Strona 30 z 262 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #291
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    To jest jakby oczywiste, że przekrój ma wpływ. 2x0,75 mm2 to bym nie dał do wzmacniacza o mocy 20 W, a raczej 2x1,5 mm2. Tylko na pewno nie kupowałbym takiego z górnej półki cenowej.
    Oczywistym jest ze jest to skrajny przerysowany przypadek. Ale jeśli przy takiej skrajnej sytuacji pojawiają się wyraźne problemy w przetwarzaniu najniższych częstotliwości. to kiedy przestają one być słyszalne? Przy przewodzie dwa razy grubszym? A może przy przewodzie solid core. Gdzie jest ta nieprzekraczalna granica pomiędzy źle i dobrze. A może jej wcale nie ma, tylko nie zwracamy w większości wypadków na te zjawiska, bo żyjemy z nimi od dziecka.
    Wiadomym jest że przewód wnosi straty do układu. Część energii ucieka do otoczenia w postaci pola elektromagnetycznego czy ciepła itd. Jeśli straty są faktem ( bo nie zakładam, że ktoś wierzy w bezstratny system przesyłania sygnału analogowego w audio, bo właściwie mieli byśmy perpetum mobile ) Ta energia która wyparowała z układu niosła jakąś część informacji. Najbardziej narażone są sygnały o najmniejszej "wartości" prądu. Tak zwany plankton. Postrzegany jest on w nagraniu audio jako aura i wszelkie pogłosy pomieszczenia w którym zostało dokonane nagranie. Zapis muzyki o to nie tylko dzwięki w okolicach poziomu "0" decybeli. Dynamika w standarcie CD wynosi 96 dB w odniesieniu do 2 V maksymalnego napięcia wyjściowego. Jakie małe sygnały wchodzą w grę powiedzmy dla poziomu -60dB. Czy kiepsko zaprojektowany ze źle wykonanym ekranowaniem przewód poprowadzony koło np transformatora nie zdegraduje (zmieni) sygnału.
    Inny przykład. Wzmacniacze na lampie 300B w konfiguracji single ended z dużym współczynnikiem tłumienia dające 6W mocy na wyjściu. Proponuje poeksperymentować z takim wynalazkiem podłączając głośniki o wysokiej skuteczności na poziomie 95dB i pochwalić się tutaj jak było, i czy można to połączyć byle czym .
    Najgorsze są uogólnienia. To że w 90% przypadków ludzie nie zauważają zjawiska, to nie oznacza że go nie ma. Tym bardziej że powodów i przesłanek ku temu jest bardzo dużo. To że garstka ogółu przykłada do tego wagę i potrafi to zidentyfikować, to już nie dobrze. odstają od normy , kable im grają . A może to brak tolerancji i rozładowywanie frustracji spowodowanej tym, że ktoś może coś, czego ja nie mogę....
    Problemem naszych czasów stało się tempo życia, które wymusza mechanizm odwoływania się, nawet w najśmieszniejszych drobnostkach, do wszelkiej maści ekspertów. Nie wiem, czy to brak czasu, chęci czy zwykłe lenistwo powoduje że wyłączamy myślenie, a zdajemy sie na autorytety. Większości nie chce się wykonać jakiegokolwiek działania dążącego do wyciągnięcia własnych wniosków. Jest tylko wujek googl i notoryczna pyskówka na każdy temat ...i pod pod byle jakim pozorem. Czy to dobrze czy źle niech każdy osądzi sam. Szanujmy sie sami, bo nikt inny nas nie uszanuje.

    Przepraszam za tego offtopa, musiałem rozładować moja frustrację , i proponuje pogadać o czymś innym .... może o przyszłości .... eee czego? Olympusa? a on jeszcze jistnieje ?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    No to wracając do przyszłości MFT...

    dużo zależy od postawy Panasa. Sony po wprowadzeniu serii A7 niby nie wycofał się z APS-C, ale widzieliście ostatnio nowe obiektywy do tego systemu (nie mówię o FE)? A nie można powiedzieć, żeby oferta była jakoś szczególnie bogata. Jak Sony wypuści jeszcze aparaty APS-C to puszek będzie więcej niż obiektywów
    Posobnie może być z Panasem. Z MFT się nie wycofają, ale cała para będzie szła w nowy system i z MFT zostanie seria filmująca GH i obiektywy robione we współpracy z Leica. Po upowszechnieniu formatu 8k seria GH z matrycą MFT też straci sens, więc pewnie Panas w którymś momencie przeskoczy na matrycę FF i na tym polu.

    Olympus nie ma wielkiego pola manewru. 20MP wydaje się na dziś maksimum, co mogą zaoferować. Może jeszcze uda się z MFT wycisnąć 24MP bez zwiększenia szumów na wyższym ISO. Może uda się zwiększyć nieco dynamikę matryc o niższej rozdzielczości. Może uda się zrobić tryb HighRes z ręki, ale to wciąż będzie upośledzone wobec aparatów z matrycami 40 i 50MP. Co więcej? Hiper stabilizacja, seria 40 kl/s? ORF-y 14-bitowe?
    Jeżeli E-M1 II startował z ceną prawie 9 tys. to ile będzie kosztował na starcie nowy E-M1x? 12 tys? Do tego szkła f/1.2, które kosztują ~6 tys. Kto to będzie kupował? Znajdą się oczywiście nabywcy, ale czy będzie ich tylu, żeby wykarmić dział foto Olka?

