Strona 263 z 263 PierwszyPierwszy ... 163213253261262263
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.622 z 2622

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2621
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    954
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Rynek chce, ale fotograf nie musi. Trzeba się cieszyć, że na razie aparaty nie wymuszają wykupu co rok subskrypcji, w końcu niektóre "nowości" to tylko soft
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  2. #2622
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    749
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    W sumie to smutne że nowe aparaty dobiły do ściany jeśli chodzi o jakość obrazka. To co najważniejsze stoi w miejscu... nadzieja w AI może coś ruszy się w postprodukcji odszumianie itp itd...ale my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na to co wychodzi z puszki....
    Zaciekawiły mnie te opinie o braku postępu w obrazie. Ja właśnie jestem na etapie zastanawiania się "co dalej", Kupiłem leciutko używaną mark1 jakieś 4-5 lat temu,(nawet nie pamiętam dokładnie kiedy ), za całkiem małe pieniążki . I już mi się mocno zużył, bo szlajam się pokurzu i błocie, ma na pewno dobrze ponad 100 tys......Wyłamała się muszla oczna (ukruszona ramka na body, nic się nie da tam przykleić), przednie kółko działa jak chce...., zaczęły sie problemy z włączaniem tzn długie przerwa, aleto chyba zużycie przełącznika, jakby po intensywnym rozruszaniu siępoprawiło....). No i tak trochę boję się żeby mi nie padł w sezonie"owadzim".

    Jako backup mam jeszcze starszego EM-5. Ale faktycznie specjalnej różnicy w obrazku nie widzę pomiędzy nimi. Gdzieś tam kiedyś (dpreview?) pamiętam ze doszukiwali sie lepszej obróbki dyfrakcji w jedynce, co przy makro ma pewne znaczenie. No generalnie wiadomo, takim gdzie ostro (np łuseczki, włoski motyli), obraz OLY jest super, natomiast przy makro denerwuje mnie "kaszka w nieostrościach" Tam widać często takie jakby wręcz"solaryzacje", placki wyraźnych pixeli, zwłaszcza na przejściach zieleni i brązów. Nie jest to typowy szum tylko przejścia kolorów. Nie wiem czy inni też widzą coś takiego No więc zastanawiałem sie czy 2-3 generacje do przodu jest lepiej z jpg (bo te głównie używam). Jednak 10 lat, to jest trochęnowych technologii.

    Ceny EM-1 "dwójek" i "trójek"raczej trzymają się mocno, zwłaszcza ze potrzebuje też grip (często używam sigma 105 macro, a to duży obiektyw, zwłaszcza po wysunięciu tubusa). Gripy domark 1 są nawet i po 150 zet, a nowszych jakoś nie widać w używkach..... Tak wiec ku mojemu zdziwieniu, najlepszym rozwiązaniem może sie okazać E-M1X. Raczej nie chcę kupować mark2, bo też już jednak trochę leciwy (2017). Nie chce mi sie też zmieniać systemu, bo do macro chyba nie ma lepszego, mam tu wszystko rozpracowane przez lata.

    Ciekawy jestem jakie są wasze opinie porównania obrazu "mark 1" z "x" i "mark 3" ? Myślę też o robieniu więcej zdjęć przy świetle zastanym, bez dopalania lampą. Te 20 mpix ma trochę znaczenia bo można bardziej przykadrować, albo robić swobodniej w proporcjach 3:2
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; Dzisiaj o 20:20

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.