Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pofragmentowane zdjęcia. Olympus OMD E-M1

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Mieszka w
    Jarocin
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pofragmentowane zdjęcia. Olympus OMD E-M1

    Witam forumowiczów.
    Mam problem z aparatem Olympus E-M1.
    Zdjęcia po zgraniu na komputer są pofragmetowane. Dziwne jest to, że na ekranie wyświetlacza aparatu, zdjęcia są wyświetlane prawidłowo,
    W aparacie wgrane jest najnowsze firmware a migawka ma ok 5000 zdjęć. Dzieje się tak na 2 obiektywach (12-40 i 40-150) (załączam zdjęcie przykładowe). Ostatnio zdarza się bardzo dużo uszkodzonych zdjęć (nawet 1/5 lub 1/4 wykonanych zdjęć). Wypróbowałem już 3 karty pamięci różnych producetów (sandisk, kingston i Lexar 633x). Karty średniej półki, wszystkie karty były nowe UHS 1 i na każdej dzieje się podobnie (tylko z różną częstotliwością - najgorzej na karcie Lexar). Od czasu do czasu (co ok 100 zdjęć) aparat się również zawiesza (nie pomaga wyłączenie aparatu gdyż w wizjerze nadal pokazuje parametry tak jak by był włączony). Dopiero wyciągnięcie akumulatorka powoduje, ze reset jest skuteczny. Czy może ktoś wie co to za przyczyna i jakie mogą być koszty naprawy? Czy opłaca się naprawiać tan aparat? A może jest to jakiś inny problem, niezwiązany z aparatem. Możliwe, że mam pecha do kart pamięci? Z góry dziękuję za pomoc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB250285.JPG
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	7,23 MB
ID:	206308

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    czy problem dotyczy i jpg i ORF ? Wgrałbym ponownie firmware ale generalnie to jednak serwis.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2018
    Mieszka w
    Jarocin
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Coś mi podpowiedziało bym sprawdził jeszcze zgrać zdjęcia przez inny czytnik kart pamięci. Włożyłem kartę bezpośrednio do notebooka i okazało się, że to wina czytnika Ufff.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    ale nie tłumaczy to zawieszania się aparatu.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2018
    Mieszka w
    Jarocin
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Masz rację w sprawie zawieszania aparatu. To nie pomogło . Będę wdzięczny osobom, które miały podobny problem lub wiedzą, co jest przyczyną i jak to rozwiązać za wskazówki.
    Cieszę się, że jeden temat został rozwiązany, bo ten był o wiele bardziej problematyczny. Jestem amatorem w fotografii, ale każdy się ze mną zgodzi, że utrata 1 zdjęcia na kilka zrobionych jest tragedią, bo często zdarza się, że ono było najlepsze.... Więc gdy odkryłem powód psucia zdjęć ucieszyłem się, że koszt jest niewielki (ok 10 zł) zakupu nowego czytnika, bądź używanie notebooka z wbudowanym czytnikiem.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    pierwsze - czy karta jest oryginał ? - sprawdź na innej z pewnego źródła (ewentualnie czy sprawdzane karty były nowe i formatowane)
    dwa - kiedy ostatni raz karta była formatowana w KOMPUTERZE - pełny format, później drugi raz w aparacie ?
    trzy - czy to karta SD czy mikro SD ?
    cztery - sprawdź na innym aku
    pięć - zresetuj aparat do ustawień fabrycznych (jakiś specjalny kod trzeba wpisać)
    wielosystemowy

Podobne wątki

  1. Olympus E-500 złe zdjęcia
    By narciarz in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.01.11, 18:42
  2. Zdjęcia seryjne olympus e-1 i fl 50??
    By Martinos in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.11.05, 16:19
  3. Olympus E-20N - Czarne zdjęcia
    By Zan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.06.05, 12:41
  4. zdjecia w Olympus C-730
    By Sylwester in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3.08.03, 13:06
  5. Olympus 720 - zdjęcia nocne...
    By Arras in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30.06.03, 14:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.