Strona 163 z 262 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164165173213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.630 z 2618

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1621
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Chłopaki, piszcie po polsku Odpowiedzi w stylu „nie, przemyśl” są nie do przyjęcia w dyskusji. Jakieś kontrargumenty chciałbym przeczytać.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #1622
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Chłopaki, piszcie po polsku Odpowiedzi w stylu „nie, przemyśl” są nie do przyjęcia w dyskusji. Jakieś kontrargumenty chciałbym przeczytać.
    Przyszło Ci gawędzić z inżynierami to opisali po swojemu. Oni rozumieją...im wystarczy... Jest po polsku.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #1623
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nawet jeśli technologia będzie ta sama, to większa matryca będzie miała bardziej korzystny stosunek powierzchni fotodiody do powierzchni między pikselami.
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Chłopaki, piszcie po polsku Odpowiedzi w stylu „nie, przemyśl” są nie do przyjęcia w dyskusji. Jakieś kontrargumenty chciałbym przeczytać.
    Ok, rozwinę.
    Przyjąłeś założenie, że "jeśli technologia jest ta sama".
    Co z tego wynika ? Bez względu na wielkość wafla - średni forma, FF, APSC czy m4/3 odległości między pikselami i wielkość tych pikseli są jednakowe. Bo... sam napisałeś - technologia jest ta sama.
    W takim razie, co implikuje bardziej korzystny stosunek fotodiody do powierzchni między pikselami ? Przecież ustaliliśmy że te wielkości to constans bez względu na wielkość matrycy. nawet jak wytniesz matrycę to komórki czy kompaktu, to ta wielkość będzie constans.
    Jedyny plus jaki widzę to sprawność cieplna większej matrycy.
    Chyba teraz staje się też jasna analogia do liczby π stosunek obwodu koła do jego średnicy jest zawsze stały, bez względu na wielkość tego koła (u nas wafla krzemowego).
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #1624
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wyobraź sobie, że masz matrycę, w której fotodioda ma wymiary 2x2 mm i między kolejną masz odstęp 1 mm. I wyobraź sobie matrycę, w której odstęp również wynosi 1 mm, ale fotodioda ma wymiary 4x4 mm. W której z tych matryc większy procentowo udział będzie mieć powierzchnia światłoczuła?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #1625
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ok, rozwinę.
    Przyjąłeś założenie, że "jeśli technologia jest ta sama".
    Co z tego wynika ? Bez względu na wielkość wafla - średni forma, FF, APSC czy m4/3 odległości między pikselami i wielkość tych pikseli są jednakowe. Bo... sam napisałeś - technologia jest ta sama.
    Technologia narzuca stały odstęp pomiędzy poszczególnymi pikselami, ale już nie wielkość pikseli. Ta ostatnia zależy od tego, jakiej wielkości jest matryca i ile pikseli chcemy na niej upakować.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #1626
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wyobraź sobie, że masz matrycę, w której fotodioda ma wymiary 2x2 mm i między kolejną masz odstęp 1 mm. I wyobraź sobie matrycę, w której odstęp również wynosi 1 mm, ale fotodioda ma wymiary 4x4 mm. W której z tych matryc większy procentowo udział będzie mieć powierzchnia światłoczuła?
    Przepraszam, ale naciągasz fakty do hipotez.
    Jeszcze raz - przeczytaj założenia, które sam poczyniłeś w poście #1616. Tutaj - w tym poście natomiast, piszesz o dwóch różnych technologiach. Zmieniasz reguły w trakcie gry, co jest niedopuszczalne.
    Dziwne, są ludzie którzy nigdy nie przyznają się do błędu, acz błądzić jest rzeczą ludzką
    EOT z mojej strony.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #1627

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Tyle że w rzeczywistości ta technologia nie jest już taka sama.

    Jedynym aparatem m4/3 z matrycą BSI jest 12mpix Panasonic GH5S.





    Jedocalowe kompakty 20mpix mają matryce BSI,
    aps-c Fujifilm i Pentax 26mpix mają matryce BSI,
    pełnoklatkowe Sony, Nikon Panasonic, Sigma 12, 24, 42, 45, 50, 61mpix mają matryce BSI,
    średniofrmatowe Fujifilm 100mpix mają matryce BSI.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 15.04.21 o 13:51

  8. #1628
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Przyszło Ci gawędzić z inżynierami to opisali po swojemu. Oni rozumieją...im wystarczy... Jest po polsku.
    Nie mieszaj do tego inżynierów.
    Dana technologia układów scalonych określa minimalne rozmiary osiągalne w danej technologii. Chodzi o wielkości obszarów, odległości między nimi i szerokości ścieżek przewodzących sygnał i grubość warstwy. Z tego np. wynika nowa technologia przenosząca ścieżki przewodzące na inną warstwę, to zrobiło się istotne w chwili gdy powierzchnia ścieżek zrobiła się istotna w stosunku do powierzchni pikseli, czyli dużo pikseli na małej matrycy.
    Tak ogólnie, to epicure ma rację, im wieksza matryca, tym lepszy stosunek wielkości piksela do odległości między pikselami przy danej technologii i ilości pikseli. Przy małej ilości pikseli te różnice są pomijalne. Przy jakiej są widoczne? Tego nie wiem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #1629
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Jak już wchodzimy w zawiłości technologiczne, to trzeba też dodać, że przewaga matryc BSI nie jest aż tak duża jak by się wydawało na podstawie ich rysunków reklamowych. Problem w tym, że odstępy miedzy powierzchniami aktywnymi pikseli są konieczne nie tylko ze względu na ścieżki przewodzące sygnał, ale też ze względu na konieczność zapewnienia izolacji elektrycznej między poszczególnymi polami (chodzi o to, aby gromadzony ładunek nie rozpływał się do sąsiednich pikseli) oraz skończoną precyzję wykonania filtrów barwnych i mikrosoczewek (chodzi o to, aby do danego piksela nie docierało przy jego krawędziach światło przeznaczone dla sąsiadujących z nim pikseli przepuszczone przez filtry o odmiennych kolorach). Technologia BSI umożliwia zmniejszenie odstępów ale nie do zera.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 16.04.21 o 12:23
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #1630
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Podobno BSI w jakiś sposób zapewnia też szybszy zrzut danych z linii pikseli.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.