Strona 107 z 262 PierwszyPierwszy ... 75797105106107108109117157207 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.070 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1061
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.093
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Dlatego wolę sprzęt z drugiej ręki

  2. #1062
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Z optycznych.pl
    ...

    "OLYMPUS


    Nadchodzą podwyżki

    Jeśli planujecie zakup obiektywów firmy Olympus, to warto się pospieszyć. Serwis 43rumors.com donosi bowiem, że od 1 lutego 2020 roku producent szykuje podwyżkę niektórych modeli. Ceny mają wzrosnąć nawet o kilkanaście procent, co potwierdza poniższa tabela.
    M.Zuiko Olympus 150-400 mm Pro

    Podobno zapowiadany obiektyw M.Zuiko Olympus 150-400 mm Pro ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale przyszłego roku, aby mógł być wykorzystywany podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio."

    ...

  3. #1063

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Powiedzmy sobie szczerze - podwyżka wszystkich dobrych szkieł olka spowoduje upadek systemu. Nikt tego nie kupi poza niektórymi obecnymi użytkownikami. Sony będzie miało jeszcze większe udziały, bo przy wadach m43 w stosunku do FF podnoszenie cen to zabicie systemu Olympusa. Olympus ze słabymi szkłami przegrywa ze smartfonami, z dobrymi szkłami jeszcze ledwo walczy z bezlusterkowcami FF. Nowych ludzi można przyciągnąć jedynie rozsądnymi cenami,a te w przypadku Olympusa już są zbyt wysokie o jakieś 30-40% dla body oraz 10-20% dla szkieł. Nie będzie istnieć ani jeden powód zakupu ( atut) w stosunku do konkurencji; co więcej konkurencja ma większy potencjał rozwojowy.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  4. #1064
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Czytam i czytam i nie wiem,czy jestem za słaby w uszach czy może czegoś nie rozumiem.

    Rozważałem Sony FF vs Oly. I wyszło mi, że wejście w FF od Sony byłoby dużo droższe. Najprostsze body z FF ze stabilizują to x2 co Oly. Obiektywy może nie x2 droższe, ale np. taka 17mm vs 35mm jest paręset PLN tańsza, obiektyw 40-150 Oly jest do amatorskich zastosowań genialny (opinia nie tylko moja) a kosztuje dosłownie grosze. Dalej jest podobnie, 45ka nowa to tysiak, soniak 2 tysiące.

    Mam chrapkę na 300mm F4. Oczywiście wiem, że on NIGDY nie będzie konkurował z takim Canonem 600 F4, ale jest 4-6x tańszy.

    Z tego co widzę problem AF został poprawiony w M5 Mark III i wyżej, więc w filmach też coraz lepiej.

    Oczywiście masa Olka to dla obiektywów wymienionych wyżej x2 mniej. Jakość zdjęć (nie moich, ale tych oglądanych na różnych portalach) jest dla mnie absolutnie świetna i w Olku i w Sony (czy innych FF).
    Ostatnio edytowane przez koza ; 9.12.19 o 10:57

  5. #1065
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Czytam i czytam i nie wiem,czy jestem za słaby w uszach czy może czegoś nie rozumiem.

    ...
    Nie rozumiesz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #1066
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Czytam i czytam i nie wiem,czy jestem za słaby w uszach czy może czegoś nie rozumiem.

    Rozważałem Sony FF vs Oly. I wyszło mi, że wejście w FF od Sony byłoby dużo droższe. Najprostsze body z FF ze stabilizują to x2 co Oly. Obiektywy może nie x2 droższe, ale np. taka 17mm vs 35mm jest paręset PLN tańsza, obiektyw 40-150 Oly jest do amatorskich zastosowań genialny (opinia nie tylko moja) a kosztuje dosłownie grosze. Dalej jest podobnie, 45ka nowa to tysiak, soniak 2 tysiące.

    Mam chrapkę na 300mm F4. Oczywiście wiem, że on NIGDY nie będzie konkurował z takim Canonem 600 F4, ale jest 4-6x tańszy.

