Strona 156 z 263 PierwszyPierwszy ... 56106146154155156157158166206256 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.551 do 1.560 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1551

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dlaczego ja i jeszcze z 4 osoby które znam przeszły z Canona, nikona na Olka - bo jest mały - a przede wszystkim ma małe i dobre obiektywy - całość jest mała - nawet małe bezlusterkowce innych firm maja ogromne obiektywy co w zestawie robi duży sprzęt. Olek jest mały w zestawie jest też lżejszy w zestawie nawet z obiektywami pro. Jakość zdjęć jest wystarczająco dobra by nawet robić powiększenia 50x70 i większe. Minusem olka są ceny nowych obiektywów. Cała reszta to tylko +. No chyba że ktoś lubi marketingową papkę, nie ma pojęcia o obsłudze aparatu i tego co można jakim aparatem zrobić, albo jego sprzęt musi być duży bo jak jest mały to nie jest pro.
    Tego ostatniego sam doświadczyłem musząc pokazywać legitymacje tam gdzie inni z duży sprzętem wchodzili z marszu . Nie żałuję jednak że kupiłem olka a mój canon z obiektywami L ( dla tych co nie wiedzą to są obiektywy serii pro) się kurzy.
    Teraz jak chce aby mnie ludzie widzieli z aparatem to biorę wielkoformatowy na kliszę. I jest wielko

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    System m4/3 to nisza która wypełnia lukę miedzy duży i ciężkim sprzętem a komórkami. I ludzie zaczynają to doceniać.
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 7.04.21 o 16:45

  2. #1552
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Wejście w FF teraz jest bez sensu. Canon i Nikon po ponad 2 latach nie zrobili systemów opartych na wyłącznie natywnych szkłach. Można używać z przejściówkami szkieł od lustrzanek. Co by się podpinało do nowego systemu FF Olympusa?
    Jedyna opcja to wejście w średni format, tylko to są koszty, a przyszłość MF wcale nie jest pewna.

  3. #1553

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    FF to tylko miniaturka LF.
    Jak ktoś chce popróbować jak się robi aparatem który materiał światłoczuły ma wielkości 18x24 cm to zapraszam do Nowego Sącza.
    A skan to 900 MP wiec jakieś tam 50MP canona czy sony - co to jest
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 7.04.21 o 16:48

  4. #1554
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... Bo może siedzą w C/S/N, bo wydaje im się, że nie mają wyjścia, ale chętnie spróbowaliby czegoś innego gdyby tylko była możliwość...
    Przecież Panas już jest i próbujących zbyt wielu nie widać... Po mojemu trzeba się szykować na pożegnanie z Olkiem, żadnego FF nie będzie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #1555
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Fotna, są małe systemy APS-C - Fujifilm, Canon M, Sony. Mam Nikona Z (FF) - to maleństwo, to się źle trzyma. Nie przekonasz mnie, że fotografowie chcą wyłącznie małego sprzętu. mają małe i co? I rynek sie kurczy szybciej niż FF. Mniejszość chce, ale mniejszość nie decyduje.

    PS - mam 18x24 ale z nim jednak nie wychodzę ze studia.

  6. #1556
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Każdy system ma swoje początki, większość z bezlusterkowych systemów FF jeszcze w tych początkach tkwi. Moim zdaniem jeszcze nie jest za późno. Za późno będzie za 2-3 lata.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wejście w FF teraz jest bez sensu. (...) Co by się podpinało do nowego systemu FF Olympusa?
    Jedyna opcja to wejście w średni format...
    No tak, za to wejście w średni format będzie miało dużo sensu. Tyle obiektywów do podpięcia...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #1557

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Mam canona M i jego obiektyw są jednak większe i cięższe. A jak byś chciał pro to już zostają L i do R- L są większe i cięższe od Olympusa pro.
    Zobaczymy co będzie ale nie ma co tragizować. Olek robi bardzo dobre zdjęcia. Rynek się kurczy bo ludziom wystarcza komórka. Za 2-3 lat ( ze względu na pandemię) wszystko się wyklaruje i zobaczymy na co się zdecydują amatorzy.

  8. #1558
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Każdy system ma swoje początki, większość z bezlusterkowych systemów FF jeszcze w tych początkach tkwi.

    No tak, za to wejście w średni format będzie miało dużo sensu. Tyle obiektywów do podpięcia...
    Olek startuje od zera, czy to FF czy MF. Od zera. W tym przypadku wejście w MF ma dokładne taki sam sens jak wejście w FF.

    Jakie to systemy bezlusterkowców FF tkwią w początkach i nie ma co do nich podpiąć?
    W dniu premiery Nikona Z oprócz kilku natywnych szkiełek było kilkadziesiąt Nikkorów AF-S z FTZ. U Canona tak samo.
    Chcesz porównywać ten start do startu od zera?
    Po prawie 3 latach jest już spora gama szkieł natywnych, trochę szkieł firm niezależnych a lada chwila wysyp kolejnych obiektywów.
    Producenci niezależni potrzebowali prawie 2 lat by zacząć robić natywne szkła FF do perspektywicznie przepotężnych systemów - Canona.
    Bardzo im będzie zależało na robieniu szkieł dla Olympusa, którego system FF miałby dyskusyjne rokowania?

  9. #1559
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Poza tym wejście w FF wcale nie musiałoby się zacząć od aparatu z wymienną optyką. Fuji najpierw weszło z kompaktem APS-C, a gdy ten okazał się rynkowym sukcesem, ruszyło dalej z systemem X. Ja tu widzę sporą niszę do zagospodarowania w kompaktach premium. W zasadzie oprócz X100V i Leiki Q to za bardzo nic nie ma, a gdyby się pojawił zgrabny i cichy aparacik z wizjerem i 35 mm f/2 w miłej dla oka stylistyce, to pewnie bym się na niego skusił. Od lat śni mi się po nocach, że któryś z producentów wypuszcza taką serię kompaktów, różniących się tylko obiektywami: 18, 24, 35, 50 i 85 mm. Naprawdę wziąłbym ze dwie sztuki, nawet gdyby miał się wypruć z nerki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1560

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Olek już robi szkła w sigmie. Sądzę że nie było by problemy gdyby firmy się dogadały na zasadzie my robimy puszki wy szkła pod dwoma nazwami - tak bywało dawniej. Jest kwestia tylko czy wchodzenie w dany przedział ma sens - należało by dać coś czego nie ma konkurencja w puszce. A z ty to już większy problem.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.