Strona 146 z 263 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156196246 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.451 do 1.460 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1451
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W artykule na Optycznych o tym nie wspomnieli, ale szef JIP powiedział w tym wywiadzie, że chcą w ciągu roku doprowadzić do rentowności działu foto, a jeśli się to nie uda, to wtedy będą przeprowadzać resuscytację Marka Olympus na razie ma zostać utrzymana. Ponoć żadna z 30 dotychczasowych inwestycji JIP nie zakończyła się plajtą.

    Zobaczymy, co z tego wyniknie.
    To się robi jakiś mętny biznes. Wytwarzanie obiektywów do mikroskopów nie ma punktów wspólnych z wytwarzaniem obiektywów do aparatów? Jeśli ma, to jak to rozdzielić? Wydaje mi się, że utrzymanie produkcji będzie wymagało pozostawienia pewnych powiązań, chyba, że Olek inwestuje teraz np. w rozdzielenie optyki. Jeśli ma być tak słodko, łącznie z utrzymaniem marki, to po co te dzikie promocje? Może deklarowany optymizm, to też element promocji? Utrzymanie marki? Jakiś gość z Olka mówił kilka miesięcy temu, że sprzedają OMD itp., ale bez prawa używania marki Olympus. Poczekajmy, diabeł pewnie tkwi w szczegółach, a pewne niedokładności mogą nawet wynikać z samego tłumaczenia.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 10.09.20 o 13:16
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #1452
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Z punktu widzenia posiadacza w miarę nowego sprzętu - istotna dla mnie jest możliwość serwisowania (dostępność części itd) korpusu i obiektywów przez minimum najbliższe 5 lat.
    w trwałość współczesnego sprzętu większą niz dekada zwyczajnie nie wierzę, to se ne vrati. gdyby około 2026 była możliwość wymiany korpusu na nowy to byłoby dobrze. Mój zestaw zabawek jest kompletny i dopóki będzie działał to nie widze problemu.
    Tyle, że ja jeszce w styczniu głośno mówiłem, że nie mam za wielu powodów by zamienic E-M1 mark I na Mark III. A zamieniłem. Obrazek jest wyraźnie fajniejszy
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #1453
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Kup drugi korpus. Jeden z nich przeżyje 10 lat, a może nawet oba. Mój C 5DII ma już dekadę za sobą i śmiga jak nówka sztuka. Jeśli pamięć mnie nie myli, to Epicure też startował z tego poziomu i już kilka razy zmienił system. To nie sprzęt jest gorszy, to nasze owsiki i parcie na zmiany.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #1454
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Kup drugi korpus. Jeden z nich przeżyje 10 lat, a może nawet oba. Mój C 5DII ma już dekadę za sobą i śmiga jak nówka sztuka. Jeśli pamięć mnie nie myli, to Epicure też startował z tego poziomu i już kilka razy zmienił system. To nie sprzęt jest gorszy, to nasze owsiki i parcie na zmiany.
    Trzeci
    Mark I jest w kartonie bo cena jaką mógłbym dostać, przy obecnych promocjach na nowy sprzęt, jest zupełnie nieadekwatna do jego wartości funkcjonalnej.,
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #1455
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Trzeci
    Mark I jest w kartonie bo cena jaką mógłbym dostać, przy obecnych promocjach na nowy sprzęt, jest zupełnie nieadekwatna do jego wartości funkcjonalnej.,
    ... adekwatna cena , to taka jaką chce zapłacić nabywca Dywagacje odnośnie wartości funkcjonalnej zupełnie nie odnoszą się do stanu rynkowego niestety. Rozumiem chęc Każdego do minimalizowania strat , ale akurat na rynku gadzetów hobbistycznych może się to skończyć jak z erą analoga.... sprzedasz body, jak dołożysz obiektyw .... za 100 zł łącznie ..

  6. #1456
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... adekwatna cena , to taka jaką chce zapłacić nabywca Dywagacje odnośnie wartości funkcjonalnej zupełnie nie odnoszą się do stanu rynkowego niestety. Rozumiem chęc Każdego do minimalizowania strat , ale akurat na rynku gadzetów hobbistycznych może się to skończyć jak z erą analoga.... sprzedasz body, jak dołożysz obiektyw .... za 100 zł łącznie ..
    wartośc handlowa to tylko jedna z metod. Jeżeli miałbym pozbyć się go za 700 zł to wolę mieć jako drugi sprawny korpus, z niewielkim przebiegiem, wyczyszczony już w serwisie. I rozumiem że nabywcy nie opłaca się kupic go za 1200 zł bo za 1500 kupi w promocji nowy korpus E-m10.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #1457
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Ale w całym wywiadzie do którego jest w Optycznych odnośnik jest powiedziane, że kupujący zapewnia przez długi okres czasu serwis na sprzęt foto, który został i jeszcze zostanie zakupiony. Podkreślał, że serwisanci Olympusa przechodzą do nich. A jak będzie życie pokaże?. Ja nie popadam w czarną rozpacz.

  8. #1458
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Czyli jest nadzieja.
    Ona umiera ostatnia.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  9. #1459
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.593
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    w trwałość współczesnego sprzętu większą niz dekada zwyczajnie nie wierzę, to se ne vrati.
    Nikony semipro - D200 z roku 2005 działa, Nikon D800 z 2012 działa. Mam. Nigdy żaden aparat u mnie nie "umarł". Modele D70 itp (to niższe serie, amatorskie), kilkunastoletnie, generalnie działają. Raczej leżą w szafach nieużywane, bo mało Mpx (6) i niskie użyteczne ISO (400-800, matryca CCD). Czasami je przerabiają na IR bo takie body kosztuje kilka stów.

  10. #1460
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Mi działa bez problemów e400

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.