Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Przebieg migawki w nowym aparacie

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Lu
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Przebieg migawki w nowym aparacie

    Cześć wszystkim! Kupiłem aparat i sprawdzając w menu serwisowym mam informację MS: 308, czyli aparat miał zrobione 308 zdjęć ( w tym kilka moich). Jak myślicie czy powinno być 0 + moje. Czy to normalne, ze jest taka ilość. Sprzęt nie wygląda na używany. Nie jest to duża ilość zdjęć więc chyba nie ma co się martwić. (aparat OMD 10 mark III).

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Aparaty w fabryce są przed wysyłka sprawdzane i maja na liczniku kilka nieraz kilkanaście fotek.
    Ale trzysta to trochę za dużo jak na nowy. Może pozwalali klientom wsadzić swoją kartę i pstryknąć kilka fotek testowych, a może ktoś z pracowników " przetestował " go w " łikend " na rodzinnym grillu ?
    W sklepie raczej marne szanse na wymianę na inny, nie udowodnisz, że to nie Ty napstrykałeś tyle fotek.
    Musisz z tym jakoś żyć.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Lu
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mogę jeszcze oddać Ale zastanawiam się czy jak pozniej kupie drugi nie bedzie tak samo. Po aparacie nie widać zeby był na "łikenowym grillowaniu" stąd zstanawia mnie ta ilość
    Dziwne też bo drugi parametr za wszystkie naciśniecia migawki to B:000030. Btw: MS: 000308 S:000007 C:000000 U:000045 V:000000 L:000000

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta
    Mogę jeszcze oddać Ale zastanawiam się czy jak pozniej kupie drugi nie bedzie tak samo. Po aparacie nie widać zeby był na "łikenowym grillowaniu" stąd zstanawia mnie ta ilość
    Dziwne też bo drugi parametr za wszystkie naciśniecia migawki to B:000030. Btw: MS: 000308 S:000007 C:000000 U:000045 V:000000 L:000000
    Ilość zdjęć jest pod pozycją " R " chyba na stronie drugiej.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    88
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Ja kupiłem kiedyś aparat (niby nowy), który zaczął numerować zdjęcia od katalogu 104 - sprzedawca zarzekał się że to nówka.
    A i tak aparat zakończył żywot z innego powodu. . Te 300 zdjęć to tyle co nic.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Lu
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Ja kupiłem kiedyś aparat (niby nowy), który zaczął numerować zdjęcia od katalogu 104 - sprzedawca zarzekał się że to nówka.
    A i tak aparat zakończył żywot z innego powodu. . Te 300 zdjęć to tyle co nic.
    Nr katalogu chyba ne ma znaczenia bo ja mam 110 a jak wlozylem karte druga to mialem 115 jakos tak.

  7. #7
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Ilość zdjęć jest pod pozycją " R " chyba na stronie drugiej.
    Dokładnie .

    R ... ilość wszystkich cykli migawki
    S ... ilość cykli wykonanych z lampą błyskową
    B ... ilość fotek wykonanych przy włączonej stabilizacji matrycy

    ... to chyba najważniejsze , bo reszty nie rozkminiłem . Jak ja nabyłem puszkę , to miałem 7 cyknięć . 2 zwykłe i 2 z lampą wykonałem testowo w sklepie .

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Nowy ma pewnie ~100 zdjęć, może coś tam poprawiali i musieli jeszcze sprawdzić czy wszystko okej. 300 zdjęć to niewiele, ja bym się nie przejmował tylko cieszył aparatem i robił zdjęcia.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Może być nowy albo używany. Jakiś czas temu kupowałem w wielkiej sieci agd aparat z odbiorem osobistym. Nowy. Aparat był brudny ze śladami palców, w upchanym byle jak pudle. Jak kierownik sklepu to zobaczył, to zawołał pracownika, dał mu ścierkę i kazał przy mnie wycierać. Facet wycierał też komorę z matrycą. Serio. Oczywiście nie kupiłem. Napisałem do centrali sklepu. Zbadali sprawę i wyszło,że wszystko było ok i domyślam się, że chyba mi coś odbiło. Kupiłem w innym miejscu aparat w stanie takim, jakiego się spodziewałem. Ten pierwszy egzemplarz dostał pewnie jakiś nieszczęśnik. To jest loteria chyba, bo nie wszyscy producenci plombują pudła.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Ja kilka lat temu dostałem od kolegi maila, ze jego znajomy kupił Pentaxa K5 (nowego) który na zdjęciach podaje w EXIF moje dane personalne. Poprosiłem go by sprawdził, czy mu w trybie Live View działa punktowy AF, gdyż kilka tygodni wcześniej w ramach reklamacji wymieniałem z powodu nie działania tej funkcji kupiony przez siebie aparat. I... bingo - okazało się, że zamiast odesłać do producenta sklep sprzedał kolejnemu klientowi zwrócony przeze mnie wadliwy aparat. Oczywiście jako fabrycznie nowy, pełnosprawny, nieużywany.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Panasonic G1 przebieg migawki / firmware
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.11.12, 01:57
  2. Epl 1 przebieg?
    By junak20 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20.04.12, 17:18
  3. Jak sprawdzić przebieg migawki?
    By darkelf in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24.08.10, 12:38
  4. przebieg migawki w E-3
    By frrrost in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.12.09, 21:10
  5. skasowany przebieg w E1
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.05.06, 09:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.