Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
Nie do końca podzielam tą opinię. Nie każdy ma czas, zacięcie, zdolności, aby rozkminiać ewentualne problemy. Nie upatrywał bym tu lenistwa. Próbowałem swego czasu Linuxa i tych problemów nie brakowało. Przykładowo z sterownikami do karty graficznej czy do innych peryferiów (np. drukarka, skaner). Nie bez znaczenia jest także dostępne oprogramowanie. Nie ma co ukrywać, że takiemu Darktable (czy RawTherapee) jeszcze sporo brakuje do funkcjonalności Lightroom. Również co do finalnego efektu obróbki, ewentualnie trzeba poświęcić dużo więcej czasu aby zbliżyć się do efektu z LR. System operacyjny to tylko narzędzie i nie na tym chyba rzecz polega abym na nim się skupiał. Nie wiem, być może teraz jest bardziej dopracowany, próbowałem Linuxa już ładnych parę lat temu.
A tam godosz... wszystko kwestia profilowania tak samo jak w LR. Zrobilem w linuxie dziesiatki tysiecy fot i robilo mi sie to duzo lepiej niz w LR oczywiscie to kwestia indywidualna.
Ostatnie problemy, ze musialem szukac/kombinowac ze sterami do nietypowej drukarki mialem 10lat temu, z 5lat temu sterowniki do zewnetrznego DAC. Nic czego nie da sie przeskoczyc chwila czytania google.

Progrsy sa glownie za darmo, a jakoscia nie ustepuja wersja windowsowym, tylko kwestia przestawienia, to samo interfejs, tez od kopy lat jest graficzny, wiec nie trzeba klikac linijek.
Jedyne gdzie linux lezy to tzw Steam OS do grania i dla graczy, tepe to jakies i srednio dzialalo (stan 2017 poczatek) mialem na alienware.

Sterowniki? Masz juz w systemie, podlaczasz drukarke i dziala, podlaczas skaner i dziala, a windowsie do swojej powszechnej drukarki laserowej brothera musze zainstalowac caly pakiet + sterowniki ...

...i tak mozemy sie ping pongowac...

Godspeed