Jest OK.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Gdyby wszyscy Twoi znajomi mieli aparaty i używali ich na co dzień, to byś ciągle słyszał o psujących się aparatach. Ja nie kupuję argumentu, że smartfony psują się częściej niż jakakolwiek inna elektronika użytkowa. Ba, biorąc pod uwagę to, że ciągle się na nich siada, rysuje kluczami, rzuca na kanapę, upuszcza na podłogę czy nawet topi w kiblu, to uważam, że ich wytrzymałość jest ponadprzeciętna. Spróbuj to zrobić z aparatem.
    Ja wcale nie twierdzę że się psują częściej. Natomiast - dokładnie jak piszesz - ze względu na ich bardzo intensywne używanie oraz sposób w jaki to robimy prawdopodobieństwo uszkodzenia jest bardzo duże. Aparatu nie noszę do kibla, nie siadam na nim, nie wysmaruję smarem w warsztacie itd. To po prostu dwa różne światy.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    183
    Moja galeria
    Chyba można przyjąć, że kwestię niezawodności sprzętu mamy omówioną. Pozostaje problem zamontowania zooma (lub kilku stałek pokrywających zakres) 24-200 w telefonie. Taki zakres staje się uniwersalnym standardem w większych formatach.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Toruń
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tak na ukoronowanie tego wątku opublikowałem właśnie tekst, w którym wylewam żale pod adresem producentów tradycyjnego sprzętu foto i trochę rozpływam się w zachwytach nad ostatnimi osiągnięciami producentów smartfonów:

http://www.epicure.pl/smartfonowa-rewolucja/

Zapraszam do lektury i obejrzenia kilku pstryków z telefonu
    dobrze, że zawodowcy tak piszą a nie ja, Janusz. Rodzina od czasu, gdy posiada flagowce od Samsunga, trochę wyśmiewają moje mtf, szczególnie, gdy aby pokazać, że Ich zdjęcia są słabe technicznie wydrukowałem w a4 zdjęcia tego samego z mego OMD i S9 - bez obróbek. Niestety, przegrałem test. Ilość detali, ostrość, wyciągnięcie cieni przerosła moje oczekiwania. Wiadomo, że wina przegranej pewnie jest po mojej stronie, niemniej po wydruku spodziewałem się pryśnięcia smarfonowej bańki. Dzięki twojemu tekstowi, uzmysłowiłem sobie problem, i że widząc co widze - nie zwariowałem. Tylko jak dalej tłumaczyć innym, wydatki na sprzęt ?

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tojaro Zobacz posta
    .... Tylko jak dalej tłumaczyć innym, wydatki na sprzęt ?
    ... a tym , że smartfon cyknie fotę tego co widzi ... aparat zrobi zdjęcie tego co widzi fotograf.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    165
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Chyba można przyjąć, że kwestię niezawodności sprzętu mamy omówioną. Pozostaje problem zamontowania zooma (lub kilku stałek pokrywających zakres) 24-200 w telefonie. Taki zakres staje się uniwersalnym standardem w większych formatach.
    Myślę, że to kwestia najbliższych lat. Nie wiem, jaki zakres ogniskowych na zoom w P30 Pro, ale mniej więcej 16-100 mm ekw. (z dziurami) mamy już dzisiaj pokryte.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    183
    Moja galeria
    Pokryte może jest, ale jak? Samo krycie, to fajna sprawa, ale poczekajmy na efekty. Zakładam, że minimum jakości, to f/22 w FF, czyli HD i świetna odbitka 15x10. Przy f/22 dziurka ma ok. 10mm dla 200 i ok. 5mm dla 100mm. Tego się raczej nie upchnie w kilku mm grubości smartfona.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... a tym , że smartfon cyknie fotę tego co widzi ... aparat zrobi zdjęcie tego co widzi fotograf.
    możesz rozwinąć?
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

www.k2-stal.pl

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    możesz rozwinąć?
    ... oczywiście . Telefon (smartfon) , jakiś tam , ma każdy i każdy może zrobić fotkę tym co ma . Po aparat i osprzęt sięgnie ktoś zainteresowany stworzeniem obrazu . Chętny nauki fotografii , chętny doskonalenia sztuki i cierpliwy przy postprodukcji . I tu nie koniecznie potrzebne są nowinki techniczne , ale sprzęt pozwaląjacy na rozwijanie się . Taka postawa daje szansę na usprawiedliwienie i zrozumienie przez innych potrzeby inwestycji. No chyba , ze ktoś wpada w zakupoholizm ... kredyty i pożyczki ...

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    165
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Tego się raczej nie upchnie w kilku mm grubości smartfona.
    Te zoomy akurat mają peryskopowy układ optyczny, tak jak kiedyś w supercienkich kompaktach. Dziurę umieszczą w takiej płaszczyźnie, żeby się zmieściła, a dalej wstawią pryzmat i odbiją wiązkę w bok.

Huawei P30 Pro ma 125 mm ekw. przy f/3,4. P30 (bez Pro) ma 80 mm f/2,4.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka