Strona 11 z 40 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 395

Wątek: Olympus E-M1X - plotki

  1. #101
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Każdy komentarz to co najmniej jedna nowa odsłona strony, a każda nowa odsłona strony do dudki z reklam.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #102
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Do tego należy dołożyć wszechobecne plucie jadem , które w rzeczywistości jest ślinotokiem połączonym z posuchą w kieszeni. Wielu opluwa to , na co ich nie stać i mogą o tym tylko pomarzyć . Poczekać należy na wiarygodne zdjęcia i opis kogoś , kto będzie wiedział co z tym zrobić . Specyfikacja , to tylko suche liczby . A cena ??? ... cóż ... towar wart tyle , ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić . ... z żądzy posiadania , chcenia , potrzeby ... lub faktycznej wartości .

  3. #103
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Przesadzasz, gdyby to była prawda, to największe emocje jadowe by budził MF Pentaxa i Fuji. Droższy sprzęt pomijam, bo nie jest zbyt popularny na O.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #104
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Chodzi po prostu o dysonans postdecyzyjny i podświadomą walkę o jego uniknięcie za wszelką cenę, bo to bardzo nieprzyjemne doświadczenie - człowiek się bije z myślami, analizuje, zaczyna mieć wątpliwości, zaczyna żałować swoich wyborów, a na koniec dochodzi do wniosku, że jest frajerem Ewolucja wykształciła w nas skutecznie sposoby na tłumienie takich myśli w zarodku. Jednym z nich jest znalezienie sobie łatwego celu, posiadającego jakieś cechy przeciwne do tych, które racjonalizują nasz własny wybór, i robienie sobie dobrze jego kosztem. A jeszcze jak się zleci paru kumpli, poklepie po plecach i porobi sobie dobrze razem z nami, to już w ogóle odlot. Od razu człowiekowi łatwiej się zasypia, jak po dobrym seksie
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #105
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Chyba wyciągnę moje E-30, bo dawno nim zdjęć nie robiłem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #106
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    Do tego należy dołożyć wszechobecne plucie jadem , które w rzeczywistości jest ślinotokiem połączonym z posuchą w kieszeni. Wielu opluwa to , na co ich nie stać i mogą o tym tylko pomarzyć . Poczekać należy na wiarygodne zdjęcia i opis kogoś , kto będzie wiedział co z tym zrobić . Specyfikacja , to tylko suche liczby . A cena ??? ... cóż ... towar wart tyle , ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić . ... z żądzy posiadania , chcenia , potrzeby ... lub faktycznej wartości .
    Waga i gabaryty to nie suche liczby, ale takie parametry które każdy z nas potrafi ocenić, nawet względem obecnie posiadanego sprzętu.
    Podobnie jak zapowiadaną cenę, która wygląda na 2x wyższą niż zapłaciłem w 2012 za E-M1.
    Przełomu w jakości obrazka raczej nie należy się spodziewać.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #107
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    2. są zoomy f 2.8 do wyboru do koloru. zoomów f2 nie będzie, to były straszne kolubryny.
    3. Lepsza matryca? od Panasa czy od Sony
    Em1x tez nie zapowiada się na rozmiar XS.
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    3. Lepsza matryca? od Panasa czy od Sony
    Od wszystkich obecnych korpusów Olympusa. W końcu. Co do Panasonic... też w sumie by wypadało czymś więcej przebić g9 niż masą.

