Strona 109 z 262 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119159209 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.090 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1081
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Mam siły, jeszcze nie nalezę do kategorii "stare dziadki, mam nawet co nieco zabawek od Fuji. Ale gdy potrzebuję średnie tele wybieram Olka...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #1082

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Olympusa w zachodnim świecie używają albo ambasadorowie ( oni nie płacą pełnej ceny sklepowej) albo stare dziadki którzy nie maja sił by targać lustrzanek z dużymi szkłami.
    Masz jakieś dane na poparcie tej tezy?

  3. #1083
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Masz jakieś dane na poparcie tej tezy?
    Przecież to oczywiste. Dla młodzieńca, który zaczynał przygodę z fotografią od smartfona, nawet czterdziestolatek może być stojącym nad grobem starcem Argument o chorym kręgosłupie i dźwiganiu ciężkich lustrzanek jest akurat dość powszechny, także na tym forum
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #1084
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z punktu widzenia pstrykacza smartfotonowego, to pewnie masz sporo racji, ale są też inne spojrzenia na temat. Konkurencją dla Olka + 12-100/4 jest Sony RX10 za nieco ponad dwa tysiaki. Tamron zrobił do Soniaka szkło 28-75/2,8. Zastępuje ono wszystkie olkowe stałki z tego zakresu kątów widzenia do światła 1,4 włącznie. W zestawieniu z 2-3 stałkami nie jest ten zoom ani drogi, ani wielki i na dodatek nie trzeba szkieł wymieniać. Możliwości są różne, dla każdego coś miłego
    Ja po prostu nie rozumiem czemu ludzie piszą takie rzeczy jak Ty, czemu porównujesz jakość jaką daje m4/3 do tego kompakta Sony.
    To jest przecież oczywista, oczywistość, że m4/3 traci do FF, ale daje już naprawdę dobrą jakość do tego iso1600, a tym kompaktom do m4/3 o wiele dalej niż m4/3 do FF
    Jeśli jakość zdjęć z tego RX10 ma być wg Ciebie konkurencją do tego co daje m/43 no to tylko pogratulować oczu.
    Chyba tylko na najniższych czułościach i to przy super warunkach..

  5. #1085
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jednak marketing czyni cuda Ten kompakt ma matrycę 1", czyli od Olka dzieli go tyle, ile Olka od APS-C. Na dodatek ma obiektyw o 1EV jaśniejszy, czyli z nadwyżką kompensuje różnicę w wielkości matrycy. Kompakt oczywiście ma swoje wady, np. jest z pewnością wolniejszy od Olka, ale cena może te niedostatki w dużym stopniu rekompensować
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #1086
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jednak marketing czyni cuda ...... ale cena może te niedostatki w dużym stopniu rekompensować
    ... muszą Ci dużo płacić za to lobbowanie Soniaków ...

  7. #1087
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    raczej Canona

  8. #1088
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jednak marketing czyni cuda Ten kompakt ma matrycę 1", czyli od Olka dzieli go tyle, ile Olka od APS-C. Na dodatek ma obiektyw o 1EV jaśniejszy, czyli z nadwyżką kompensuje różnicę w wielkości matrycy. Kompakt oczywiście ma swoje wady, np. jest z pewnością wolniejszy od Olka, ale cena może te niedostatki w dużym stopniu rekompensować
    "Darmowy" aparat smartfonowy tym bardziej... Ale i tak mimo, że mam jeden z najlepszych na rynku, od Sony zresztą, są i tak syrtuacje, gdy odczuwam potrzebę posłużenia się Olkiem i jego "słabą" szklarnią....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #1089
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... muszą Ci dużo płacić za to lobbowanie Soniaków ...

    Trzeba jakoś zarobić na święta

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    "Darmowy" aparat smartfonowy tym bardziej... Ale i tak mimo, że mam jeden z najlepszych na rynku, od Sony zresztą, są i tak syrtuacje, gdy odczuwam potrzebę posłużenia się Olkiem i jego "słabą" szklarnią....
    To nawet dość oczywiste, w smarfonach nie montują jeszcze zoomów 24-200

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    raczej Canona
    Z tym się nie zgadzam, nie pisałem nic o 24-240, nie widzę sensu podpinania takiej optyki do pełnej klatki. Od tego jest Olek i Sony RV 10
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #1090
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Prawda jest taka , iż mimo czarnych prognoz system ma się dobrze , skoro Sony zrobiło kolejną matrycę pod m4/3 , wychodzą kolejne puszki i obiektywy . Kolejni producenci (Kodak)wchodzą w ten system , a obiektywów dla każdego robi się mocno za dużo . Chińczycy mocno uderzyli w tym temacie .

    ... a to , czy komuś się sprawdza system w praktyce czy nie , to mocno indywidualny problem . Aparaty/obiektywy same zdjęć nie robią . ... nawet na Auto ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.