    Z tego co widzę problem AF został poprawiony w M5 Mark III i wyżej, więc w filmach też coraz lepiej.

    Oczywiście masa Olka to dla obiektywów wymienionych wyżej x2 mniej. Jakość zdjęć (nie moich, ale tych oglądanych na różnych portalach) jest dla mnie absolutnie świetna i w Olku i w Sony (czy innych FF).
    Nie przejmuj się, na tym portalu się hejtuje system, wpadnij na fejsa tam jest kilka fajnych stronek dla użytkowników M4/3 i ludzie cieszący się fotografią z całego świata

  7. #1067
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Nie przejmuj się, na tym portalu się hejtuje system, wpadnij na fejsa tam jest kilka fajnych stronek dla użytkowników M4/3 i ludzie cieszący się fotografią z całego świata
    Nie wiedziałem, że Olek zatrudnia aż tylu ambasadorów Tu się nie hejtuje systemu. Tu się ocenia realną wartość. Jak ktoś nie widzi różnicy między 4/3, a FF, to jego problem. Czy ta różnica dla każdego jest istotna, to zupełnie inny temat. Jednym wystarczą smartfony (dla miłośników "nibyjasnych" stałek: można tam spotkać f/1,4), innym wystarczy 4/3, a jeszcze inni kupują FF, bo widzą różnicę, albo nawet widzą, że w pewnych zastosowaniach jest lepiej i dużo taniej niż w Olku. Do jeżdżenia do sklepu po bułki nie trzeba kupować wypasionego Porszaka, albo innego Mercedasa. Spokojnie, a nawet z pewnym zapasem, wystarczy jakiś Fiat, ale nikt nie pisze, że na Fiacie kończy się motoryzacja. W świecie foto panuje jakiś obłęd.
    ,
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #1068
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie wiedziałem, że Olek zatrudnia aż tylu ambasadorów Tu się nie hejtuje systemu. Tu się ocenia realną wartość. Jak ktoś nie widzi różnicy między 4/3, a FF, to jego problem. Czy ta różnica dla każdego jest istotna, to zupełnie inny temat. Jednym wystarczą smartfony (dla miłośników "nibyjasnych" stałek: można tam spotkać f/1,4), innym wystarczy 4/3, a jeszcze inni kupują FF, bo widzą różnicę, albo nawet widzą, że w pewnych zastosowaniach jest lepiej i dużo taniej niż w Olku. Do jeżdżenia do sklepu po bułki nie trzeba kupować wypasionego Porszaka, albo innego Mercedasa. Spokojnie, a nawet z pewnym zapasem, wystarczy jakiś Fiat, ale nikt nie pisze, że na Fiacie kończy się motoryzacja. W świecie foto panuje jakiś obłęd.
    ,
    I kto niby ma tę realną wartość oceniać? Ty? Bo widzę że już wszystko ładnie rozpisałeś. Można chyba zamknąć temat bo kolega ładnie wytłumaczył co jest komu potrzebne.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  9. #1069
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tak, napisałem, że potrzeby są względne, każdy ma swoje. Ocenianie systemu pod kątem tylko swoim, nie ma sensu. Olek jest niemal dokładnie w połowie drogi, między najlepszymi smartfonami, a FF. Tak trudno to zrozumieć? Są zastosowania w których znakomicie sprawdzają się smartfony, są takie w których nic nie zastąpi FF (nawet MF) i są takie, w których Olek jest idealnym kompromisem. Każdemu według potrzeb, a nie według marketingowego bełkotu. Nie da się tego pojąć?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #1070

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Nie przejmuj się, na tym portalu się hejtuje system, wpadnij na fejsa tam jest kilka fajnych stronek dla użytkowników M4/3 i ludzie cieszący się fotografią z całego świata
    To dobrze że są jeszcze miejsca takie jak to forum gdzie można szczerze porozmawiać o systemie. Towarzystwa wzajemnej adoracji są mało twórcze...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.