Strona 84 z 262 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #831
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Przeczytaj mój wcześniejszy wpis
    A to, że na gwałtownie kurczącym się rynku, nie wystarczy miejsca - to truizm.

    To że wszyscy się śmieją.. ostatnio Neckermann Polska potwierdzał że wszystko ok i wyjazdy nie są zagrożone. 24 godziny później ogłosili upadłość.

    Olympus nie upadnie, przynajmniej nie przez dział foto.
    Po prostu nie będzie kolejnej puszki.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #832

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Walczenie cenami to wpakowanie się w produkty o niskiej marży bez widoków na nadrobienie wolumenem sprzedaży.
    Chodzą ploty że w najbliższych miesiącach producenci sprzętu foto mają zrobić duże przeceny żeby ratować wyniki. Niestety jest to dokładnie to o czym piszesz czyli ratowanie się przed zatonięciem na zasadzie coraz bardziej wymyślnych pomysłów jak wylewać wodę za burtę zamiast próbować zatkać dziurę....
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Jest kilka dziedzin gdzie jak na razie nie wyobrażam sobie by smartfony wypchnęły sprzęt z wymienną optyką ( fotografia przyrodnicza czy sportowa) ale dla większości z nas nie będzie to uzasadniało zakupu sprzętu - zwłaszcza przy jego aktualnych cenach.
    Kwestia czasu, pojawiają się na horyzoncie rozwiązania które i tę barierę mają przeskoczyć...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 12.11.19 o 02:00

  3. #833
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    ...
    Z kolei w smartfonach - jakość obrazka 5 lat temu a dziś dzieli przepaść.. różnicę osiągnięto na etapie pomiędzy wykonaniem zdjęcia a jego zapisaniem w pamięci aparatu. w tej kwestii w aparatach dzieje się niewiele.
    Czy drukowałeś zdjęcia ze smatfona w rozmiarze np. 30 x 40 cm? i byłeś z nich zadowolony ?. Jeżeli przyjmiemy, że dzisiaj fotogragia jest potrzebna tylko do zamieszczania zdięć w internetoeych mediach to może rzeczywiście nie ma się o co spierać.

  4. #834
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Niestety dziś fotografia żyje w internecie, a nie na wydrukach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #835
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    No własnie - "Troglodyta" jestem.

  6. #836
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niestety dziś fotografia żyje w internecie, a nie na wydrukach.
    Czyli wracamy do czasów przedcyfrowych. Kiedyś fotografia żyła w formie odbitek 10x15, co jakościowo odpowiada z grubsza obecnemu HD. Smartfony zastępują dawne kompakty, a produkcja luster/bezluster wróci do poziomu z czasów analogowych.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #837
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Czy drukowałeś zdjęcia ze smatfona w rozmiarze np. 30 x 40 cm? i byłeś z nich zadowolony ?. Jeżeli przyjmiemy, że dzisiaj fotogragia jest potrzebna tylko do zamieszczania zdięć w internetoeych mediach to może rzeczywiście nie ma się o co spierać.
    Liczba zdjęć wydrukowanych to nawet nie promil tych pokazanych np na 50 calowym ekranie. Jeżeli planujesz drukowac fotografię, to z pewnością dedykoany sprzęt foto pomoże ci uzyskać lepszy materiał wyjściowy.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #838
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Z tego artykułu wynika, że wszystkie (no prawie) firmy mają znacznie mniejsze zyski w dziale foto w stosunku do ub. roku. (chociaz Olympys mniejsze straty niż w ub. roku).
    https://www.optyczne.pl/14342-news-R...y_i_Ricoh.html

  9. #839
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    czym innym jest wielka wyprz- pewnie w pierwszym kwartale , bo wiekszośc kończy rok finansowy 31 marca, a czym innym projektowanie i produkcja sprzętu z założenia tańszego o 20% niz obecnie.
    Jest jeszcze jedno.
    łańcuch dystrybucji też chce zarobić.
    gdzieś te produkty trzeba fizycznie obejrzeć..nie wszystko kupisz przez internet
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #840

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Z tego artykułu wynika, że wszystkie (no prawie) firmy mają znacznie mniejsze zyski w dziale foto w stosunku do ub. roku. (chociaz Olympys mniejsze straty niż w ub. roku).
    https://www.optyczne.pl/14342-news-R...y_i_Ricoh.html
    Z tego wynika że dla Olka to nie jest jakiś wielki problem - to podobno tylko 6% ich wpływów. Pytanie raczej pozostaje czy będą chcieli się dalej w to bawić?
    Ciekawe też czy jest choć źdźbło prawdy w tym że są jakieś rozmowy z Szajsungiem?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.