Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Obiektywy do filmowania i fotografii.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Obiektywy do filmowania i fotografii.

    Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego jak zużywają się obiektywy m4/3 używane do filmowania.
    Można trafić na sporo ofert używanych szkieł które sprzedają osoby parające się filmowaniem.
    Są to i zoomy Olek 12-40 i Pasikoniki 12-35 oraz stałki od 12 do 45 mm. Często jest to sprzęt mający jeszcze kilka tygodni lub nawet miesięcy gwarancji.
    Na moje wyobrażenie szkła te mogą być mocno wyeksploatowane ( mimo poprawnego wyglądu zewnętrznego) a ich części mechaniczne zużyte.
    Przecież w trakcie filmowania AF pracuje cały czas, a nagrania trwają godzinami.
    Podzielcie się własnymi doświadczeniami lub opiniami.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Jak myślisz poważnie zająć się filmowaniem to może warto kupić nówkę.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #3
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Z drugiej strony nie trzeba aż tak bardzo bać się używek. Zwłaszcza posiadających jeszcze gwarancję i z możliwością przetestowania z własnym body . Nie do końca istotny jest przebieg czy czas użytkowania lecz w jakich warunkach i jak obchodził się ze sprzętem operator . Wadliwe trafiają się też nówki sztuki . To elektronika i małe silniczki podatne na zaśniedzenie , zamarzanie , uszkodzenia mechaniczne od wstrząsu lub upadku . Zawsze się ryzykuje przy kupnie od kogoś . Może być wciśnięty świadomie trup lub całkiem nieświadomie zaczynający szwankować .

    Ja świadomie ryzykuję zakup używek . Sprawdzam , testuję w miarę swoich ograniczonych możliwości i wiedzy . Nigdy się nie przejechałem , ale tez nie kupuję na odległośc lub tez kupuję z opcją przetestowania . Mam trzeciego 12-50 mm (dwa poprzednie zabiłem fizycznym upadkiem z ponad 10m ) kupiony z daleka z aktywnym kontaktem ze sprzedającym i wszystko jest ok. Oczywiście to średni obiektyw ale mówimy o sprawności mechanicznej i dobrej woli sprzedającego . Są jeszcze komisy oferujące czasem w dobrej cenie i z kilkumiesięczna gwarancją obiektywy sprawdzone , które można sprawdzić i przetestować .

    Jeżeli jednak jest kasa i strach przed używką , to kupować i cieszyć się swieżynką.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Mnie interesują szkła używane jakie sprzedają "filmowcy". Chcę nimi fotografować. Mam tylko wątpliwości, czy nie jest to sprzęt mocno zużyty.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Ja też mam wszystko, oprócz E-M5 II, używane, a co tym wcześniej robiono to nie wiem, ale jeżeli kupujesz świadomie od filmowca to obiektyw na bank dużo pracował i stąd rozumiem Twoje obawy, ale wiesz, że taniość z czegoś wynika.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #6
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    W stosunku do używek takie wątpliwości będą zawsze i tyczyły się będą każdego konkretnego egzemplarza . Jest zbyt dużo zmiennych wpływających na kondycję obiektywu , żeby jednoznacznie opiniować , ze coś jest sprawne lub zajechane . Już napisałem , że czas użytkowania nie ma wpływu na funkcjonalność . Za to sposób użytkowania już tak . I tego zapewne nigdy się nie dowiesz . Pomijając fakt , że dbanie , chuchanie na sprzęt to dla każdego indywidualna sprawa i wszyscy się w tej materii różnimy .

    Tak ... sprzęt intensywnie eksploatowany jest ..... intensywnie eksploatowany .
    Tak ... sprzęt intensywnie eksploatowany jest ... nie do użytku .
    Tak ... sprzęt intensywnie eksploatowany ... nadaje się do intensywnego eksploatowania .

    Wszystkie wypowiedzi są prawdziwe , bo wszystko zależy od egzemplarza . Zdaje mi się , ze poszukujesz jedynie objawionej prawdy lub szukasz potwierdzenia/zaprzeczenia swojej decyzji . Bez urazy ....

    A niby kto są ci filmujący sprzedawcy ??? ... znudził mu się obiektyw , lub nie spełnił jego oczekiwań ??

Podobne wątki

  1. Veydra -Obiektywy T2,2 do filmowania
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.02.16, 01:52
  2. Samyang obiektywy do filmowania.
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.02.16, 23:21
  3. Jakie obiektywy najlepsze do filmowania w m4/3
    By psl in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.04.14, 10:49
  4. Obiektywy do filmowania w lustrzankach?
    By nuka11 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.12.13, 08:49
  5. Obiektywy CCTV do filmowania OM-D?
    By apz in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.01.13, 17:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.