Strona 253 z 263 PierwszyPierwszy ... 153203243251252253254255 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.530 z 2627

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2521
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jezusmaria, to chyba oczywiste, że AI nie zdominuje fotografii wspomnieniowej, czyli skierowanej do samego fotografa i znajomych/najbliższych, nie zdominuje też fotografii dokumentalnej, ale całą resztę, czyli jakieś 99% internetu, przejmie AI.
    Rozmawiamy o przyszłości systemu fotograficznego. Rynek będzie bardzo ograniczony. Fotografię wspomnieniową już zdominowały smartfony.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #2522
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.061
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Aktualne etykietowanie czegos jako AI postrzegam jako zaawansowane algorytmy ktore sa namiastka pewnych procesow programowych, ktore z inteligencja maja niewiele wspolnego.
    Nazywanie tego obecnie AI jest duzym naduzyciem.
    Zaawansowane algorytmy sa dobre to wspomagania w wielu dziedzinach ale to nie mysli i nie ma swiadomosci stad wyniki typu wygenerowanie modelki z 6 palcami i wiele innych
    bledow gdzie dziecko zauwazy, ze to lipa.
    Mialem okazje pobawic sie slawnym ChatGPT i pomimo jakiegos dialogu na proste pytanie czym sie roznia dwa bezlusterkowce z wizjerami twierdzil, ze jeden z nich nie ma wizjera
    Kolejne pytania i wmowilem mu, ze 1 USD kosztuje 10 PLN i twierdzil, ze 1 USD kosztuje obecnie 10 PLN.
    Skoro nie mial dostepu do internetu aby podciagnac aktualne dane to po co przyjal moje argumenty wyssane z palca ?
    Wiec w prosty sposob widac, ze to nie ma inteligencji za grosz. Po prostu niedoskonale algorytmy ktore w nieprzewidywalny sposob daja sie wodzic za nos.
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #2523
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.879
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jezusmaria, to chyba oczywiste, że AI nie zdominuje fotografii wspomnieniowej, czyli skierowanej do samego fotografa i znajomych/najbliższych, nie zdominuje też fotografii dokumentalnej, ale całą resztę, czyli jakieś 99% internetu, przejmie AI.
    Wielkim niebezpieczeństwem jest to że AI zafałszuje fotografię dokumentalną - będzie można na życzenie wygenerować praktycznie niemożliwe do odróżnienia od rzeczywistych zdjęcia (a nawet filmy) dokumentujące dowolną tezę. Utrudni to bardzo (a może nawet uniemożliwi) weryfikację czy dana wiadomość jest prawdziwa czy też fake-newsem. Konsekwencją będzie znaczne ułatwienie manipulacji społeczeństwem przez wszelkiej maści hochsztaplerów - zarówno z kręgu polityki jak i z korporacji usiłujących w celu maksymalizacji zysków wpłynąć na nasz sposób życia. Oczywiście manipulacje zawartością zdjęć były stosowane już 100 lat temu ale niegdyś były znacznie trudniejsze technicznie i łatwiejsze do zdemaskowania. Wprowadzenie technik cyfrowych znacznie je ułatwiło a sztuczna inteligencja to przełamanie kolejnej bariery - może się to skończyć tak, że za kilka lat będziemy żyć w świecie będącym połączeniem rzeczywistości i fikcji wygenerowanej w celu sterowania naszym postępowaniem tak sprawnie że nie będziemy w stanie odróżnić fikcji od rzeczywistości.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #2524
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Pisząc o fotografii dokumentalnej nie miałem na myśli "dokumentów" internetowych.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #2525
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.879
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Ale dzięki AI można dużo łatwiej zmanipulować wszelkie dokumenty - nie tylko te internetowe.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #2526
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.594
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Aktualne etykietowanie czegos jako AI postrzegam jako zaawansowane algorytmy ktore sa namiastka pewnych procesow programowych, ktore z inteligencja maja niewiele wspolnego.
    Nazywanie tego obecnie AI jest duzym naduzyciem.

