Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Panasonic Leica 12-60mm f/2.8-4.0 czy Olympus M.Zuiko 12-40mm f/2.8

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Panasonic Leica 12-60mm f/2.8-4.0 czy Olympus M.Zuiko 12-40mm f/2.8

    Witam wszystkich .
    Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
    Do rzeczy :
    Od niedawna posiadam OM-D EM10 m II + 14-42 II R , nie wiele go używałem ale widzę że ten obiektyw nie jest tym co by mnie zadowoliło,głównie problem z ostrością (jakoś nie trafia,sam już nie wiem) wcześniej długo używałem hybrydy panasonica FZ 50 z obiektywem leica.
    Postanowiłem zakupić inny obiektyw do małego olympusa , który z tych dwóch będzie lepszy?
    Aparatu głównie używam na wakacjach,wyjazdach i imprezach rodzinnych.
    W leice podoba mi się ogniskowa -na wakacjach się przyda , a zuiko jest jasny - w muzeach się przyda , co wybrać.
    Czy używał ktoś tych szkieł z takim body? Głównie mam wątpliwości co do panaleiki,czy będzie działać jak należy, bo m.zuiko napewno.
    Dzięki z góry za zainteresowanie i odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Wybrałbym zdecydowanie 12-40. Jest świetny, ma to samo światło w całym zakresie ogniskowych. Jakiej kombinacji ogniskowej i przysłony byś nie ustawił i tak zrobi zawsze bardzo ostre zdjęcie od centrum po brzeg kadru. 20mm różnicy pomiędzy 40 a 60 mm to nie jest dużo. Pomiędzy 12-40 a 12-100 widać różnicę i czasami ten węższy zakres by się przydał, ale 60mm? Meh.

    Inna sprawa jakbyś miał body Panasa z IBIS - tutaj podwójna stabilizacja mogłaby być fajnym dodatkiem.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Możesz załączyć jakieś zdjęcia z tego obiektywu kitowego ? Bo nie bardzo mi się chce wierzyć z tą ostrością.
    To nie jest na tym forum pierwszy taki post. Zazwyczaj okazuje się że za brak ostrości odpowiada nieprawidłowa obróbka.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Zazwyczaj okazuje się że za brak ostrości odpowiada nieprawidłowa obróbka.
    Albo używanie filtra artystycznego Bleach Bypass
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi , świetnie dziękuję.
    Co do Leica to myślę że w olym tak jak w panasku można by sprzęgnąć obie stabilizacje (chyba że nie można) i jest troszkę tańsza tylko czy zadziała.
    A co do kitowego problemu z ostrością to sprawa wygląda tak - nie obrabiam zdjęć w żadnym programie nie lubię tego robić chcę, lubię zdjęcia takie jaki wyjdą z aparatu i pstrykam do jpg, może kiedyś dojde do takiego stopnia wtajemniczenia że to się zmieni ale jak narazie to chciałbym umieć zrobić takie zdjącie żeby go nie modyfikować w postprodukcji.
    Być może mam coś jeszcze żle poustawiane w aparacie ,ale próbowałem juz różnych sposobów i lipa.
    Coś nie moge dodać zdjęcia.Załącznik 207793Załącznik 207793

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Opcje zaawansowane -> zarządzaj załącznikami -> wybierz zdjęcie -> wgraj... gotowe
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Stabilizacja w szkle Panasa i korpusie Olka będzie się wykluczać, więc będziesz musiał wybrać jedną z nich. Co do wyboru wszystko świetnie przedstawił kolega Szafir51, Olek dzięki stałemu światłu jest moim zdaniem bardziej uniwersalny.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Ja miałem 12-6-/2.8-4 w dużym systemie i był to znakomity podstawowy obiektyw- własnie dłuższy od kita o 18 mm a przede wszystkim szerszy. mZD 12-40 jest świetny, no ale te 20 mm różnicy w codziennym uzytkowaniu jest sporym bonusem.
    Z drugiej strony, mając 12-40- nie ma już takiego parcia na jasną stałkę w zbliżonym zakresie.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Sugerując się waszym doświadczeniem i pomocą wybiorę zuiko, mam nadzieje że będzie ok i mały olek pokarze na co go stać.
    Jak już staną się szczęśliwym posiadaczem i trochę poużywam to podzielę się emocjami .
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Nie taki mały ten olek (jak na MFT). Będzie Pan zadowolony.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.