Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Nowy system z obecnymi szkłami M-zuiko 4/3?

  1. #21
    Awatar JanekP
    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    Winchester
    Posty
    21
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tommy_G Zobacz posta

    ...P.S. czy ktoś się orientuje czy Metz 58-1 podejdzie do E-M1?...
    Istotne pytanie.
    Zdażyło mi się kilkukrotnie, podpiąć dokładnie taką samą lampę dedykowaną dla Nikona do korpusu OMD - E M10 MARK II
    Zrezygnowałem z uwagi na brak możliwości zejścia z użyciem krótkich czasów migawki po niżej 1/250s (muśnięcia światłem że się tak wyrażę).
    Ciśnienia nie mam bo doskonale się sprawdza z systemem N a dodatkowo gdzieś na dnie serca gości niepokój że mogę puszkę rozwalić.
    Pewnie są rozwiązania dzięki którym można sobie i z tym problemem poradzić jednak póki co temat odłożyłem na półkę.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Tommy_G
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Vevey, Szwajcaria
    Posty
    639
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    ja tą lampę mam dedykowaną do olympusa. Uzywam z E3 bez problemu więc zastanawiam się czy OMD sobie również z nią poradzi
    E-3, 8, 9-18, 12-60, 30, 50, 70-300, metz 58AF-1
    Mój wątek
    Mój blog

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Jeśli chodzi o przejściówki 4/3 do m4/3 to mam mmf-3 jak i Vitrox, Vitrox działa jak trzeba, ale ma odczuwalne luzy, wkurzało mnie to na tyle, że kupiłem wreszcie mmf-3, oryginał, używany, z Japonii. Teraz używam mmf-3, ma uszczelnienia i jestem spokojny gdy pada.
    jest dobrze

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar LubMich
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Kraków/Gdańsk
    Posty
    231
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Tego się trochę obawiałem.. adapter viltroxa może być loteria... ja chwałę bo u mnie nie ma luzow.. Ale pewno to nie jest gwarancja

  5. #25
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    System pomiaru dla lamp w mikro nie zmienił się. Ja używam do E-M1 lampy FL 36R i Metz 48 AF-1,
    Mam jeszcze lampę makro "niby pierścieniową" Metz 15 MS-1 i tu jest zagwozdka, bo jest tylko bezprzewodowa (brak stopki, mocowana na obiektyw) i chodziła z Pen EP-3, a nie chciała z E-M5.
    Z EM-1 nie sprawdzałem jeszcze.

Podobne wątki

  1. Nowy System Olympusa - micro 4/3
    By andytown in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 658
    Ostatni post / autor: 9.09.08, 15:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.