    Fajnie, że system jest praktycznie kompletny. Aparaty nie przestaną działać z dnia na dzień, wybór obiektywów jest bardzo duży. Można jeszcze tym focić przez lata. Ale patrząc perspektywicznie, świat idzie do przodu. Dzisiejszy sufit jeżeli chodzi o możliwości aparatów jutro będzie podłogą. Pojawią się nowe, wysokorozdzielcze matryce, czułości ISO dojdą do kosmicznych wartości, podobnie jak dynamika matryc.

    Wejście w segment PRO przez Olka było mz. błędem. Poszli na wojnę na nie swoim terenie. Dla mnie aparaty jak E-M10 czy GX80 + małe szkiełka f/1.8 to sens istnienia tego systemu.
    To właśnie bardzo ciekawy moment na drodze rozwoju albo upadku MFT. Jak słusznie zauważyłeś nowe MFT byłoby droższe i wielkościowo, wagowo porównywalne do FF, gdzie założeniem wyjściowym miała byc mobilność i mniejsza cena. Widać wyrżnie tendencje producentow do przechodzenia na matryce FF. Widocznie ceny ich są już tak niskie , że można FFem uszczęśliwić masy. . MFT jako system mobilny z małymi szkłami jest bardzo fajny

  2. #292
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Ech, bez sensu. Kolega pewnie miał miernictwo, zna przynajmniej podstawy metrologii, potrafi wyznaczać błędy pomiarowe i wie co to poziomy ufności. A dyskusję toczy o rozładowaniu frustracji. Fragment o wyłączaniu myślenia i szukaniu w google argumentów do pyskówki pominę milczeniem.
    Ja spasuję, życzę, żeby koledze sprzęt grał jak najładniej i żeby był z niego zadowolony.

  3. #293
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Byłem dzisiaj w Euro. Przy okazji spojrzałem na gablotę z aparatami. Po Olku ani śladu. Panas był.
    Pozdrawiam wyznawców kablowego wudu

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    No i Saboora oczywiście. Jest na ostatniej prostej do sukcesu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #294
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Do usunięcia. "Pomyłek"

  5. #295
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Olek jest dziś jak producent samochodów, który nie ma w swojej ofercie SUVów. Przeciętnemu kierowcy takie samochody nie są do niczego potrzebne, ale wszyscy chcą nimi jeździć. Podobnie jest pełną klatką. Ja Olka cenię za zdroworozsądkowe podejście (życzyłbym mu tylko więcej zdrowego rozsądku w kwestii cen), choć niestety nie wróżę mu sukcesów w walce z wiatrakami.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #296
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Ja nie chcę SUVA i przy każdym kolejnej zmianie samochodu mój wybór jest coraz mniejszy ( kombi klasy D)
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #297
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... Ja Olka cenię za zdroworozsądkowe podejście ...
    Szczególnie w serii PRO

    Toś pojechał...

    Zdrowy rozsadek, to raczej Panas zachowuje. Olek zalicza totalny odlot.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #298
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    PRO sro... Nie ma czegoś takiego, jak PRO. To tylko dopisek, dzięki któremu można uzasadnić wyższą cenę. Można go dodać do wszystkiego: nazwy modelu telefonu, laptopa, mydła, kefiru.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #299
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    epicure
    tu się nie zgodzę, bo Olympus wielokrotnie w swoich notkach prasowych dot. obiektywów serii PRO odwoływał się do profesjonalnych fotografów. Nie chodzi o napis na obudowie ale o nakierowywanie się koncernu na konkretnego odbiorcę. L-ki i jednocyfrowe modele aparatów Canona i Nikona też są kupowane przez amatorów, których na nie stać ale jednak klient docelowy jest inny.

  10. #300
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No ale przecież Olek robił to wyłącznie z myślą o amatorach. To amatorzy mają frajdę z zakupu obiektywu, który jest dla profesjonalistów. Profesjonaliści takich bajek nie potrzebują - sami wiedzą, jakie narzędzie do danej roboty pozwoli im zyskać tyle, ile zamierzają, przy możliwie najniższych kosztach. Dlatego właśnie aparaty zrobiły się tak popularne w produkcji wideo - nie dlatego, że są lepsze od profesjolnych kamer (bo nie są), tylko dlatego, że są wystarczająco dobre przy dużo niższej cenie. Nie trzeba do Canona M50 (tu strzelam) dodawać napisu PRO, żeby wideo majstry filmowali nim vlogi, chrzciny czy inne jasełka. Ale amatorowi trzeba napisać, że coś jest PRO, żeby wiedział po co wydaje wydaje więcej pieniędzy na coś, czego nie potrzebuje.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 2.11.18 o 14:55
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.