Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Panasonic DMC GX7 vs Olympus OMD EM-5 v2

  1. #1
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria

    Panasonic DMC GX7 vs Olympus OMD EM-5 v2

    czy jest ktoś na forum kto miał wymienione korpusy i może je porównać ? w necie jest tego troszkę, ale.... chyba nadszedł już najwyższy czas na wymianę mojego lumixa ?
    zastanawiam się nad em5v2 głównie ze względu na małe rozmiary, interesuje mnie porównanie pracy AF pomiędzy tymi dwoma korpusami, wszelkie info mile widziane
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    29
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    a GX 9 brałeś pod uwagę?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paweloly Zobacz posta
    a GX 9 brałeś pod uwagę?
    brałem, GX9 - 49 pkt AF, em5v2- 81 pkt AF
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie sugeruj się ilością punktów, bo to tylko punkty wirtualne. Oba te aparaty mają detekcję kontrastu i żadnych punktów AF tam tak naprawdę nie ma. Ostrość może być ustawiona w dowolnym punkcie kadru.

    Testowałem oba te aparaty, choć w dużym odstępie czasu, więc nie miałem bezpośredniego porównania pracy AF, a i standardy oceny mogły się trochę różnić (Panasa traktowałem bardziej surowo). Jeśli jednak obawiasz się, że Panas mógłby mieć gorszy AF, to niepotrzebnie. Jeśli w ogóle jest jakaś odczuwalna różnica, to raczej na niekorzyść Olka.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 21.12.18 o 10:30
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Mnie też się zawsze GX7 podobał, jakiś czas temu myślałem o nim jako zapasowym body do E-M5, używane body można kupić na alle za 800-1000 zł ale chyba obecnie nie ma sensu wchodzenia w przestarzale body- technicznie 2013 a więc właściwie prawie to samo co pierwszy EM-5 - a ty porównujesz go z mark 2.....jakość fotek myślę cały czas jest OK, tu jakiegoś gigantycznego postępu nie ma, ale jednak nowe aparaty Panasonica mają sporo nowych rozwiązań (4K photo, dodatkowo też focus bracketing, tyle że inaczej się nazywa ). Dlatego jeśli lumix - raczej zmieniał bym na GX9. Pomyśl o kilkuletniej dalszej perspektywie używania - GX7 coraz bardziej będzie odstawał, a i wsparcie serwisowe może być coraz słabsze ......

    Mój problem "następstwa" rozwiązałem kupując "prawie nowy" EM-1 z przebiegiem paru tysięcy zdjęć- oczywiście to drożej niż używany GX7, ale chodziło mi o lepszy AF z obiektywami 4/3 (mam sigmy macro) oraz focus bracketing. Używam głównie jpg i wydaje mi się ze są lepsze niż z E-M5. No i jeszcze pewien wpływ miało ....używanie tej samej baterii i ładowarki co EM-5

  6. #6
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Mnie też się zawsze GX7 podobał, jakiś czas temu myślałem o nim jako zapasowym body do E-M5, używane body można kupić na alle za 800-1000 zł ale chyba obecnie nie ma sensu wchodzenia w przestarzale body- technicznie 2013 a więc właściwie prawie to samo co pierwszy EM-5 - a ty porównujesz go z mark 2.....jakość fotek myślę cały czas jest OK, tu jakiegoś gigantycznego postępu nie ma, ale jednak nowe aparaty Panasonica mają sporo nowych rozwiązań (4K photo, dodatkowo też focus bracketing, tyle że inaczej się nazywa ). Dlatego jeśli lumix - raczej zmieniał bym na GX9. Pomyśl o kilkuletniej dalszej perspektywie używania - GX7 coraz bardziej będzie odstawał, a i wsparcie serwisowe może być coraz słabsze ......

    Mój problem "następstwa" rozwiązałem kupując "prawie nowy" EM-1 z przebiegiem paru tysięcy zdjęć- oczywiście to drożej niż używany GX7, ale chodziło mi o lepszy AF z obiektywami 4/3 (mam sigmy macro) oraz focus bracketing. Używam głównie jpg i wydaje mi się ze są lepsze niż z E-M5. No i jeszcze pewien wpływ miało ....używanie tej samej baterii i ładowarki co EM-5
    mam gx7 ale chcę zmienić
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    mam gx7 ale chcę zmienić
    Czasami człowiek musi, inaczej się udusi
    Też takie chęci mnie nachodzą. E-m 5 mk II można teraz kupić w niewygórowanej cenie, Wiosną przebąkiwano też o EM 5 mk III, potem to ucichło..
    Nie wiem jak Ty, ale ja jeszcze patrzyłem na Canona EOS M5, korpus niemal z identycznymi funkcjami jak Olkowa 5 mk II, ale grip dużo lepszy, za to lcd tylko odchylany. Ale zmiana systemu to już jest inna kategoria. Szkiełka trzeba by kompletować na nowo.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  8. #8
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    A to znaczy że zupełnie nie zrozumiałem pytania

    Co prawda EM-1 jest chyba tylko dostępny jako używki, ale AF ma chyba nadal lepszy od 5 mk 2 z uwagi na detekcje fazy. No i wiele opcji 5 mk2 dostał z nowszym firmwarem....jeśli głównie ci chodzi o AF

  9. #9
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    coś mi się wydaje, że trudno będzie z "małym korpusem" ? zaczynam zastanawiać się nad g9/em1v2
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    55
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Ja mam oba. Dokupiłem GX7 i leży nieużywana. Za to Em5 II uwielbiam. Działa szybciej, lepiej, płynniej.
    E-M1 II | Sigmy 16 f1.4 i 56 f1.4 |

Podobne wątki

  1. Panasonic VS Olympus
    By Evee in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 11.11.17, 11:39
  2. Panasonic GX80 vs Olympus Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By luzaczek82 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20.08.17, 22:00
  3. Panasonic 100-300 czy Olympus 75-300?
    By tomtomek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 27.11.16, 21:16
  4. Olympus MMF-3 czy Panasonic DWW MA1 ?
    By żmija in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28.07.15, 22:52
  5. Olympus e-pl5 czy Panasonic gm1
    By gruby191 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.02.14, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.