Strona 166 z 263 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168176216 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.651 do 1.660 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1651
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qwert Zobacz posta
    To co piszesz to cały czas siejesz defetyzm . Może starczy! .
    Może podziel się jakimiś pozytywnymi informacjami w takim razie, zapraszam...

  2. #1652
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Przecież to chyba dobra informacja, że używane szkła można tanio kupić. No może nie dla sprzedających, ale tak ogólnie, to dobra informacja.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #1653

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jeśli używany, lub często b. mało używany {jak nowy} sprzęt można tanio kupić, to znaczy, ze zainteresowanie nim jest tak nikle, że dopiero znaczna obniżka wywołuje jakis cień zainteresowania.I niestety dotyczy to sprzętu mikro4/3.Co do przyszłosci m4/3 to wydaje mi się, że będzie zależeć od tego, czy ktoś {Panasonic} podejmie ryzyko inwestowania {R&D} by uczynic m4/3 wartym zainteresowania i konkurencyjnym {waga,rozmiar,ibis,wyposażenie,computational ph}otography} itp. Jeśli nie będzie rozwoju i nowinek w m4/3 to nie będzie i zainteresowania, bo klienci pojdą tam, gdzie to znajdą.Moim zdaniem m4/3 ze wzgledu na wagę, gabaryty jest potencjalnie atrakcyjnym , natomiast czy za tym podąży jego rozwój i cena, w to śmiem wątpić.Sam mam sporo sprzętu w m4/3 ale nawet nie myślę o sprzedaży niektórych np.(14/2.5 15/1.7, 20/1.7,25/1.4 itp.} bo cena używanych jest tak mizerna, że szkoda zachodu.

  4. #1654
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ile jestem na forum ? 14 lat... To tyle, że dziecko potrafi się urodzić i dojść do pierwszej klasy szkoły średniej.
    Zaczynałem od E-400. Matryca Kodaka - pięknie szumiała i dawała cudowne kolory.
    Przez te lata takich dyskusji było multum. Wszyscy, ale to wszyscy malkontenci mówili że fizyki nie pokonasz i system padnie. Dziesiątki razy padał.
    Może kiedyś padnie, tak jak padło kilka innyc firm foto. Ale na razie tego nie widać, mimo dość skutecznego drapania tego strupa.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #1655
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...
    Przez te lata takich dyskusji było multum. Wszyscy, ale to wszyscy malkontenci mówili że fizyki nie pokonasz i system padnie. Dziesiątki razy padał.
    Może kiedyś padnie, tak jak padło kilka innyc firm foto. Ale na razie tego nie widać, mimo dość skutecznego drapania tego strupa.

    Duby smalone bredzisz, ten system niemal od początku nie padał tylko dlatego, że prezesi Olka mieli taki kaprys, żeby pakować w 4/3 mnóstwo kasy. Tą metodą, to nawet Zenita dałoby się utrzymać przy życiu. Jako dochodowy byt gospodarczy 4/3 praktycznie nie istniało.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #1656
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Nie wiem z jakiego powodu prezesi Olka ładowali kasę w przegraną sprawę, o ile rzeczywiście była przegrana. Czy w grę wchodził prestiż czy inne względy, mało mnie obchodzi, wszedłem w system Olka w 2006 roku, byłem zadowolony, teraz jest 2022 i wciąż jestem zadowolony z możliwości jakie on daje. Wtedy to był E500, teraz EM1 MKII, po drodze E3, EP3, EPL7, oprócz E500, którego sprzedałem, resztę wciąż od czasu do czasu używam, zależnie od potrzeby, humoru, wielkości miejsca na aparat. To całkiem w porzo system. W mojej opinii ma tylko dwie wady, słaby marketing i zbyt wysokie ceny jak na poziom swojego marketingu.
    jest dobrze

  7. #1657
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @fret - choć jeden dowód tego co piszesz, bo może jednak to nie ja bredzę
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #1658

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    -Olympus ma słaby marketing?

    tłumaczenie z wikipedii


    2016 skandal łapówkarski

    W latach 2006-2011 Olympus sprzedał na rynku amerykańskim urządzenia medyczne o wartości ponad 7 miliardów dolarów. Prawie 600 milionów dolarów z tej kwoty zostało wykorzystanych na różne łapówki, w tym granty, łapówki, prezenty i inne formy łapówek według amerykańskiego prokuratora Paula Fishmana. 1 marca 2016 roku Olympus zgodził się zapłacić władzom USA 646 milionów dolarów grzywny.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Olympu...ribery_scandal
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 30.03.22 o 23:34

  9. #1659

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.960
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Duby smalone bredzisz, ten system niemal od początku nie padał tylko dlatego, że prezesi Olka mieli taki kaprys, żeby pakować w 4/3 mnóstwo kasy. Jako dochodowy byt gospodarczy 4/3 praktycznie nie istniało.
    Zapomniałeś chyba o tym, że pierwszy z tym systemem wystartował Panasonic - model G1 w 2008. Sądzisz, że taki koncern ładował w to kasę przez 14 lat tylko dlatego, że jego zarząd miał jakiś kaprys? Zresztą poza nim i Olympusem były też inne firmy, które robiły dla m 4/3 chociażby obiektywy, przejściówki, akumulatory, etui itp.

