Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Leasing lustro + obiektywy + lampy

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Leasing lustro + obiektywy + lampy

    Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z leasingiem aparatu, czy ogólnie sprzętu? Z tego co wiem to chyba można normalnie odliczać taki leasing jak w przypadku leasingu samochodów. To znaczy teoretycznie. co do leasingu samochodów mają wprowadzić jakieś tam nowe obostrzenia - jak ktoś używa auta też prywatnie. Wszędzie są oferty leasingu samochodów ewentualnie komputerów, maszyn. Chyba nie wszystkie firmy, banki dadzą leasing na aparat? Nie jestem zawodowym fotografem. Potrzebne to nam do firmy do zdjęć produktowych do sklepu internetowego oraz ewentualnie do wydarzeń, szkoleń. Czy w ogóle warto się bawić w leasing przy takim czymś? Czy to za dużo zachodu i szukania, dogadywania, bo to chyba nietypowy leasing?

    Przy okazji jaki sprzęt byście polecili. Warto inwestować w duży namiot bezcieniowy? Jakie lampy - 2 wystarczą myślę. Jakie obiektywy - dobre ale w rozsądnych cenach. Czy może lepiej jakiś dobry kompakt / hybryda? Budżet mamy elastyczny, ale też wydaje mi się, że kupowanie najwyższej półki mija się z celem na takie potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez Egeon ; 4.10.18 o 14:20

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nikt Ci nie odpisał więc może spróbuję ja.

    Jak dla mnie to nie ma większego sensu kupowanie jakiegoś bardzo drogiego sprzętu do fotografowania produktów. Oczywiście zdjęcie jest ważne, ale moim zdaniem spokojnie wystarczy średnia/niska półka. Lampy na pewno się przydadzą. Namiot bezcieniowy nie koniecznie. Te małe są dość ciasne. Jakieś dobre tła na pewno. Co do obiektywu jakaś stałka, bo są lepsze optycznie od zoomów, a tu zoom się nie przyda. Chyba, że na tych szkoleniach. Nie musi być jakoś szczególnie jasna, bo będą lampy, ale przy małych przysłonach można uzyskać niższą głębię ostrości co daje fajny efekt.

    Co do leasingu, to nie brałem nigdy na aparat, mam doświadczenie tylko z leasingiem samochodu. Możesz zapytać w EFL. Z tego co wiem mają dość taki szeroki zakres leasingu maszyn, sprzętu itp, to może aparaty też. Jak szukałem leasingu na auto to pamiętam EFL był dosyć polecany. Tu masz jakąś recenzję, czy tam opinię o EFL Leasing https://antyhaczyk.blogspot.com/2018...i-fundusz.html Przy czym, nie brałem tam leasingu więc nie mogę polecić lub odradzić. Z opiniami o firmach leasingowych jest tak, że o każdej są złe i dobre. Ja na samochód finalnie wziąłem PKO Leasing - nie jest może idealny, ale też jakoś szczególnie nie narzekam. Przy czym nie wiem, czy leasingują coś poza samochodami.

    Musisz podzwonić popytać.
    Ostatnio edytowane przez Golnik ; 9.10.18 o 20:16

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki, za odpowiedź. Liczyłem, że może ktoś tu jest kto już taki leasing brał - jakiś zawodowy fotograf na przykład.

    No nic spróbuję przedzwonić do tego EFL Leasing. Jeżeli mówisz, że nie warto kupować jakiegoś dobrego, drogiego sprzętu, to z drugiej strony leasing to trochę gra nie warta świeczki, bo z tym jest dużo zachodu.

    Czy możesz sprecyzować jakie dokładnie modele obiektywów, tych stałych? Stałka to znaczy stało ogniskowy?

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Egeon Zobacz posta
    Czy możesz sprecyzować jakie dokładnie modele obiektywów, tych stałych? Stałka to znaczy stało ogniskowy?
    Tak, stało ogniskowe są lepsze optycznie od zoomów (czyli ze zmienną ogniskową). Do takich zdjęć raczej zoom się nie przydaje za bardzo. Dokładnych modeli nie miałem na myśli. To zależy jaki masz system. Chyba nie musi być jakiś super jasny, bo im jaśniejsze tym droższe, a i tak będziesz mieć lampy. Z drugiej strony mała przysłona pozwala uzyskać niską głębię ostrości, co fajnie wygląda na zdjęciach portretowych i na takich produktowych też można uzyskać fajny efekt, ale do tego też nie trzeba jakiegoś obiektywu z aż f1.2. Także wydaje mi się, że taki drogi nie ma sensu.


    Cytat Zamieszczone przez Egeon Zobacz posta
    No nic spróbuję przedzwonić do tego EFL Leasing.
    Spróbuj, ale nie ograniczaj się do jednego. Na pewno więcej firm oferuje nie tylko leasing samochodowy. Trochę to zachodu, ale różnice w ofertach są duże. Zadzwoń też do tego PKO Leasing, bo je nie jestem pewny, czy oni mieli tylko leasing samochodów. Tak mi się tylko kojarzy.
    Ostatnio edytowane przez Golnik ; 21.10.18 o 13:54

Podobne wątki

  1. Lampy i obiektywy, dostępność, co wybrać
    By SnowFox in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.05.16, 13:06
  2. m43-obiektywy - mapa drogowa - obiektywy 2023
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21.06.15, 10:23
  3. Leasing sprzętu foto - czy warto?
    By abir in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24.07.13, 19:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.