Strona 113 z 262 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.130 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1121
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Te 112 stron ubitej piany dobitnie świadczy o ponadczasowych talentach marketingowców, którzy potrafią doskonale odebrać ludziom ZDROWY ROZSĄDEK !
    Co nazywasz zdrowym rozsądkiem? Wiarę w cudowną przemianę kiepskiego kompaktu we wspaniały bezlusterkowiec, gdzieś pomiędzy 1", a 1,33", czy brak tej wiary?
    Szacun dla marketingowców Olka za stworzenie nowej wiary i pozyskanie fanatycznych wyznawców
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #1122
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Epicure no właśnie niech sobie każdy popatrzy i wyrobi zdanie sam, bo tak się składa, że ja sobie to porównałem wcześniej, a jeśli dla Ciebie jakość zdjęć z tych kompaktów jest tożsama z tym co daje m4/3, a nawet lepsza jak to ująłeś no to ja nie mam więcej pytań i uważam, że dyskusja z Tobą w tym temacie nie ma najmniejszego sensu.

  3. #1123
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Żeby zmniejszyć ból d. u niektórych kolegów, odpuśćmy sobie Sony. Już Olek XZ-2, z matrycą 0,6" był konkurencją dla mikrusa z kitem. Tajemnica tkwi w zoomie ok. dwa razy jaśniejszym niż kit.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #1124
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Żeby zmniejszyć ból d. u niektórych kolegów, odpuśćmy sobie Sony. Już Olek XZ-2, z matrycą 0,6" był konkurencją dla mikrusa z kitem. Tajemnica tkwi w zoomie ok. dwa razy jaśniejszym niż kit.
    I....?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #1125
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ...jeśli dla Ciebie jakość zdjęć z tych kompaktów jest tożsama z tym co daje m4/3, a nawet lepsza jak to ująłeś no to ja nie mam więcej pytań i uważam, że dyskusja z Tobą w tym temacie nie ma najmniejszego sensu.
    Czytaj proszę ze zrozumieniem. Pisanie, że jakość zdjęć jest tożsama w oderwaniu od kontekstu jest czystą manipulacją. A kontekst jest taki, że porównujemy aparat z mniejszą matrycą i na tle jaśniejszym szkłem, że rekompensuje ono wyższe szumy dzięki możliwości użycia niższego ISO, do aparatu z większą matrycą, ale ciemniejszym szkłem, zmuszającym do użycia wyższego ISO. W przypadku porównania m4/3 i FF jakoś nie miałeś problemu w zrozumieniu, że jest możliwe, ale już zestawienie aparatu z matrycą 1" i m4/3 zupełnie bezpodstawnie trafia na Twój opór. A przecież łatwiej kompaktowi 1" dorównać do m4/3 (bo wystarczy różnica 1 EV w jasności szkieł), niż m4/3 dorównać do FF (gdzie potrzeba 2 EV). A jeśli w 1-calowcu będziesz miał jeszcze jaśniejsze szkło, niż to wymagane 1 EV, to w słabych warunkach oświetleniowych poradzi on sobie lepiej, niż nawet APS-C z ciemnym kitem. To jest proste i oczywiste jak konstrukcja cepa.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #1126
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    To Ty chyba tutaj naginasz rzeczywistość. To ile ten kompakt ma jaśniejszy ten obiektyw? Po pierwsze to ta matryca jeśli komuś zależy na jakiejś jakości kończy się na iso200, po drugie, szkło ma f2,8 które jest ok tylko dla najkrótszych ogniskowych, im dalej tym gorzej i trzeba trochę przymykać żeby nie było mydła, więc nie wiem jakie to korzyści z tych całych ekwiwalentów widzisz, już pomijam fakt, że mając aparat systemowy zawsze masz możliwość podpięcia jeszcze lepszego szkła, a w tym kompakcie skazujesz się na tego zooma.
    Naprawdę nie rozumiem czemu miałbym wybrać w podobnej cenie tego RX10 niż np OMD10? ani jakoś mniejszy nie jest, ani lepszej jakości zdjęć nie robi, ani nie daje więcej możliwości ewentualnej rozbudowy, cena zbliżona, więc naprawdę nie rozumiem po jakiego tak uparcie forsujesz to rozwiązanie, żeby sprowadzić w swoich wywodach m4/3 do poziomu KOMPAKTA, sorry ale to jest głupie.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 12.12.19 o 11:56

  7. #1127
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    To Ty chyba tutaj naginasz rzeczywistość. To ile ten kompakt ma jaśniejszy ten obiektyw?
    2 razy jaśniejszy obiektyw przy 2 razy mniejszej matrycy. Kto tu nagina rzeczywistość?

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Po pierwsze to ta matryca jeśli komuś zależy na jakiejś jakości kończy się na iso200...
    Nie będę dyskutował o tym, gdzie się kończy użyteczne ISO, bo to zależy od zastosowań i indywidualnej tolerancji na szum. Ale jeśli tak uważasz, to uczciwie byłoby powiedzieć, że w takim razie w m4/3 "jakość kończy się" na ISO 400. A mimo to jakoś nie masz problemów w używaniu ISO 1600, jak sam stwierdziłeś. Widzę tu jakieś podwójne standardy...

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ...po drugie, szkło ma f2,8 które jest ok tylko dla najkrótszych ogniskowych, im dalej tym gorzej...
    Chyba patrzymy nie na ten sam aparat. Fret miał na myśli wersję RX10 z obiektem ze stałym światłem f/2,8.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ...i trzeba trochę przymykać żeby nie było mydła...
    Nie ma żadnego mydła.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ...mając aparat systemowy zawsze masz możliwość podpięcia jeszcze lepszego szkła, a w tym kompakcie skazujesz się na tego zooma.
    Tak, ale nie o tym jest dyskusja.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Naprawdę nie rozumiem czemu miałbym wybrać w podobnej cenie tego RX10 niż np OMD10?
    Nie przypominam sobie, abyśmy rozmawiali o tym, jaki aparat masz wybrać. Rozmawialiśmy o tym, że aparat A z obiektywem Y da podobne efekty w słabym oświetleniu jak dużo droższy aparat B z obiektywem X. Tu nie było żadnych porad zakupowych.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ...ani jakoś mniejszy nie jest, ani lepszej jakości zdjęć nie robi, ani nie daje więcej możliwości ewentualnej rozbudowy, cena zbliżona, więc naprawdę nie rozumiem po jakiego tak uparcie forsujesz to rozwiązanie, żeby sprowadzić w swoich wywodach m4/3 do poziomu KOMPAKTA, sorry ale to jest głupie.
    Niczego nie forsuję. Widziałeś, żebym tu kogokolwiek zachęcał do zakupu czegokolwiek? A w pewnych kombinacjach martryca-optyka m4/3 (i nie tylko, bo w innych kombinacjach również i APS-C) zostało zrównane z niektórymi kompaktami za sprawą praw fizyki, a nie przeze mnie. I nie jest to głupie - to zupełnie rozsądne.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #1128
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #1129
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria

  10. #1130
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Gratuluję wyboru testera. Tym sposobem można udowodnić wszystko wszystkim....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.