Strona 65 z 263 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #641
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    No to powodzenia z takim przekonaniem
    Tak jak napisałem wcześniej, pierwsza 5 Olka jest jednym z minimalnie mniej szumnych body m4/3 jakie wyszło, może to nie jest jakaś mega przewaga, ale to właśnie EM5 szumi nieco mniej niż Panas GX9, a nie na odwrót, nawet suche liczby z pomiarów szumu za tym przemawiają, więc nie wiem skąd takie wnioski, ale niechta..
    Może porównywałeś JPG z puszki i tam jest jakaś różnica. Panas ma chyba te 4Mpix więcej no i pewnie mocniejszy procek i może w JPGach to jakoś wykorzystuje, ale RAWy są po stronie Olka
    Porównaj sobie np na Optycznych w porównywarce sample na różnych ISO z tych dwóch aparatów w teście tego Panasa. Jeśli wierzyć tym testom to nawet bym zaryzykował stwierdzenie, że wizualnie wysokie ISO z EM5 wypada bardzo zauważalnie lepiej niż GX9
    Jakbyś chciał się jeszcze bardziej upewnić to zobacz sobie porównywarkę na dpreview gdzie GX9 solidnie odstaje od EM5, oczywiście na jego niekorzyść.
    nie zamierzam nikogo przekonywać, Panas daje lepszy obrazek od E-M5, i takie są fakty, używałem obu więc porównanie mam. A patrzyłem tylko na rawy, jpg-ów z Olka nie robiłem, z Panasa już tak bo całkiem przyjemnie wyglądają. Różnica w w porównywarkach może wynikać z faktu, że rawy z Olka są mniej nasycone barwnie, co może wpływać na poziom szumu. Olek przewage nad Panasem to miał ale w erze E-M5

  2. #642
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Dla mnie największym zonkiem w obecnym aparacie jest to, że zdjęcie z telefonu w wielu przypadkach "od kopa" jest przyjemniejsze dla oka niż jpg z puszki.
    Oczywiście mówię o dziennym świetle i tzw codziennych pstrykach.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #643
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W trybach artystycznych powinna się znaleźć opcja "smartfon"
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #644
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jako domyślny filtr artystyczny w trybie Auto.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #645
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    I w końcu wszyscy byliby zadowoleni.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #646
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Czekam na szkło typu 500mm lub 600mm f5.6 i siedzę w micro dalej. Ale maks waga do 1300 no 1500g , centrum super nawet kosztem krawędzi, lekki , kompaktowy. Przecież to fajny system do super tele , to się silą na pięćdziesiąt stałek nie różniących się wiele między sobą.

  7. #647
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W najnowszych modelach Fuji jest taki tryb, tyle że trzeba go sobie włączyć, a wcześniej najlepiej przetestować, żeby zrozumieć zasadę jego działania. Nazywa się to Dynamic Range Priority.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_DR100_S0_H0.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	879,2 KB
ID:	212798
    Fotka na ustawieniach standardowych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08_DR-P_STRONG.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	1,05 MB
ID:	212799
    DR-P max

    I niech teraz producent sprzętu foto wytłumaczy użytkownikowi smartfona, który kupił sobie wypasiony aparat, żeby mieć lepsze zdjęcie, czemu te "lepsze zdjęcia" wyglądają jak g*wno.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #648
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    No nie wiem...

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...49934518782174

    Jak na moje oko, to Panas wypada lepiej.
    No to ja już nie wiem, jeśli to jest wg Was na korzyść Panasa to ja muszę już zainwestować w okulary

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...27077842206994

  9. #649
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Na ISO 1600 w studyjnym oświetleniu praktycznie nie ma różnicy. Przełącz sobie na "żaróweczkę" i popatrz na wyższe czułości, szczególnie w głębokich cieniach i czerniach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #650
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    No przełączyłem i ?
    Już wiem o co chodzi, mniej więcej każdy z nas ma rację, bo ja nie biorę w ogóle pod uwagę czułości większych niż 1600 ostatecznie już 3200
    Analizowałem wyniki tylko do ISO 1600, a tam różnicy wg mnie na korzyść Panasa nie ma, a zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest odwrotnie.
    Na ISO 6400 to faktycznie Panas już góruje, na niższych ISO nadal wg mnie przewagę ma Olek, ale po prostu mi nigdy nawet nie przeszło przez myśl, żeby póki co w m4/3 wychodzić poza ISO 3200 i stąd chyba takie wnioski
    Dla mnie max akceptowalną wartością jest 1600, czasem bardzo bardzo awaryjnie 3200, ale to już tak, żeby tylko jakiekolwiek zdjęcie zrobić.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 17.07.19 o 13:52

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.