Strona 67 z 263 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977117167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 2624

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #661
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    No i bardzo dobrze, niech to wszystko pierdzielnie
    Tylko że to ludzie, klienci to wszystko nakręcają, liczą się tylko liczby, żeby coraz więcej wszystkiego.., a producenci starają się dać to czego się od nich oczekuje.
    Matryce po 60Mpix.. tylko po co to komu? Kto to wykorzysta? Może jakiś malutki promil użytkowników, a reszta producentów stara się dogonić innych i takie błędne koło powstaje.
    Ceny sprzętu foto osiągają absurdalne, kretyńskie ceny, nie wiem co za durnie to kupują, jeszcze szkła to można jakoś warunkowo przeboleć, ale body za takie pieniądze to już jest idiotyzm.
    Moim zdaniem jakość jaką dają współczesne aparaty, już nawet nie ważne w jakim systemie, dają takie możliwości jakie powinny wystarczyć 99% fotografujących.
    Nie wiem do czego to dąży, do tego że fotografia stanie się jakąś noktowizją
    Nie wiem jak jest w przypadku innych tu pasjonatów fotografii, ale ja w który bym teraz nie zajrzał system to mogę tam znaleźć wszystko czego potrzebuję, kwestia już tylko rozmiarów, szkieł jakie mi są przydatne no i cen.
    Jedyne na co by mógł rozwój technologii jeszcze pozytywnie wpłynąć w fotografii to rozpiętość tonalna zdjęć, ale niestety niekończący się debilny wyścig w prześciganiu się na megapixele to zdecydowanie utrudnia. Sęk w tym, że ilość tych megapixów jest najbardziej miarodajnym parametrem "wyższości" jednego aparatu nad drugim dla zdecydowanej większości użytkowników tych aparatów, choć nawet nie wiedzą do czego im to potrzebne i czy to wykorzystają. Idiotyczny wyścig szczurów
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 18.07.19 o 01:26

  2. #662
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    lubisz portet , makro , małą głębię to czemu 300 f4 ? Pomyśl nad Leica 200mm 2.8 . Plusy to : światło 2.8 , ogniskowa mniejsza 200mm (jeśli potrzebujesz większej masz w komplecie konwerter 1,4 co czyni go takim 300 pro F4) , mniejsza głębia , bardziej kompaktowy , doskonała ostrość (najlepsza jak na razie w tele micro) , świetny do makro , kupisz go taniej niż Oly 300 pro.
    300 jest idealna do streeta. Mam pewien cykl fotografii który robię od lat i 150 to za mało nawet z konwerterem.

  3. #663
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    600mm do stereeta? To musi być specyficzny cykl i pisanie o idealnej ogniskowej jest gruuuuubą przesadą.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 18.07.19 o 09:59
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #664
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To street bez wychodzenia z domu, przez okno
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #665
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Albo do fotografowania kibiców futbolowych. Jest szansa ucieczki...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #666
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.641
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    No i bardzo dobrze, niech to wszystko pierdzielnie
    Tylko że to ludzie, klienci to wszystko nakręcają, liczą się tylko liczby, żeby coraz więcej wszystkiego.., a producenci starają się dać to czego się od nich oczekuje.
    Matryce po 60Mpix.. tylko po co to komu? Kto to wykorzysta? Może jakiś malutki promil użytkowników, a reszta producentów stara się dogonić innych i takie błędne koło powstaje.
    Ceny sprzętu foto osiągają absurdalne, kretyńskie ceny, nie wiem co za durnie to kupują, jeszcze szkła to można jakoś warunkowo przeboleć, ale body za takie pieniądze to już jest idiotyzm.
    Moim zdaniem jakość jaką dają współczesne aparaty, już nawet nie ważne w jakim systemie, dają takie możliwości jakie powinny wystarczyć 99% fotografujących.
    Nie wiem do czego to dąży, do tego że fotografia stanie się jakąś noktowizją
    Nie wiem jak jest w przypadku innych tu pasjonatów fotografii, ale ja w który bym teraz nie zajrzał system to mogę tam znaleźć wszystko czego potrzebuję, kwestia już tylko rozmiarów, szkieł jakie mi są przydatne no i cen.
    Jedyne na co by mógł rozwój technologii jeszcze pozytywnie wpłynąć w fotografii to rozpiętość tonalna zdjęć, ale niestety niekończący się debilny wyścig w prześciganiu się na megapixele to zdecydowanie utrudnia. Sęk w tym, że ilość tych megapixów jest najbardziej miarodajnym parametrem "wyższości" jednego aparatu nad drugim dla zdecydowanej większości użytkowników tych aparatów, choć nawet nie wiedzą do czego im to potrzebne i czy to wykorzystają. Idiotyczny wyścig szczurów
    Ogólnie to my najpierw kupujemy, a potem się zastanawiamy czy dobrze zrobiliśmy tak jak jak już wszystko zawiedzie to dopiero sięgamy do instrukcji obsługi. I tu zakup aparatu to mały pikuś sprawa dotyczy kilkadziesiąt razy droższych rzeczy. Ja już wiem, że wchodząc w m4/3 przeinwestowałem.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #667
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jak tak na to patrzeć, to większość z nas przeinwestowala . Ale to forum głównie amatorów, hobbystów , cieszy nas próbowanie często sprzętów drogich , zbyt drogich.hobby to droga zabawa.

  8. #668
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Tak zgadza, większość z nas kupiło zabawki na wyrost, sam w to hobby władowałem mnóstwo kasy, ale zrobiłem to jeszcze w czasach gdy te kwoty może nie były małe no, ale jeszcze jakoś akceptowalne.
    Te 6-7k za najbardziej zaawansowane body z najlepszym zoomem standardowym (chodzi o zakres) było ok. Teraz za takie kwoty to nawet samego body się nie kupi.
    10k za puszkę, nie wspominając już o tych po prawie 20k, która po roku, dwóch będzie "przestarzała" i straci na wartości trzykrotnie to już jest przesada.
    Producenci w przeciągu paru ostatnich lat podwoili ceny sprzętu, zapewne po to żeby sobie zrekompensować malejącą sprzedaż, i sami sobie chyba wiążą sznureczek, bo tak jak wspomniano już wyżej, fotografia stanie się hobby tylko dla nielicznych i osób zarabiających na foto, a to raczej mały odsetek sprzedaży.
    Ja tam już żadnego strachu przed padającymi systemami nie czuję, rynek jest już tak nasycony tymi zabawkami, że zawsze się coś kupi tanio z drugiej ręki, jak będzie taka potrzeba, żeby tylko czasu i chęci było do focenia.

  9. #669

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jeszxze przez wiele lat rynek aparatów ILC nie padnie. Mali gracze mogą mieć problem. Dlatego Panas próbuje z FF i dlatego Sony robi tyle modeli.

  10. #670
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Paść tak, że nie będzie można kupić żadnego aparatu, to oczywiście nie padnie. Ale spadnie popyt, i to drastycznie. Utrzyma się jedynie popyt na produkty luksusowe, bo one nawet w kryzysie sprzedają się dobrze. To już się dzieje, a będzie coraz gorzej.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.