Strona 72 z 263 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482122172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #711
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Dziwna sytuacja. W innym wątku człowiek przechodzi z FF,Sony, do M4/3, a tu cały czas, że M4/3 to niedobre tylko FF i smartfony mają przyszłość.
    niestety Sony oprócz świadomych fotografów zagarnia również rzeszę Januszów, którzy powinni pozostać na Samsungach s8
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  2. #712
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niewykorzystana szansa, bo ten aparat w żaden sposób nie wykorzystuje fotografii obliczeniowej.
    Ale jeszcze tli się we mnie nadzieja, w końcu to smartfonopodobny produkt firmy od smartfonów Może w MkII wrzucą co trzeba.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    niestety Sony oprócz świadomych fotografów zagarnia również rzeszę Januszów, którzy powinni pozostać na Samsungach s8
    Każda firma tak robi. W Olku sami świadomi? Mnóstwo Januszów dało się nabrać na odpowiedniki FF.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #713
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    eee tam
    mam lepszy sprzęt niz umiejętności
    nie będę ukrywał że 12-100 jest fajniejszy niż 14-150\
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #714
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    eee tam
    mam lepszy sprzęt niz umiejętności
    ...
    To zupełnie tak, jak ja I pewnie jakieś 99% użytkowników. Dodam jeszcze, że ostatni istotny zakup foto zrobiłem z 10 la temu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #715
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Ja jako Janusz zaczynałem od FF a skończyłem na M4/3. W FF nie widziałem tej mistycznej magii, za to widzę ją w Olku Zakochałem się w olympusowych kolorkach i czekam jak szkła stanieją bo wszyscy uciekają z tego systemu. Ale aparatów już nie sprzedaję jak kiedyś, dlatego na stanie mam prócz Olka jedno FF Sony dwa APSC Canona i dwa APSC Fuji. Wszystko kupione z myślą rozbudowy systemu, tylko czekam na 6 w Totka. Najgorsze jest to że nie mam czasu na zdjęcia i poważnie się zastanawiam czy nie rzucić roboty, bo obecna zajmuje mi cały czas. Ciul z pieniędzmi jak nie ma czasu odetchnąć i zająć się hobby. Trzeba szukać innego zajęcia. A przez FF trzeba przejść prędzej czy później, spróbować, przekonać się jaki to daje obrazek. Choćby po to by zrozumieć że obrazek i słynna magia to jest w głowie, to głowa jest największym formatem fotograficznym a najlepszym obiektywem jest własne oko. Trzeba to tylko przenieść na matrycę jakiegoś pudełeczka trzymanego w dłoni... Niby proste, ale tak tylko się wydaje... ale nie ma co tracić nadziei, w końcu nawet Januszowi trafi się jakiś złoty strzał, pomysł na zdjęcie. Uda się tylko tym co próbują, Satysfakcji ze zdjęć życzę.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  6. #716
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Ja jako Janusz ubolewam, że w naszym pięknym kraju jest tylu frustratów jak fret i jemu podobnych. Ja z godnością noszę swoje imię i sznuję imiona wszelkie inne! Prostactwo nie nobilituje!!!!!

  7. #717
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Ja jako Janusz ubolewam, że w naszym pięknym kraju jest tylu frustratów jak fret i jemu podobnych. Ja z godnością noszę swoje imię i sznuję imiona wszelkie inne! Prostactwo nie nobilituje!!!!!
    I zapewne prostactwo nie pozwoliło ci dostrzec, że nie ja zacząłem pisać o Januszach
    Więcej luzu, bo z kijem w czterech literach żyje się bardzo niewygodnie

    Też Janusz
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #718
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    A przez FF trzeba przejść prędzej czy później, spróbować, przekonać się jaki to daje obrazek. Choćby po to by zrozumieć że obrazek i słynna magia to jest w głowie, to głowa jest największym formatem fotograficznym a najlepszym obiektywem jest własne oko. Trzeba to tylko przenieść na matrycę jakiegoś pudełeczka trzymanego w dłoni... Niby proste, ale tak tylko się wydaje... ale nie ma co tracić nadziei, w końcu nawet Januszowi trafi się jakiś złoty strzał, pomysł na zdjęcie. Uda się tylko tym co próbują, Satysfakcji ze zdjęć życzę.
    To powinno dotrzeć do wszystkich, a więc idźmy robić zdjęcia, a nie jeden drugiemu ubliżać.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  9. #719
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ja spróbowałem , i nie jestem przekonany do FF . Owszem mam kilka lepszych zdjęć ptaków niż z micro, ale mimo to ten system nie daje mi takiej frajdy jak micro właśnie. Te kolorki z G9 są niesamowite . Zauważyłem , że zmuszam się do tego aby zabrać czasami z szuflady tą puszkę FF i coś w końcu nią po fotografować, z micro tego problemu nie mam.

  10. #720
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Kolorki, to raczej kwestia producenta, niż wielkości matrycy. Cała reszta różni się znacznie mniej. Z najnowszego Soniaka możesz sobie wyciąć 4/3, więc argumenty z wielkością i cropem przestają być aktualne. FF staje się bardziej uniwersalne. Jak potrzebujesz, to masz lepszą jakość, a jak idziesz na ptaszki, to kadrujesz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.