Strona 171 z 262 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.710 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1701
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tu nie do końca chodzi o to, że Olki są złe. Mogą być nawet bardzo dobre, ale do określonych zastosowań. Choćby jako ogniwo pośrednie między smartfonami, a FF, za rozsądną cenę.
    Pozycjonowanie 4/3 jako konkurenta FF (w reklamach nigdy nie było odniesienia do APS-c), to od początku była marketingowa bzdura, coś dla wyznawców, którzy patrzą na olkowe 300/4 i widzą canonowe 600/4, ale to już nadprzyrodzone wizje i tematy religijne, nie brnę w to dalej bo Jacek się wkurzy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #1702
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Tu nie do końca chodzi o to, że Olki są złe. Mogą być nawet bardzo dobre, ale do określonych zastosowań. Choćby jako ogniwo pośrednie między smartfonami, a FF, za rozsądną cenę.
    Pozycjonowanie 4/3 jako konkurenta FF (w reklamach nigdy nie było odniesienia do APS-c), to od początku była marketingowa bzdura, coś dla wyznawców, którzy patrzą na olkowe 300/4 i widzą canonowe 600/4, ale to już nadprzyrodzone wizje i tematy religijne, nie brnę w to dalej bo Jacek się wkurzy.
    No cóż jest to prawda, ale fajnie jest pomarzyć. Mam na myśli 300/4.
    "Świat" jakoś tak dziwnie działa, że wielu ludzi nie chce przyjąć, że MFT nie jest idealny do wszystkiego. Zresztą jak inne systemy.
    Podobnie jak młotek. On służy do wbijania gwoździ, ale już do głaskania średnio się nadaje.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  3. #1703
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Pewnie strach zajrzeć przez NAS "olympuso-fanów" na fora "C"; "N"; "S" gdzie nasi "klubowi" koledzy układają pewnie pełne fantazji wersety poetyckie nad wyższością tamtych FuFu nad Olympusowym 4/3-fuj.
    A ja cały czas patrzę na prace wielu koleżanek i kolegów robione fuj-iami 4/3 i ich zdjęcia robią na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ale może moja małość polega nieznajomości rzeczy na małej frustracji?
    Tak czy inaczej pozdrawiam i tych FuFU i tych "4/3fuj!"

  4. #1704

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Zobacz na to:
    Bardzie by mi chodziło ocoś w stylu Asus zenfone 8 flip z 1 calowa kwadratową matrycą, gdzie sobie mozemy wykroić horyzontalne lub wertykalne kady.
    Sony pro 1 mogloby cos takiego zrobić , ale pewnie boi sie o swoj segment rx-100, choć jesli Sony czegoś w tym stylu nie zrobi, to predzej czy pozniej zrobi inny Huawei czy Samsung itp.

  5. #1705
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Pewnie strach zajrzeć przez NAS "olympuso-fanów" na fora "C"; "N"; "S" gdzie nasi "klubowi" koledzy układają pewnie pełne fantazji wersety poetyckie nad wyższością tamtych FuFu nad Olympusowym 4/3-fuj.
    Nie. Na innych forach praktycznie nie rozmawia się o 4/3. Ale tak samo nie rozmawia się o Pentaxie, choć tam jest K1 z FF. Ba, mało się rozmawia o Nikonie. Generalnie rozmawia się o Canonach i Sony. Jakby inne firmy nie istniały. Oczywiście generalizuję no i też co oczywiste o Nikonach się mówi, ale na forum Nikona.

  6. #1706
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Jak przeglądam zdjęcia na forum to mało mnie interesuje czym i jak one są robione, raczej podziwiam efekt końcowy. Doceniam wysiłek tych którzy chodzą wysoko w góry aby zrobić o świcie zdjęcia szczytów we mgle, tych co leżą godzinami w czatowni aby ustrzelić rzadkiego ptaszora czy robią portrety w sposób taki że ja sobie mogę tylko pomarzyć, uśmiecham się do tych co kupują sprzęt za 50k żeby focić wróble w parku. Każdy dobiera sprzęt do swoich potrzeb. Ja zamieniłem lata temu canona na Olka bo podobnie jak epicure zależało mi na gabarytach. Raz że lubię sobie pochodzić, dwa jak lecę samolotem to em-1; 100-300 i 12-40 mieszczą się w bagażu podręcznym razem z "ręcznikiem i parą skarpetek". Oczywiście używam też smartfona bez którego teraz nie sposób się obyć a i fotki są w zupełności wystarczające na komunikatorach. Mam nadzieję, że zarówno Olek jak i smartfony i inne FF systemy będą się rozwijać, Was dalej będzie kręcić fotografia i kaski nie zabraknie na nowy sprzęt.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  7. #1707

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Panasonic Leica DG SUMMILUX 9mm f/1.7 ASPH.

