Strona 83 z 262 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #821
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Olek robi najładniejsze aparaty, a Sony najbrzydsze. Może na tym polu warto połączyć siły? Brak mi wiary w zainteresowanie Sony systemem 4/3. Poza tym widać, że masowa fotografia idzie drogą smartfonową. Pomiędzy smartfonami, a FF jest jeszcze miejsce na kompakty z megazoomami. APS-c może się utrzyma w pewnych niszach, ale system oparty tylko na APS-c też w końcu padnie. Tak sobie to widzę.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #822
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Przejście na fotografię analogową jest bezpieczne, już dawno upadła, drugi raz nie musi.
    jest dobrze

  3. #823

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Olek mógłby powalczyć cenami szkieł i miniaturyzacją, gdyby tylko chciał. Boi się chyba jednak łatki systemu amatorskiego, więc marnuje swój potencjał na sprzęt PRO, a na tym polu jest niestety skazany na klęskę.
    Dokładnie tak samo uważam. Nie mogę pojąć czemu tego nie dostrzegają.
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Ale pisali, że Oly załapie się do Sony! Ponoć Sony ma wykupić dział foto Olympusa. Więc jest optymistycznie. Może być tylko lepiej!
    Dopiero co się pozbyli części akcji. Podejrzewam że jest właśnie odwrotnie.
    Moim zdaniem Sony nie ma żadnego interesu we współpracy z Olkiem. Oni mają teraz ból głowy w postaci malejącej sprzedaży /zysków/ działu foto przy jednak istotnej konkurencji ze strony C i N. Po co by się mieli jeszcze pchać w jakieś niszowe rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 11.11.19 o 19:26

  4. #824
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Tym razem to przerzucę się na zwiedzanie.
    Pewnie pojechałeś gdzieś z Neckermannem ?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #825
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    @epicure
    Walczenie cenami to wpakowanie się w produkty o niskiej marży bez widoków na nadrobienie wolumenem sprzedaży.
    Sprzedaż sprzętu amatorskiego będzie spadać bo po prostu zdjęcia ze smartfonu wystarczają coraz większej liczbie użytkowników.
    Miniaturyzacja oznacza niestety ciemniejszy układ szkło-matryca.. co zaciera różnicę pomiędzy takim sprzętem a smartfonem.

    Jest kilka dziedzin gdzie jak na razie nie wyobrażam sobie by smartfony wypchnęły sprzęt z wymienną optyką ( fotografia przyrodnicza czy sportowa) ale dla większości z nas nie będzie to uzasadniało zakupu sprzętu - zwłaszcza przy jego aktualnych cenach.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #826
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Prawdę mówiąc to mi lotto. Sprzętu, który mam mi wystarczy na kilka lat. I tak nie zamierzałem już nic dokupić. A ewentualne zmatwienia pozostawię na nieokreśloną przyszłość. Pewnie już za kilka lat i tak będę miał kłopoty z ogarnięciem nowinek techniczno-technologicznych. Cieszę się z "dzisiaj". . Niech się młodziaki martwią. (Szczególnie tym żeby zarobić mogli na nowinki - czego z całego serca życzę).

  7. #827
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Na jak długo wystarczy Ci obecny sprzęt to nie wiesz. Jako, że jest napakowany elektroniką, w większości przypadków naprawa może być "problematyczna".
    Moim zdaniem widać, że droga obrana przez producentów aparatów się kończy - coraz trudniejszy do dostrzeżenia postęp w jakości obrazka jest niewspółmiernie mały do wzrostu cen sprzętu.
    Z kolei w smartfonach - jakość obrazka 5 lat temu a dziś dzieli przepaść.. różnicę osiągnięto na etapie pomiędzy wykonaniem zdjęcia a jego zapisaniem w pamięci aparatu. w tej kwestii w aparatach dzieje się niewiele.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #828
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ceny smartfonów też poszły w górę. 5 lat temu nikt by nie pomyślał, że 5000 zł to może być normalna cena za nowy gadżet. W tym tempie za kilka lat za najnowszego ajfona zapłacimy tyle, co za pełnoklatkowego bezlusterkowca z kitem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #829
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ceny smartfonów też poszły w górę. 5 lat temu nikt by nie pomyślał, że 5000 zł to może być normalna cena za nowy gadżet. W tym tempie za kilka lat za najnowszego ajfona zapłacimy tyle, co za pełnoklatkowego bezlusterkowca z kitem.
    co DZIŚ za pełnoklatkowego bezlusterkowca z kitem

    poza tym- zaczyna się to zmieniać, ale model sprzed roku mogłeś kupić już za bardzo przyzwoite pieniądze, rzędu 60% ceny wyjściowej.
    No i masz marki w rodzaju Xiaomi, które oferuja prawie to samo za pół ceny
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #830
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    co DZIŚ za pełnoklatkowego bezlusterkowca z kitem

    poza tym- zaczyna się to zmieniać, ale model sprzed roku mogłeś kupić już za bardzo przyzwoite pieniądze, rzędu 60% ceny wyjściowej.
    No i masz marki w rodzaju Xiaomi, które oferuja prawie to samo za pół ceny
    zrób zdjęcie ptaka smartfonem
    co do xiaomi - prawie, słowo klucz
    poszła plotka i rozpętała się goownoburza nie macie większych zmartwień ? - It is total instability now in camera division, in various countries people are running and looking for new positions.
    Lot of rumors and talks that we can hear sudden closure press release within January-March time.
    Some talks are that development team and some equipment can be picked either by Sony or Samsung.

    Just to be 100% clear on my side:

    This is 100% NOT TRUE: Every single Olympus source I have (from EU to US to Japan) laughed at this “news”.
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 11.11.19 o 23:32
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.