    Wiec w prosty sposob widac, ze to nie ma inteligencji za grosz. Po prostu niedoskonale algorytmy ktore w nieprzewidywalny sposob daja sie wodzic za nos.
    Piszesz o stanie na dziś. Ja piszę niżej o tym co będzie za 5 lat. Niedługo.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Zadna AI nie bedzie w stanie tego zrobic bo nie potrafi zajrzec mi do glowy i odczytac moje mysli
    Ona nie będzie ci zaglądała do głowy wbrew Twojej woli. To ty jej powiesz co chcesz, a ona ci wygeneruje zdjęcie w BW, sepii i kolorze, w wielu wersjach do wyboru i dowolnym formacie.
    Natychmiast napiszesz, że Ty nie chcesz by to ona robiła, bo Ty chcesz mieć satysfakcje, że Ty to robisz.
    Zgadnij co to obchodzi resztę świata? Nic i wiesz o tym. No to teraz pokażesz te swoje zdjęcia tej reszcie świata i co? I nic. Nastolatki będą robiły cos podobnego (bez udziału aparatu) w przerwach między lekcjami, albo co gorsza w trakcie lekcji, z nudów. Nastąpi niewiarygodny zalew obrazów. Jedne będą udawały zdjęcia, inne będą grafikami itd itd.
    Zdjęcia będziemy robili już tylko dla siebie i dla przyjemności tworzenia. Której będzie juz jednak mniej, bo nie będzie podziwu oglądających. Nie oszukujmy, lubimy jak nasze zdjęcia są pozytywnie oceniane. Juz nie będą. Zginą w masie.
    Podkreśliłem coś. Bo to nie dotyczy oczywiście tylko Ciebie. Mnie też. Każdego z nas. Nie czuj więc urazy, że tak napisałem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 9.10.23 o 23:39

  7. #2527
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Stety lub niestety, nastolatki w czasie przerwy wciąż bardziej zainteresowani są wygłupami, podrywem i dokuczaniem kolegom i koleżankom, niż generowaniem obrazów przez AI i zalewaniem nimi internetu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #2528
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.061
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Stety lub niestety, nastolatki w czasie przerwy wciąż bardziej zainteresowani są wygłupami, podrywem i dokuczaniem kolegom i koleżankom, niż generowaniem obrazów przez AI i zalewaniem nimi internetu.
    Jakis czas temu bylo dla mnie zaskoczeniem, ze im bardziej pokrecone i kiczowate zdjecia tym bardziej sie mlodym podobaja.
    Im mniej zasad i ograniczen tym lepiej...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Piszesz o stanie na dziś. Ja piszę niżej o tym co będzie za 5 lat. Niedługo.


    Ona nie będzie ci zaglądała do głowy wbrew Twojej woli. To ty jej powiesz co chcesz, a ona ci wygeneruje zdjęcie w BW, sepii i kolorze, w wielu wersjach do wyboru i dowolnym formacie.
    Natychmiast napiszesz, że Ty nie chcesz by to ona robiła, bo Ty chcesz mieć satysfakcje, że Ty to robisz.
    Zgadnij co to obchodzi resztę świata? Nic i wiesz o tym. No to teraz pokażesz te swoje zdjęcia tej reszcie świata i co? I nic. Nastolatki będą robiły cos podobnego (bez udziału aparatu) w przerwach między lekcjami, albo co gorsza w trakcie lekcji, z nudów. Nastąpi niewiarygodny zalew obrazów. Jedne będą udawały zdjęcia, inne będą grafikami itd itd.
    Zdjęcia będziemy robili już tylko dla siebie i dla przyjemności tworzenia. Której będzie juz jednak mniej, bo nie będzie podziwu oglądających. Nie oszukujmy, lubimy jak nasze zdjęcia są pozytywnie oceniane. Juz nie będą. Zginą w masie.
    Podkreśliłem coś. Bo to nie dotyczy oczywiście tylko Ciebie. Mnie też. Każdego z nas. Nie czuj więc urazy, że tak napisałem.

    (1)

    Owszem rozwinie sie cos co nie jest i nigdy nie bedzie prawdziwa inteligencja ale beda to zawsze jeszcze bardziej zaawansowane algorytmy, ktore zostaly zaimplementowane przez czlowieka.Nawet dzisiaj nie wiemy dokladnie co sie dzieje w mózgu czlowieka i jak przebiegaja jego procesy myslowe a juz kompletnie nie wiemy co to jest swiadomosc i jak to powstaje i gdzie sie znajduje. Bardzo reklamowany ChatGPT o ktorym tak duzo sie pisze i zachwyca u mnie na pierwszych pytaniach polegl z kretesem. Nie dosc ze klamal to jeszcze dal sie w prosty sposob oszukac. Moim zdaniem bedzie pewien rozwoj w tej dziedzinie a pozniej na dlugo, dlugo nie bedzie nic wiecej do czasu az nie odkryje sie dalszych mechanizmow pracy ludzkiego mózgu.

    (2)

    Ogolnie nie interesuje mnie czym i jak ktos cos uzyskal. Liczy sie podjecie decyzji, ze to jest lepsze a tamto gorsze i to pokaze a tamtego nie pokaze.
    Juz od lat to co mamy na zdjeciach w mediach to bardziej foto--grafika niz fotografia.
    Sam wiesz z praktyki co wyrabiasz z modelkami na surowych fotach.
    Przeciez to co dajesz na wyjsciu to nieistniejacy w rzeczywistosci obraz ale bardziej foto-graficzny wytwór ukierunkowany pod wizje klienta.
    Naginasz na rozne sposoby rzeczywistosc i bierzesz za to kase

    Zalew internetu fotami, filmami i tekstami to normalne. Dla mnie liczy sie czy ktos patrzac na fote ma cos do powiedzenia na jej temat.
    Czy cos go rusza czy nie rusza i dlaczego ?