  8. #108
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ale od kogo ma pochodzić ta najlepsza matryca?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #109
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wielu miłośników lustrzanek marudziło, że te bezlusterkowce są takie małe, a prawdziwy chłop z dłonią jak bochen chleba musi przecież mieć duży aparat. Olek wpadł więc na świetny pomysł: powiększył obudowę E-PL9 tak, aby zmieściła się do niej cegła. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Maruderom nie pozostanie teraz już nic innego, jak rozbić skarbonkę-świnkę
    Tak. Pytanie skąd się to bierze? Myśle, że jednak olek by chciał, by sie nie zmniejszał jego udział w rynku. Co do tego będzie tu chyba zgoda. Po premierach Canon R i Nikon Z (gabarytowo niemałych) jest takie niebezpieczeństwo. Będzie większy wybór bezluster, dla olka będzie jeszcze mniejszy kawałek tortu ML. I skoro w N i C pisano, że bezlustro nie musi być małe to i olek w to poszedł. Myślę, że to dlatego, że stoi trochę pod ścianą i próbuje wszystkiego po trochu. Chyba nie wiedzą co robić i próbują wszystkiego, patrząc co wypali.
    Uważam, że takie jedno duże body nie zaszkodzi mieć. Poza tym to rola flagowca jest bardzo ważna. Nie trzeba go kupować (masowo, Nikon D5 i Canon 1Dx to też nie body dla mas). Flagowiec ma pokazać możliwości. Te 18 fps robi wrażenie. Wszystko fajnie, tylko o ile olek w przeciwieństwie do Sony ma długie szkła, to jednak matryce ma mniejszą i problem z konkurencyjnością na bardzo wysokim ISO pozostanie do końca świata. Czyli i tak nie ugryzie (podobnie jak i Sony nie ugryzie) pozycji Canona i Nikona w reporterce. Szeroko pojętej. Bo na optyczne w komentarzach jak pisza o reporterce to jedni myślą o streetphoto (i tu olek pasuje), drudzy o ślubach, a trzeci (zelber) o sportowej, no i w tych 2 ostatnich dziedzinach to konkurencją olek się nie stanie. Trochę więc nie wiem dla kogo takie body, bo do streeta to chyba nie. Czyli do przyrodniczej (ptaki). Nie jest to wielki rynek, a konkurują na nim prawie wszyscy (Sony nie).
    Proszę nie pisać, że robią zdjęcia ślubne tym, że robią ptaki tamtym itd.Wiem, ale generalizuję. Mówię o rynku, a nie o konkretnych fotografach. Pewien fotograf robi sport (olimpijski) na kamerze LF, zawsze będe podawał to jako przykład, że można robić coś czymś, do czego pozornie się nie nadaje.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Czytając komentarz na Optycznych pod newsem o E-M1X przypomniałem sobie boleśnie,
    Dawno tam nie było takiego jadu.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale od kogo ma pochodzić ta najlepsza matryca?
    No i tu jest chyba problem, ale problem od zarania 4/3. Czyli od wyboru proporcji boków 4/3. Dlaczego tak to sobie wymyślili? Nie wiem. Przecież w końcówce analoga kombinowano z zasłanianiem góry i dołu filmu, by robić panoramy. Jeśli olek miał być systemem do podróży (krajobrazu) to też powinien raczej iść w te stronę, albo zostać przy 3/2. Gdyby został przy 3/2 to by miał do wyboru wiele matryc. Powinien mieć matryce APS-C i być mniejszą wersją NEXów, konkurować z Fuji. Wymyślili inaczej i ... chyba za to płacą. Hasel się wycofał z kwadratu. co prawda 645 to też 4/3, ale duże formaty wystawowe były domeną większych aparatów (więcej detalu) no i często są to też używane formaty przez portretowców. 3/2 to w portrecie za wysoki kadr, 4/3 (5/4) jest ciekawsze, ale ... tu się kłania mała GO. Czyli olek poszedł w stronę kadru dla portretowców, ale daje małą matrycę i jest na straconej pozycji jesli chodzi o najpłytsze GO. nadaje się do podróży, ale proporcje matryc ma dalekie od panoramy. Trochę to wszystko sprzeczne.
    Nie bijcie, piszę co myślę, wolno mi?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 5.01.19 o 14:30

  10. #110
    Awatar JanekP
    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    Winchester
    Posty
    21
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Nie wiem co się znajdzie w tym nowym Olku ale to co z pewnością powinno, to lepszy (wydajniejszy) procesor. A skoro sensor 20 Mpx na mikro 4/3 to soft który pozwoli zredukować szumy do poziomu akceptowalnego na poziomie sensorów FF o podwojonej ilości pikseli bo jak na razie to bardzo kulawo to wygląda przy szesnasto megapikselowej matrycy poziomem przyzwoitości powinno być ISO 1600. Nie byłoby grzechem wprowadzenie softu pozwalającego redukować szumy wysokich czułości i długich czasów naświetlania (aczkolwiek można sobie z tym poradzić w postprocesie).
    Nie bardzo chce mi się wierzyć w odejście od linii Mikro 4/3 z uwagi na możliwość budowania bardzo jasnych szkieł i to nie tylko przez Olympusa ale i niezależnych takich jak Cosina Voightlander. Głównym atutem podkreślę w/g mnie są gabaryty i ciężar czyniąc ten sprzęt niezwykle poręcznym (ergonomicznym). To chyba najważniejsze kryterium dla kogoś kto zmuszony jest pracować ze sprzętem długimi godzinami dodatkowo dźwigać kilogramy w torbie. Sam pamiętam moje wędrówki z 11 kg plecakiem po klifach gdzie chwilę nieostrożności można przypłacić życiem.
    Mam dwa body Nikona FF i sporą jasną szklarnię. Rozglądając się na rynku zdecydowanem się na Olka 10 II (mimo iż na rynku był III i Pen F) Dlaczego? O body nie decydowała cena tylko parametry tych konkretnych modeli i wbrew oczekiwaniom wygrała niepozorna II - ka. Ponadto kilka lat temu miałem w łapkach taki sprzęt z Voightlanderem 17mm F0.95 ostrzenie (manualne) bajka.
    Co do wad, to nie czarujmy znając wszystkie ograniczenia jesteśmy w stanie je pokonać tak dobierając parametry by pracować w optymalnych warunkach. Ograniczenia sprzętu (coś co występuje zawsze i jest zależne od naszej woli) powinny budować naszą kreatywność. Dobre zdjęcie można zrobić Smienką bez oglądania się na Practikę Zenita czy Minoltę. To że lepszy sprzęt daje więcej możliwości jeszcze nie oznacza że będziemy je w stanie wykorzystać bądź znajdą one w naszym przypadku zastosowanie.

Podobne wątki

  1. [plotki] - Samyang 12mm f/2.0 - MFT, Nex, NX
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 131
    Ostatni post / autor: 15.08.15, 10:09
  2. Olympus PEN E-PL7 - plotki
    By epicure in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27.08.14, 19:45
  3. Fujifilm X-T1 - plotki
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 28.01.14, 09:30
  4. Olympus XZ-10 Plotki
    By nightelf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28.01.13, 23:56
  5. Plotki o Olympusie E-P2
    By rodzyn in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 5.11.09, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.