Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: E-1 czy warto?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria

    E-1 czy warto?

    Mam zamiar kupić E 1 ,proszę wszystkich posiadaczy tego aparatu o za i przeciw,wiem 5mln w obecnym czasie to mało ,ale poza 30x40 nie mam zamiaru narazie wychodzić.Słyszałem wiele dobrego o tym aparacie więc bardziej mi zależy o negatywach tej puszki.
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ogólnie - superos aparacik.

    Wady: kiepskie wysokie ISO, kiepski AF, nie wyświetla histogramu po zrobieniu foty (trzeba sobie popstrykać), nie ma czerwonego światełka potwierdzającego ostrość w wizjerze. No i 5 mln. pikseli to nie jest dużo.

    Zalety są znane. W sumie to świetny aparat, który można dziś kupić za grosze.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Przypomniałem sobie jeszcze o małym LCD.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 4.05.08 o 19:57 Powód: Automatyczne scalenie postów
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Ja tam na wariata kupiłem i nie żałuję. Naczytałem się wcześniej trochę i w ciemno nabyłem. A z tabelkami, parametrami, pixelami to sobie odpuściłem. Jak weźmiesz "dziadka" do ręki to już po Tobie
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Oczywiście, że warto, bo przypadkiem mam na sprzedaż z 14-54 i 40-150 w starszej wersji

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez żmija Zobacz posta
    Mam zamiar kupić E 1 ,proszę wszystkich posiadaczy tego aparatu o za i przeciw,wiem 5mln w obecnym czasie to mało ,ale poza 30x40 nie mam zamiaru narazie wychodzić.Słyszałem wiele dobrego o tym aparacie więc bardziej mi zależy o negatywach tej puszki.
    Ja posiadam E1 od nowości. Spodobał mi sie jak tylko go wzialem do ręki. Reszta zależy co chcesz nim focić bo nie do wszytskiego sie nadaje (np. sport). Dużo zalezy tez od tego w jakim stopiu uda ci sie go opanować. Razem z ZD14-54 stanowi świetny tandem zwlaszcza ze wzgledu na uszczelnienie do zadań specjalnych
    ...był Olek jest A6000

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    to mój pierwszy DSLR

    nie narzekam. świetny pancerny aparat. Był ze mnną na Spitsbergenie, dostał w kość. Dbałem o niego - ale były momenty gdzie zwykły korpus by wysiadł

    doskonała ergonomia.

    wady - duże szumy przy wysokich ISO - ale to zależy co focisz jak krajobrazy i masz czas - to nie ma się co zastanawiać Jak akcję i mało swiatła to E1 będzie odstawał względem konkurencji...

    Mały wyświetlacz - tak na prawdę nie czujesz że masz cyfrówę
    Zdjęcia jesteś w stanie dopiero ocenić po zrzuceniu na komputer -
    ale..... w analogach też tak jest i to żadna wada


    3 punkty AF - zadna wada

    brak podświetlanego punktu autofocusa - owszem przeszkadza ale masz info na matówce gdzie jest pole AF

    5 mpix - wada ... może i tak... okładka A4 kolorowego pisma wychodzi z tego na luzaku schody zaczynają się gdy potrzebujesz kadrować jakiś kawałek ze zdjęca - wtedy rakuje pikseli ale w normalunym uzytkowaniu - nie

    Aparat dobry udany i pancerny. wart swej ceny

    osobiście gdybym miał teraz kupować jakiś niski budżet - pewnie jednak wziął bym E300

    Swoje E1 zamieniłem na E510 natomiast jeśli nie przeszkadzają Ci podstawowowe wady E1 o których wszyscy wiedzą to ten aparat posłuży Ci długie lata...

    pozdrawiam
    Dobas

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    E-1 to perła wśród aparatów - wg mnie jeśli chodzi o ergonomię, olympus zrobił mały krok w tył (mówię o e-3).
    Podstawowa wada - słaby AF, niezbyt nadaje się do zdjęć reporterskich. Reszta to detale.

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    E-1 to perła wśród aparatów - wg mnie jeśli chodzi o ergonomię, olympus zrobił mały krok w tył (mówię o e-3).
    Podstawowa wada - słaby AF, niezbyt nadaje się do zdjęć reporterskich. Reszta to detale.
    Się podpisuję

    Ergonomia i jakość wykonania jest niesamowita... e-3 to wydmuszka :/

    Wszystko zalezy do czego sprzetu potrzebujesz.

  9. #9
    diabolique
    Gość
    Nie warto, każdy następny będzie już tylko gorszy
    A tak serio, to musisz kupować ze świadomością, że wracasz do czasów prawdziwej fotografii. Nikt/nic nie podbije za ciebie automatycznie iso, gdy źle ustawisz parametry przysłony i migawki, nie dasz rady pstryknąć ot tak, gdy najdzie cię ochota, tylko trzeba poszukać trochę światła itd. Jeśli tym sprzętem wyjdą ci dobre foty, to wyjdą też każdym innym. Ale miej świdomość, że po zmianie na jakąś nowoczesną puchę odczujesz... pustkę Generalnie, z tym aparatem się PRACUJE, nowoczesnymi aparacikami pstryka
    Więc, jeśli lubisz fotografować w starym stylu - to jest dobry wybór. Jeśli lubisz pamiątkowe fotki - zapomnij

  10. #10
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Może na twoje pytanie odpowiem tak:jestem niedzielnym pstrykaczem.Posiadam E-1 z 14-54.Wczesniej pozbyłem sie innych obiektywów,bo nie chciało mi sie ich dzwigac i zmieniac.Zauwazyłem ze wiekszosc fotek wykonałen własnie Zd 14-54.Potem zcząłem kombinowac jak tu dziadka i podczepione do niego szkiełko zastąpic czyms mniejszym i lzejszym.Myslałem o Olym z serii 400,o kompakcie o zaawansowanym kompakcie.......Jednak co wziąłem w swoje łapy to kazdorazowo przeżywałem zawód.A to kiepski wizjer,a to słabiutka ergonomia,nie to wykonanie,...........W koncu pogodziłem sie z wagą dziadka i chyba z nim zostanę na wieki Ma wiele zalet o ktorych pisali poprzednicy.Mnie jego szumy na wyzszych ISO nie przeszkadzają bo rzadko kiedy uzywam 400.Najczęściej 100 i200.Na zawodach sportowych na otwartym powietrzu daje radę.Ze wspomnianym ZD 14-54 AF jest wg szybki,a nawet bardzo szybki.Na dodatek jest to piękny aparat.....w jego wykonaniu nie widać ingerencji księgowychUwazam,ze nadal warto go kupić......chyba że zajmujesz się rodzajem fotografii ktora wymaga parametrow ktorych nie spełnia dziadek.

Podobne wątki

  1. ZD 9-18 mm - warto czy nie warto?
    By Ania_ in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post / autor: 6.12.11, 12:35
  2. czy warto
    By niwi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20.06.09, 22:03
  3. czy warto????
    By blood210 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:37
  4. Czy warto??
    By mirek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18.06.04, 23:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.