Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw

    Cześć, to mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie☺️ Potrzebuję porady w kwestii nowego bezlusterkowca. Szukam czegoś w granicy ok 3500 zł głównie do robienia zdjęć ale też do kręcenia filmów (65%-35%). Zastanawiam się między Olympus OM10 Mark II a OM10 Mark III. Wykorzystywany byłby amatorsko na co dzień, ale też wymagałabym żeby od czasu do czasu dał radę w gorszym oświetleniu, np. podczas koncertów (też amatorsko ale żeby cokolwiek było widać :P) Który z tych aparatów lepiej by się sprawdzał i jaki z jasnych obiektywów byłby do niego najlepszy? Będę wdzięczna za wszelkie porady, pozdrawiam

  2. #2
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Obiektyw stało czy zmiennoogniskowy?
    Tak na szybciora to w tym budżecie Olympus OM-D E-M10MkII plus Panasonic 25mm 1.7 plus używkę Olympus 45mm 1.8.

    No ewentualnie body jako powyżej i zaryzykować i kupić Olympusa 12-40 2.8 Pro na eGlobal... (Lekko naginając budżet)
    Kity 14-42 odpuść, straszna ciemność.

  3. #3
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    2,8 szału na koncercie też nie robi, szedłbym co najmniej w jakąś tanią stałkę ok 1,8 - praktycznie sa dwie- panasonic 25/1,7 i OLY 45/1,8. Jeszcze jest pytanie, skad chcesz fotografować koncert i jak duże sale.
    Ja bym polecał starszy mark II (różnice chyba nieistotne, a tańszy - zaoszczędzisz na szkło) + podstawowy zoom 14-42 (do codziennego zastosowania sprawdzi się doskonale) + dwie wspomniane stałki (albo jedna, ale która - zleżnie z jakiej odległości będzie używany na koncercie) Z mojego skromnego doświadczenia koncertowego, potrzeba na ogół cos zdecydowanie dłuższego....Ja używam stare manualne OM Zuiko 135/2,8 bo nie zawsze da się dopchać przed scenę, często fotki robi się lepiej z dalszej odległości, bardziej dyskretnie i nie w tłumie....Tak wiec krótkie obiektywy to raczej tylko blisko od sceny.. A manuala możesz kupić dowolnego (tzn 135 "dobrych firm" typu canon, pentax, minolta wszystkie będą dobre i podobne w efekcie, ja używam zuiko bo jest bardzo małe...)

    Stary koncert Myslovitz, zbliżenie strzelone lustrzanką APSC, naprawdę daleko od sceny, zoom 60-300 pewnie na maxa, czyli na APSC ekwiwalent 400-450 mm, przysłona pewnie ok 5,6 (nie mam exifa) no i z uwagi na tą "ciemność"- dobłyśnięte lampą (nie zawsze można z niej korzystać na koncrtach). Koncert był plenerowy, z tłumem widzów, tak wiec blisko pod scenę, gdzie odbywało się "pogo" nie było sensu się pchać....

    awangardowa skrzypaczka Iva Bittowa, strzelone manualnym zuikiem 135 (czyli ekwiwalent 270 mm) chciałem uzyskać poruszenie samego smyczka, ale niestety cała skrzypaczka się "bujała" przy grze i się poruczyła całość, chociaż mi się podoba taki dynamiczny efekt ale chodzi mi tu o pokazanie zbliżenia jakie uzyskujesz z obiektywu ok 300 mm. Koncert był w typowej sali kinowej, siedziałem dalej z tyłu.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Do filmowania lepszy będzie Mk III.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Do filmowania to chyba lepiej Panasa kupić...

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M10 Mark II nowy obiektyw - jaki?
    By zajec in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 7.03.19, 11:38
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21.04.18, 20:13
  4. Olympus OM-D E-M10 Mark II - jaki obiektyw?
    By balcerox in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12.10.17, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.