    Napisales, ze AI wygeneruje mi zdjecia w BW, sepii i kolorze.
    Twoje bledne rozumowanie wynika z tego, ze AI nigdy nie bedzie wiedziala jak ma to zrobic aby bylo dokladnie tak jak tego chce i oczekuje.


    Obrobka 1 wybranego zdjecia trwa u mnie okolo 1 godziny a ilosc wykonywanych operacji na wielu warstwach i maskach jest dosc znaczna.
    Jak obrabiam foty to to samo zdjecie inaczej obrobie w BW teraz, inaczej za 6 godzin a inaczej za pare dni.
    Ilosc zmiennych w tym przypadku jest tak duza i do tego nieprzewidywalna, ze zadne algorytmy tutaj nic nie dadza
    To samo dotyczy fotografii w kolorze. To zagladanie do glowy jest ISTOTA uzyskania odpowiednich wynikow i bez tej mozliwosci
    kazda wersja bez tej wiedzy dla "AI" w moim przypadku poniesie porazke choc nie twierdze, ze pseudo AI nie daje zadnych korzysci i w wielu
    aspektach zycia nie ulatwia czlowiekowi pracy. Z drugiej strony przypomina mi sie pewna analogia z mojej pracy gdzie napisalem soft, ktory odpowiednio analizowal
    to co robili pracownicy i na tej podstawie ulatwial im prace do tego stopnia, ze 2 mile panie co robily mi zawsze rano kawe zostaly zwolnione z pracy.
    Dostalem za to judaszowe srebrniki a pracodawca zaoszczedzil bardzo duzo pieniedzy w perspektywie wielu lat dzialalnosci firmy.
    Juz wtedy wiele lat temu zapalila mi sie czerwona lampka a dzisiaj nie korzystam z samoobslugowych kas bo po pierwsze nikt mi nie placi za etat kasjera
    a z drugiej strony wole miec kontakt z czlowiekiem z ktorym moge czasem wymienic pare milych slow lub o cos sie zapytac i wyjasnic jakies sklepowe kwestie.

    Podsumowujac. Podtrzymuje swoje zdanie, ze AI o ktorej tak glosno sie pisze i podziwia jest mocno przereklamowana przez media.
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  9. #2529
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nastąpi niewiarygodny zalew obrazów. Jedne będą udawały zdjęcia, inne będą grafikami itd itd.
    Zdjęcia będziemy robili już tylko dla siebie i dla przyjemności tworzenia. Której będzie juz jednak mniej, bo nie będzie podziwu oglądających. Nie oszukujmy, lubimy jak nasze zdjęcia są pozytywnie oceniane.
    Święte słowa. I szacunek z mojej strony za ten wpis - trudno się samemu sobie do tego przyznać, ale to sama prawda. Wszyscy lubimy kiedy ktoś interesuje się naszymi zdjęciami, gdy się podobają. Jest to pewnego rodzaju motywacja, niezależnie czy ktoś się do tego przyznaje czy nie. I faktycznie, będziemy robili zdjęcia sami dla siebie, pytanie jak długo? 5 lat? 10 lat? Nie wiem. Ale czarno to widzę. Fotografia to kosztowne hobby, wymaga sprzętu, czasu i nauki - jak długo będzie nam się chciało "samemu dla siebie"? I co będzie z następnym pokoleniem - czy nowe osoby będą wchodziły w to hobby? Wątpię...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Podsumowujac. Podtrzymuje swoje zdanie, ze AI o ktorej tak glosno sie pisze i podziwia jest mocno przereklamowana przez media.
    Podtrzymuj, podtrzymuj... wsadzasz głowę w piasek. Może takiemu lepiej. Mam znajomych pracujących w Google, w Microsoft, innych firmach. Zdajesz sobie sprawę - i to nie żart - że bardzo wiele kodu do obecnych aplikacji jest już w tej chwili pisana przez AI? I ten kod jest lepszy niż taki napisany przez człowieka? Oprogramowanie pisze już oprogramowanie... koło się zamyka.

  10. #2530
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ... I faktycznie, będziemy robili zdjęcia sami dla siebie, pytanie jak długo? 5 lat? 10 lat? Nie wiem. Ale czarno to widzę. Fotografia to kosztowne hobby, wymaga sprzętu, czasu i nauki - jak długo będzie nam się chciało "samemu dla siebie"? I co będzie z następnym pokoleniem - czy nowe osoby będą wchodziły w to hobby? Wątpię...

    ...
    Ćwierć wieku temu dokładnie tak było i hobbystów nie brakowało Inne czasy, inni ludzie, zobaczymy co z tego wyniknie...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.