Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Zakup lornetki do 300 zł

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Pewnie masz racjé. Nie roszczę sobie pretensji do bycia ekspertem w tej dziedzinie,
    Patrząc jednakże na lornetki za ok 100,- i cenę wskazaną przez zainteresowanego MAX 300,- uważam że lepsza ( chyba ) jest luneta. Niestety wraz ze wzrostem jakości rośnie i cena.
    Luneta bez statywu jest praktycznie bezużyteczna.
    Mz. w relacji cena/ jakość Delta Optical Forest II 10x42 jest całkiem niezła.


  2. #12
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Pewnie masz racjé. Nie roszczę sobie pretensji do bycia ekspertem w tej dziedzinie,
    Patrząc jednakże na lornetki za ok 100,- i cenę wskazaną przez zainteresowanego MAX 300,- uważam że lepsza ( chyba ) jest luneta. Niestety wraz ze wzrostem jakości rośnie i cena.
    , napisalem bo to też " wyrzucone" moim zdaniem pieniądze, jeszcze jedno jezeli chodzi o lunete, chyba lepiej brac z okularem pod kątem niz prosty, wieksza wygoda uzytkowania, ale to tylko moje zdanie, statyw jest obowiazkowy

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #13
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Za 300 zł kupi już całkiem przyzwoitego Levenhuka 10x42. Za 450 zł do zdobycia Delta Forest o tych samych parametrach , wodoszczelna i dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami , a do tego z dobrą , realizowaną szybko na terenie kraju gwarancją .

    Porównywanie lornetek z przedziału 7-8 tysięcy nie ma sensu . Można kupić oczywiście Zeissa , Svarowskiego i za 14.000 zł tylko po co ?? Dla mania ?? ..... Też tacham od czasu do czasu Foresta , a to jednak dodatkowe 700 g i wyciąga się to raz , a czasem dwa przez cały dzień . Pomijam , że jak zaginie , to mniejszy skurcz .

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Może coś z tego wybierzesz:
    Celestron Nature DX 10x25 - pryzmaty BaK4, wypełnienie azotem, gwarancja 36mies.
    Celestron Outland X, 8X42 - pryzmat Bak4, wodoszczelność, gwarancja 36mies.
    Celestron Outland X,10X42 - pryzmat BaK4, wodoszczelność, gwarancja 36mies.
    Wszystkie oscylują w pobliżu wyznaczonej przez Ciebie ceny.

  5. #15

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Panowie a może coś z tej serii https://www.olx.pl/oferta/lornetka-b...tml#d428fbe53f ? Czytałem że są dużo lepsze niż nowoczesne za 200-300 zł

  6. #16
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    To doczytaj jeszcze , że kompletnie nieuszczelniona , zbiera kurz i paprochy , zażółca obraz w różnym stopniu (jak większość rosyjskiej optyki ) brak jakichkolwiek powłok antyrefleksyjnych i zapewne mleko pod słońce (jak i we wszystkich lornetkach i celownikach optycznych pr. USSR )

  7. #17
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    co do lornetek celestron outland - jest ok, jednak wykonanie określam jako słabe, okular jest plastikowy i się "wyrabia" co powoduje konieczność ciągłego sprawdzania i kręcenia podczas patrzenia, w mojej lornetce problem jest z lewym okularem dlatego moim zdaniem lepiej kupić coś droższego/lepszego co w dłuższym czasie się opłaci
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Nie bierz nic o powiększeniu większym niż dziesięciokrotnym bo obraz będzie ci dalej latał. Ja mam 8X i jestem bardzo zadowolony. Odpuść sobie zoomy i nie bierz do ręki swarovskiego. Jak byś troszkę dołożył to było by lepiej ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze się da.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Przepraszam że się wtrącam - co sądzicie o Delta Optical One? Kusi letkością i pozytywnymi opiniami .

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Przepraszam że się wtrącam - co sądzicie o Delta Optical One? Kusi letkością i pozytywnymi opiniami .
    Każdy poleca, ale chyba najlepsze rozwiązanie to wziąć do rąk i popatrzeć przez nią.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. [OPL] Nowe lornetki Olympus 8×42 PRO oraz 10×42 PRO
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.10.18, 11:20
  2. [OPL] Lornetki Olympus w praktyce - część II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.04.12, 10:20
  3. [OPL] Lornetki Olympus w praktyce - część I
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.03.12, 11:10
  4. Jasność lornetki
    By leszekkl in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.12.11, 20:49
  5. jakie powiekszenie lornetki ma sens ?
    By dobas in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.06.11, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.