Strona 108 z 262 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110118158208 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.071 do 1.080 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1071
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Czytam i czytam i nie wiem,czy jestem za słaby w uszach czy może czegoś nie rozumiem.

    Rozważałem Sony FF vs Oly. I wyszło mi, że wejście w FF od Sony byłoby dużo droższe. Najprostsze body z FF ze stabilizują to x2 co Oly. Obiektywy może nie x2 droższe, ale np. taka 17mm vs 35mm jest paręset PLN tańsza, obiektyw 40-150 Oly jest do amatorskich zastosowań genialny (opinia nie tylko moja) a kosztuje dosłownie grosze. Dalej jest podobnie, 45ka nowa to tysiak, soniak 2 tysiące.

    Mam chrapkę na 300mm F4. Oczywiście wiem, że on NIGDY nie będzie konkurował z takim Canonem 600 F4, ale jest 4-6x tańszy.

    Z tego co widzę problem AF został poprawiony w M5 Mark III i wyżej, więc w filmach też coraz lepiej.

    Oczywiście masa Olka to dla obiektywów wymienionych wyżej x2 mniej. Jakość zdjęć (nie moich, ale tych oglądanych na różnych portalach) jest dla mnie absolutnie świetna i w Olku i w Sony (czy innych FF).
    Jeśli godzisz się z wszelkimi konsekwencjami mniejszej matrycy, to Olek oczywiście wychodzi taniej. Gorzej, jeśli będziesz próbował te konsekwencje niwelować optyką, to wtedy wydasz dużo więcej, a przekonasz się, że i tak nie dociągasz do poziomu FF.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #1072
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli godzisz się z wszelkimi konsekwencjami mniejszej matrycy, to Olek oczywiście wychodzi taniej. Gorzej, jeśli będziesz próbował te konsekwencje niwelować optyką, to wtedy wydasz dużo więcej, a przekonasz się, że i tak nie dociągasz do poziomu FF.
    Pięknieś to ujął
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #1073
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie wiedziałem, że Olek zatrudnia aż tylu ambasadorów
    ,
    Widocznie stać go
    Ostatnio edytowane przez jagger ; 9.12.19 o 23:44

  4. #1074
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    a tym czasem pasikonik robi wyprzedaże
    wielosystemowy

  5. #1075

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    a tym czasem pasikonik robi wyprzedaże
    Pasikonik ostatnio wykonuje dziwne ruchy. Jakby mieli zamiar zmienić branżę ....

  6. #1076
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Tak czytam tą ubitą na sztywno pianę i zadaję sobie pytanie: Czy w galerii na tym forum i w wątkach wszystkie zamieszczone zdjęcia nie są zdjeciami z systemu M4/3 ? Czy przegladając zdjęcia np. Marcina Dobasa, Łukasza Bożyczki i wielu, wielu innych nie tylko "ambasadorów" Olka to ściema ze sprzętem "innych marek w tle"?. Myśle, że ludzie trzeźwo i obiektywnie myślących potrafią sami ocenić co jest dobre, wystarczająco dobre dla nich, bez nachalnego wciskania "nie bo nie". Fret pokaż swoje zdjęcia robione "super sprzetem" innych systemów. Bo jakoś ich nie widziałem. W każdej dyskusji" pokazujesz jedynie swoją - wybacz określenie- "maske wiecznego frustrata".
    Myślę, że to forum jest grupą ludzi trzeźwo i wystarczająco samodzielnie myślących potrafiących ocenić swoje potrzeby, preferencje, upodobania i wartości techniczne jak i artystyczne w tym przypadku fotografii robionych również przaśnym Olkiem.

