Strona 81 z 262 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #801
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    No dobra,
    jak sądzicie

    Olympus da do następcy E-M5 II fazowy AF
    Jeśli da, to zabije jedynkę. Jeśli nie da, to nowa piątka będzie bez sensu. Taki wybór
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #802
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Pisałem po premierze Xa - POZA AF tam nie ma nic ciekawego. A przed IO nie wsadzą go do aparatu z niższej półki.
    Postęp w foto odbywa się obecnie nie tyle w matrycach czy szkłach, ale w procesorach - co dobitnie pokazują smartfony.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #803
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W swoim odpowiedniku 85/1,8 bardzo dokładnie przeliczyli ogniskową i przysłonę
    Jakoś sobie nie przypominam, żeby gdziekolwiek pisali, że to odpowiednik 85 f/1,8. Wypuszczenie drogiego obiektywu f/1,2 i twierdzenie, że to tak naprawdę f/1,8, to strzał w stopę.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #804
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    No dobra,
    jak sądzicie

    Olympus da do następcy E-M5 II fazowy AF
    Jeśli da, to zabije jedynkę. Jeśli nie da, to nowa piątka będzie bez sensu. Taki wybór
    Ja marzyłem o fazowym w m43 od lat... Potem sprzedałem 14-54mm, 70-300, 105...
    To jest dla mnie jedna z najbardziej nuezrozumiałych rzeczy, dlaczego Oly mając zacne szkła 4/3 wystawił za drzwi tych użytkowników, którzy nie mają ochoty kupować topowego najdroższego OM-d e-m1. Sony i Canony śmigają z szklarnią lustrzankową bez łaski i mnóstwo osób może sobie kupić bezlusteerkowca bez przymuszania do resetu szklarni, a nawet kupić takowy i korzystać z rynku wtórnego EF czy A na początek.
    Jak dla mnie Oly powinien dać fazowy AF w każdym nowym OM-D... od początku, albo chociaż od zaraz.
    I wreszcie się dogadać z Panasem w kwestii korekty jego szkieł oraz podwójnej stabilizacji.
    Piszecie o smartfonach... Panas ma fajną kieszonkową serię GF-x, wcześniej GM, a Oly odpuścił PEN E-PM... taki kurdupel z odwracanym 180° ekranikiem też by się przydał.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 10.08.19 o 10:13

  5. #805
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jakoś sobie nie przypominam, żeby gdziekolwiek pisali, że to odpowiednik 85 f/1,8. Wypuszczenie drogiego obiektywu f/1,2 i twierdzenie, że to tak naprawdę f/1,8, to strzał w stopę.
    Nie musieli się chwalić, ale przeliczyli bardzo precyzyjnie. No i nie pamietam też, żeby się zbyt głośno chwalili, że wyprodukowali odpowiednik 85/1,2 Z wyników sprzedaży można wnosić, że prawdziwym strzałem w stopę jest propaganda towarzysząca Olkom PRO.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #806

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli da, to zabije jedynkę. Jeśli nie da, to nowa piątka będzie bez sensu. Taki wybór
    Na jedynkę jest inna klientela niż na piątkę -w systemie który ma micro w nazwie.
    Brak nowej piątki pewnie trochę osób nakłonił do zakupu E-M1 II. Teraz lepiej będą do niej pasowały wielkie obiektywy "Pro" których wcześniej nie planowali kupować -może się skuszą. [Mowa o ludziach których na to stać.]

    E-M1 II jest już prawie 3 lata na rynku i nowa piątka mogłaby co najwyżej zagrozić wyprzedaży przecenionych resztek przed wycofaniem modelu. https://www.optyczne.pl/porownaj.php...1531&add4=1962

    Jako że na rynku pozostanie E-M1X i na E-M1 mark 3 nie widzę szans to nowa piątka powinna powinna być jednocześnie następcą "jedynki bez gripa do pionowych".

    Tylko się tak zastanawiam co w E-M5 mark 3 mogliby takiego dać czego nie ma w E-M1 II [poza mniejszym korpusem]
    Może nowej piątki wcale nie będzie i to czas modeli o dłuższym rynkowym istnieniu [o czym kiedyś komunikował Olympus] podobnie jak w aps-c Sony https://www.optyczne.pl/porownaj.php...2228&add3=2112

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    W tym sklepie https://www.bhphotovideo.com/c/searc...0&N=4288586281 najlepiej z Olympusów sprzedaje się korpus E-M1 II [jest jeszcze w 10 zestawach].
    Na drugim miejscu E-M1X -ale to jedyna oferta na ten model.

    Gorzej Olki wyglądają w zestawieniu Best Sellers w zestawieniu z mikro Panasa https://www.bhphotovideo.com/c/searc...&N=4288586281&

  7. #807
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Tylko się tak zastanawiam co w E-M5 mark 3 mogliby takiego dać czego nie ma w E-M1 II [poza mniejszym korpusem]
    Nie chce mi się porównywać z em1v2, ale możnaby dac w em5v3
    1. Dual IS z obiektywami Panasonic
    2. Nowa matryca (albo ta 20MP z innych modeli gx9),
    3. Nowszy CPU z omd em10v3 TruePic VIII lub Dual TruePic VIII
    4. AF fazowy,
    5. Lepsze wideo - bitrate, kodek i 4k
    6. DNG, lub uwolnienie i udostępnienie ORF, by nie trzeba było aktualizować/ kupować nowych programów graficznych.
    7. Tworzenie panoram z ręki jak w snartfonach lub, Panasonic
    8. Ładowanie aku w aparacie z USB jak w Panasonicach np. GX80,
    9. Wyjście słuchawkowe 3,5mm
    10. Gwint na statyw bardziej z tyłu by większe obiektywy nie zawadzały o szybkozłącze.

    Coś z tego może pojawi się, trzeba marzyć
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 10.08.19 o 17:42

  8. #808
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Nie chce mi się porównywać z em1v2, ale możnaby dac w em5v3
    1. Dual IS z obiektywami Panasonic
    2. Nowa matryca (albo ta 20MP z innych modeli gx9),
    3. Nowszy CPU z omd em10v3 TruePic VIII lub Dual TruePic VIII
    4. AF fazowy,
    5. Lepsze wideo - bitrate, kodek i 4k
    6. DNG, lub uwolnienie i udostępnienie ORF, by nie trzeba było aktualizować/ kupować nowych programów graficznych.
    7. Tworzenie panoram z ręki jak w snartfonach lub, Panasonic
    8. Ładowanie aku w aparacie z USB jak w Panasonicach np. GX80,
    9. Wyjście słuchawkowe 3,5mm
    10. Gwint na statyw bardziej z tyłu by większe obiektywy nie zawadzały o szybkozłącze.

    Coś z tego może pojawi się, trzeba marzyć
    niestety nic, bo takie body trzeba by było wycenić na 99% ceny 1 wg optycznych jest patent Olympusa na szkło 400/4
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #809
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Samsung właśnie zaprezentował 108-megapikselowy sensor do smartfonów. Taka matryca będzie potrafiła zrobić cuda z 12-megapikselowymi plikami.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #810
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Samsung właśnie zaprezentował 108-megapikselowy sensor do smartfonów. Taka matryca będzie potrafiła zrobić cuda z 12-megapikselowymi plikami.
    Szacun dla procka, który to obrobi.

    Piksele ważne, ale wielkość też robi wrażenie. To już 3/4". Jeśli uda się do smartfona z tą matrycą wcisnąć szkielko f/1,4 to mamy olkowe f/2,4.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 12.08.19 o 18:25
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.