    • Configuration: 12 elements in 9 groups (2 aspherical lenses, 2 ED lenses, 1 UHR lens)
    • Number of aperture blades: 7 (circular aperture)
    • Shortest Shooting distance: 9.5cm
    • Maximum shooting magnification: 0.25x (35mm equivalent 0.5x)
    • Filter diameter: 55mm
    • Size: φ60.8 x 52mm
    • Weight: 130g
    • Dustproof and splashproof
    • -10 degree low-temperature resistance
    • Price: $497.99


  8. #1708
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    Jak przeglądam zdjęcia na forum to mało mnie interesuje czym i jak one są robione, raczej podziwiam efekt końcowy. Doceniam wysiłek tych którzy chodzą wysoko w góry aby zrobić o świcie zdjęcia szczytów we mgle, tych co leżą godzinami w czatowni aby ustrzelić rzadkiego ptaszora czy robią portrety w sposób taki że ja sobie mogę tylko pomarzyć, uśmiecham się do tych co kupują sprzęt za 50k żeby focić wróble w parku. Każdy dobiera sprzęt do swoich potrzeb. Ja zamieniłem lata temu canona na Olka bo podobnie jak epicure zależało mi na gabarytach. Raz że lubię sobie pochodzić, dwa jak lecę samolotem to em-1; 100-300 i 12-40 mieszczą się w bagażu podręcznym razem z "ręcznikiem i parą skarpetek". Oczywiście używam też smartfona bez którego teraz nie sposób się obyć a i fotki są w zupełności wystarczające na komunikatorach. Mam nadzieję, że zarówno Olek jak i smartfony i inne FF systemy będą się rozwijać, Was dalej będzie kręcić fotografia i kaski nie zabraknie na nowy sprzęt.
    Ja używam aparatów w kilku rozmiarach matrycy, a nawet o zgrozo rozmiarach filmu Ostatnio w większości FF, bo zależy mi na wysokiej jakości i rozdzielczości zdjęć, a tego niestety w m43 nie mam i miał nie będę. Jednak nadal używam starego poczciwego EM5 mk II, którego nic nie zastąpi jeśli chodzi o zabawę z malowaniem światłem, wagę i rozmiar zestawu i stabilizację. Jednak i on przegrywa z malutkim, kieszonkowym Sony RX100III, kiedy chcę tylko spokojnie wyjść na spacer po górach, czy focić znienacka na ulicy. Wrzucam tu zdjęcia z FF Sony ostatnio, bo w większości nim fotografuję. Jednak usunąłem ostatnie, bo nie widzę zainteresowania. Albo są kiepskie, albo to właśnie fakt wykonania ich systemem nie m43 na to wpłynął. Nadal kibicuję systemowi m43 i zastanawiam się nad kupnem następnej puszki. Entuzjazm jednak spadł mocno z powodu dywersyfikacji używanego sprzętu.

  9. #1709
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Jednak usunąłem ostatnie, bo nie widzę zainteresowania. Albo są kiepskie, albo to właśnie fakt wykonania ich systemem nie m43 na to wpłynął. Nadal kibicuję systemowi m43 i zastanawiam się nad kupnem następnej puszki.
    Nie przejmuj się. To dotyczy wszystkich.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #1710
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Niedawno DJI wypuścił nową wersją swojego przenośnego drona - Mavic 3 - z matrycą M43.
    Jeżeli chodzi o drony to matryca M43 jest czymś z górnej półki - aktualnie wrzucam tu na forum zdjęcia z poprzedniego modelu Mavic 2 Pro z matrycą 1 cal

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.