  7. #1077

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    No dobra to cofnijmy się do roku np 2016. Mamy m1- mark 1, m5-mark2, pen f. Ten ostatni jest najdroższy, a m1 i m5 są w identycznej cenie. Dzisiaj m5 mark 2 jest najtańszy ok 50% ceny, m5 mark3 i pen f stanowią 70% ceny m1 mark 2. Cofnijmy się jeszcze do roku 2012. Rozejrzyjmy się po rynku: mamy peny jako konkurencja kompaktowych aparatów ( pen raczej wygrywa), podobnie pen wygrywa z ówczesnymi smartfonami, m5 jest konkurencyjny wagowo do lustrzanek przy nieodbiegających parametrach do podstawowej linii lustrzanek. Dzisiejszy rynek to mocne lustrzanki, mocne bezlusterkowce FF, walczące z serią OM-D oraz smartfony które walczą z PENami bo linię kompaktowych aparatów w zasadzie zabiły. A teraz możliwości... np rozwoju bezlustrkowce FF mają coraz lepsze parametry w trudnych warunkach gdzie M43 zaczyna przegrywać ze względu na ograniczenia technologiczne/fizyczne. Ja kupując kolejne smartfony z każdym kolejnym modelem miałem coraz większe możliwości, ale to była zabawa za cenę 1-1,5 tys. zł. Wchodząc w hobby "fotografia" trzeba przeznaczyć te 10-20 tys. zł w skali 10 lat. Podstawowe linie lustrzankowe to dzisiaj już pomyłka - raczej dla kogoś początkującego ale o wartości systemu decydują szkła. Pytanie brzmi co do tych szkieł podepnę za powiedzmy 8-10 lat. To nie fotografia analogowa gdzie mocowanie szkieł dawało możliwość uzyskania dobrych szkieł po dziadku i nadal działały. Dzisiaj zestawienie kombinacji szkła i body po uwzględnieniu cen oraz możliwości rozwoju systemu działają na niekorzyść dla Olympusa w przypadku zbyt wysokich cen. Bo wchodząc np w bezlusterkowce sony mogę kupić używane body, ale dobre szkła i w którymś momencie kupując coraz lepsze body mam zauważalnie większe możliwości fotografowania w trudnych warunkach. Dla Olympusa te możliwości się właśnie skończyły. W porównaniach bezlusterkowców już nikt nie pamięta o m43, bo mamy linię FF. Tak na marginesie smartfony też stanęły w rozwoju bo te wypaśne topowce za 5 tys zł nie dają zauważalnie większych możliwości w stosunku do np mojego smartfona za 1200zł. I w tych wszystkich porównaniach smartfon za 6 tys. kontra aparat za 120 tys. zł jakoś nie mam problemu w rozpoznaniu zdjęć ze smarfona. Jedynie miewam problemy przy bliskich portretach w bardzo dobrym świetle - muszę dłużej pomyśleć. Zatem dzisiaj wchodząc w system nie wiem czy warto wydawać naście tys zł ( w ciągu 10+lat) w system już ograniczony skoro mogę kupić taniej używany sprzęt ( da się tym robić dobre zdjęcia) za niższe kwoty. Często cięższy ale tańszy. Z tym, że komu chce się bawić dzisiaj w starocie jak np fotografia analogowa czy m43 skoro wydając 1x000 zł mam nowy rozwijający się system który muszę gonić rozwojem umiejętności by go dogonić. Olympusa w zachodnim świecie używają albo ambasadorowie ( oni nie płacą pełnej ceny sklepowej) albo stare dziadki którzy nie maja sił by targać lustrzanek z dużymi szkłami. I to jest nisza dla M43. Dobre szkła w rozsądnych cenach ( tę co dzisiaj lekko skorygowane w dół) oraz zauważalnie tańsze body.Odwrotny kierunek to brak klientów, brak klientów to coraz wyższe ceny. I szybka śmierć produkcji systemu. Bo tych paru ambasadorów nie utrzyma sprzedaży skoro już maja odpowiednie szkła i body... I jeszcze jedno. Nie rozumiem dlaczego nie ma m5 mark 3 + 12-100f4 do kupienia w zestawie startowym.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  8. #1078
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z punktu widzenia pstrykacza smartfotonowego, to pewnie masz sporo racji, ale są też inne spojrzenia na temat. Konkurencją dla Olka + 12-100/4 jest Sony RX10 za nieco ponad dwa tysiaki. Tamron zrobił do Soniaka szkło 28-75/2,8. Zastępuje ono wszystkie olkowe stałki z tego zakresu kątów widzenia do światła 1,4 włącznie. W zestawieniu z 2-3 stałkami nie jest ten zoom ani drogi, ani wielki i na dodatek nie trzeba szkieł wymieniać. Możliwości są różne, dla każdego coś miłego
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #1079
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Olympusa w zachodnim świecie używają albo ambasadorowie ( oni nie płacą pełnej ceny sklepowej) albo stare dziadki którzy nie maja sił by targać lustrzanek z dużymi szkłami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-20150922165329.gif
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	1,73 MB
ID:	217209
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  10. #1080
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mocny argument...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.