Strona 145 z 262 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155195245 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.450 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1441

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    ...
    Udział w ryku aparatów z wymienną optyką w roku 2018:

    • Canon 40.5 % (+ 3.9)
    • Nikon 19.1 % (- 2.7)
    • Sony 17.7 % (- 0.7)
    • Fujifilm: 5.1 % (+ 1.3)
    • Olympus: 2.8 % (+ 0.1)


  2. #1442
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

    Wywiad z dyrektorem JIP w sprawie przyszłości działu obrazowania Olympusa


  3. #1443
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Wygląda to optymistycznie, ale ekonomia może mieć inne zdanie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #1444
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    "W przypadku VAIO bardzo pomogło także usunięcie z portfolio produktów konsumenckich i skupienie się na tych przeznaczonych dla profesjonalistów (biznesowych)."

    Nie wiem, czy to optymistyczne. Co w Olku jest biznesowego? Gość mówił jeszcze coś o kamerach przemysłowych...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #1445
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Nie ma co wierzyć w cuda. Ja wzrostu sprzedaży im nie przewiduję. Sceptyków jest sporo i nie każdy chce wywalać flotę na sprzęt polegając na wypowiedziach w stylu "nie planujemy zamykać fabryk" i "usługi serwisowe będą dalej działać".

    A poza rynkiem aktualnych fotocykaczy Olympus właściwie nie istnieje. Nie wiem skąd cykacz komórką miałby wiedzieć o promocjach (często naprawy świetnych) Olka. Trochę te ich tajne kody i promocje wyglądają jak wiedza arcymagów z wieży na pustyni.

  6. #1446
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    olympus tez do chwili ogłoszenia sprzedaży wypowiadął sie optymistycznie

    Co właściwie oznacza "skupienie się na unikalnych cechach produktów i systemu do którego należą oraz skoncentrowanie dalszego rozwoju właśnie na nich. W przypadku VAIO bardzo pomogło także usunięcie z portfolio produktów konsumenckich i skupienie się na tych przeznaczonych dla profesjonalistów (biznesowych)." ?? dalsze rozwijanie systemu pro droższego od FF??? No ale pewne jest ze nie będa dokładac do interesu i kupili dla zysku. Ciekawe w ile lat spodziewają sie zwrotu z inwestycji???

  7. #1447
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    ... Ciekawe w ile lat spodziewają sie zwrotu z inwestycji???
    Zacznijmy od tego, że nie mamy pojęcia co tak naprawdę RIP kupił. Wiemy, że przejął kilka znaków towarowych o znikomej wartości i część pracowników. Za przejęcie pracowników, to raczej Olek zapłacił, a nie oni. Dalej jest już wielka niewiadoma, nie wiemy na ile dział foto był produkcyjnie oddzielony od pozostałych. Olek produkuje mnóstwo różnych "skopów", tam też wchodzi optyka. Mechanika precyzyjna też. Może się okazać, że RIP nie kupił kompletnej linii produkcyjnej, o całym zakładzie już nie mówiąc. Wersja hardcorowa może być taka, że za symbolicznego jena dostali, pracowników, trochę patentów i różnych maszyn, patenty i maszyny sprzedadzą, wypłacą odprawy pracownikom i po inwestycji
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #1448
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Co by nie mysleć, my posiadacze będziemy Olka żałować. Bo to naprawdę dobry sprzęt. Tyle tylko, że my jak zwykle jesteśmy malkontentami i nie doceniamy tego co mamy.
    A pewnie wielu nie wie co ma ? Albo co może mieć.
    warto obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=2xnruvxvcQw

  9. #1449
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W artykule na Optycznych o tym nie wspomnieli, ale szef JIP powiedział w tym wywiadzie, że chcą w ciągu roku doprowadzić do rentowności działu foto, a jeśli się to nie uda, to wtedy będą przeprowadzać resuscytację Marka Olympus na razie ma zostać utrzymana. Ponoć żadna z 30 dotychczasowych inwestycji JIP nie zakończyła się plajtą.

    Zobaczymy, co z tego wyniknie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1450
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W artykule na Optycznych o tym nie wspomnieli, ale szef JIP powiedział w tym wywiadzie, że chcą w ciągu roku doprowadzić do rentowności działu foto, a jeśli się to nie uda, to wtedy będą przeprowadzać resuscytację Marka Olympus na razie ma zostać utrzymana. Ponoć żadna z 30 dotychczasowych inwestycji JIP nie zakończyła się plajtą.

    Zobaczymy, co z tego wyniknie.
    Czyli jest nadzieja.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.