Strona 137 z 262 PierwszyPierwszy ... 3787127135136137138139147187237 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.370 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1361
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ale dlaczego nie chcesz sprawdzenia, czy dalej będą widoczne zafarby ? Masz obawy czy masz rację ?, być może i masz rację, ja w każdym razie pewnym nie jestem (ani swojej ani Twojej).
    Po prostu wiem, że przy takim ustawieniu świateł będzie zafarb w cieniu przy ustawieniu WB w światłach i odwrotnie. Światła oświetlają obie żarówki, a cienie tylko żółta. Nie ma uniwersalnego ustawienia WB w tym przypadku i to jest pewne na 100% .
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #1362

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Mikro przetrwa, jeśli spełni dwa warunki z trzech:

    1. Cena adekwatna do możliwości matrycy
    2. Jasne szkła jako standard, a nie fanaberia z dopiskiem "pro"
    3. Kompaktowe rozmiary bez żadnych odstępstw od reguły

    Za chwilę stabilizacja matrycy będzie standardem we wszystkich korpusach konkurencji i runie ostatni bastion m4/3, bo bastion kompaktowych rozmiarów i atrakcyjnej ceny już dawno temu wywiesił białą flagę.
    Myślę że dwie rzeczy są tutaj zupełnie kluczowe: cena i wielkość.
    Cały czas oba te czynniki były przedmiotem lawiracji producenta i w obu kwestiach moim zdaniem dali d....


    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Po prostu wiem, że przy takim ustawieniu świateł będzie zafarb w cieniu przy ustawieniu WB w światłach i odwrotnie. Światła oświetlają obie żarówki, a cienie tylko żółta. Nie ma uniwersalnego ustawienia WB w tym przypadku i to jest pewne na 100% .
    Szanujmy się choć trochę i swój czas. Nie po to są wątki tematyczne żeby pisać w każdym o wszystkim.

  3. #1363
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że dwie rzeczy są tutaj zupełnie kluczowe: cena i wielkość.
    Cały czas oba te czynniki były przedmiotem lawiracji producenta i w obu kwestiach moim zdaniem dali d....
    ...
    To może jakiś konkret, żeby nie było bicia piany i zaśmiecania wątku?
    Czego małego (i realnego do wyprodukowania) Olkowi brakuje?
    Małe rzeczy Olek ma. Problem jest moim zdaniem to, że wiaderko olkowych stałek 12-45/1,8 można zastąpić jednym zoomem 24-105/4 i mieć podobny efekt znacznie wygodniej. Małe zoomy są ciemne i nawet jeśli same nie są złe, to często zmuszają do podbijania ISO, a w Olku już nawet 200 nosi wyraźne ślady odszumiania i wyostrzania.
    Cena? No to nie zarobią, a nie wiadomo, czy sprzedadzą dużo więcej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #1364
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    małe to pojęcie względne przesiadłem się z GX7 (mały) na G9 (duży), teraz doskonale wiem, że nie zawsze małe w korpusach znaczy lepsze, ergonomia w "dużym" body jest na poziomie nieosiągalnym dla "małego" korpusu
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #1365
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    małe to pojęcie względne przesiadłem się z GX7 (mały) na G9 (duży), teraz doskonale wiem, że nie zawsze małe w korpusach znaczy lepsze, ergonomia w "dużym" body jest na poziomie nieosiągalnym dla "małego" korpusu
    Dokładnie o to chodzi. System nie pozwala, to dam plusa w formie opisowej. Małe jest piękne w kategoriach transportu, w czasie robienia zdjęć liczy się ergonomia, czyli wygoda obsługi korpusu, ale też zachowanie odpowiedniej proporcji między wielkością korpusu i obiektywów, a obiektywów nie da się bezkarnie zmniejszać. Mój ulubiony zestaw (nie Olek) nie jest ani mały, ani lekki, ale jest doskonale wygodny i idealnie zbalansowany, mogę nim pstrykać kilka godzin bez zmęczenia.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 27.07.20 o 13:16
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #1366

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To może jakiś konkret, żeby nie było bicia piany i zaśmiecania wątku?
    Czego małego (i realnego do wyprodukowania) Olkowi brakuje?
    Małe rzeczy Olek ma. Problem jest moim zdaniem to, że wiaderko olkowych stałek 12-45/1,8 można zastąpić jednym zoomem 24-105/4 i mieć podobny efekt znacznie wygodniej. Małe zoomy są ciemne i nawet jeśli same nie są złe, to często zmuszają do podbijania ISO, a w Olku już nawet 200 nosi wyraźne ślady odszumiania i wyostrzania.
    Cena? No to nie zarobią, a nie wiadomo, czy sprzedadzą dużo więcej.
    Może dla Ciebie. Dla mnie liczy się wielkość i cena takiego wynalazku. Do tego ja bardzo dużo zdjęć robię na wysokich iso. Wygoda u mnie oznacza mały rozmiar. Jak widać po problemach firmy nie tylko dla mnie jest to istotne. Jak wybierałem jakiś czas temu system ML to olek za to samo ale z mniejszą matrycą liczył sobie więcej niż konkurencja. Nie wiem jak to wygląda teraz ale to już po herbacie...

  7. #1367
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Dla mnie idealną proporcję miał olympus E5 teraz mam em1 i em1 mkll i daleko im do tej ergonomii

  8. #1368
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    podobno panas wypuści S5, taki mniejszy tańszy S1 dla mas, cienko widzę dalszy rozwój m4/3, jeżeli cena takiego S5 będzie zbliżona do ceny GH5/6, G9 to chyba wiadomo co ludzie kupią ?
    https://www.digitalcameraworld.com/n...OOcr79hf7DsNno
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #1369
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

  10. #1370
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Nowy 100-400 i waga 1120g bez adapteru . Jak widać Olympus nie odrabia lekcji , i wciska nam ciężkie klocki za grubą kasę do systemu micro. Taką wagę to ma od dawna całkiem dobra sigma C 100-400 do systemu FF, za połowę ceny nadchodzącego Olka.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.