  10. #1660

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    a to nie wszystko, bo wcześniej

    afera księgowa 2011
    W 2011 roku firma przyciągnęła uwagę światowych mediów, kiedy zwolniła nowo mianowanego brytyjskiego dyrektora naczelnego Michaela Woodforda, 30-letniego weterana Olympusa, za zbadanie nieprawidłowości finansowych i niewyjaśnionych płatności na łączną kwotę setek milionów dolarów. Chociaż zarząd początkowo odrzucił obawy Woodforda za pośrednictwem środków masowego przekazu jako „destrukcyjne”, a sam Woodford jako niezrozumiały dla lokalnej kultury, sprawa szybko przerodziła się w korporacyjny skandal korupcyjny dotyczący rzekomego ukrywania ponad 117,7 miliarda jenów (1,5 miliarda dolarów). w stratach inwestycyjnych, łapówkach i tajnych płatnościach na rzecz organizacji przestępczych sięgających lat 80-tych. Do 2012 r. skandal przekształcił się w jeden z największych i najdłużej trwających skandali finansowych związanych z ukrywaniem strat w historii korporacyjnej Japonii, wymazał 75–80% z wyceny giełdowej firmy, doprowadził do rezygnacja większości zarządu i śledztw w Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wśród osób oskarżonych o przestępstwo w tym skandalu tylko dwie osoby, obaj maklerzy papierów wartościowych, trafiły do ​​więzienia na 3-4 lata. Pochodna akcjonariusza pozew w 2019 r. ukarał trzech członków zarządu Olympus grzywną na 59,4 mld jenów (594 mln USD), największą tego typu w historii Japonii. Skandal ten wywołał również znaczne zamieszanie i zaniepokojenie panującym w Japonii ładem korporacyjnym i przejrzystością oraz japońskimi rynkami finansowymi . Woodford otrzymał zgłoszone 10 milionów funtów (16 milionów dolarów) odszkodowania od firmy Olympus za zniesławienie i bezprawne zwolnienie z pracy w 2012 r . W następstwie tego zamieszania Olympus ogłosił plany zlikwidowania 2700 miejsc pracy (7% siły roboczej) i zamknięcia 40 procent ze swoich 30 zakładów produkcyjnych do 2015 roku aby zredukować koszty.
    W lipcu 2013 roku Kikugawa i Mori Obaj skazani na 3 lata więzienia, 5 lat w zawieszeniu. Audytor, który był stroną oszustwa, został skazany na 2,5 roku więzienia, 4 lata w zawieszeniu. Olympus został ukarany grzywną w wysokości 700 mln jenów (7 mln USD).W kwietniu 2014 r. Sześć banków złożyło pozew cywilny przeciwko Olympusowi w związku z oszustwem, domagając się dodatkowych 28 miliardów jenów odszkodowania.

    Woodford twierdził, że jego usunięcie było powiązane z kilkoma wcześniejszymi przejęciami, które kwestionował, w szczególności z wartą 2,2 miliarda dolarów umową z 2008 r. dotyczącą przejęcia brytyjskiego producenta sprzętu medycznego Gyrus Group. Thomson Reuters poinformował, że 687 milionów dolarów zostało wypłaconych pośrednikowi jako prowizja od sukcesu – suma równa 31% ceny zakupu i jest to najwyższa w historii opłata za fuzje i przejęcia. Według Daily Telegraph niektóre kwoty wypłacone w związku z przejęciem firmy technologicznej ITX również były przedmiotem analizy. Woodford zauważył, że artykuł w japońskim magazynie finansowym Facta z lipca wzbudził jego podejrzenia co do transakcji. Raporty podają również, że firma nabyła trzy inne japońskie firmy poza swoją podstawową działalnością i uznała, że ​​aktywa były warte 721 mln USD mniej niż ich wartość nabycia 12 miesięcy wcześniej.
    /.../
    W dniu 25 września 2012 roku Olympus oraz Kikukawa, Yamada i Mori przyznali się do zmowy polegającej na składaniu fałszywych raportów finansowych.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.