Strona 169 z 262 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171179219 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.690 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1681

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  2. #1682

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.871
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Ano właśnie 'rozwój'. Algorytm rozpozna, sztuczna inteligencja wyrenderuje... Jak dalej tą drogą pójdziemy to sztuczna inteligencja zrobi dla nas zdjęcia bez potrzeby ruszania tyłka z fotela... Będzie łatwiej, prościej, wygodniej...
    Ale czy lepiej?

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Raz, że jakościowo nie daje rady w poważniejszych zastosowaniach; dwa, że fotografowanie smartfonem to mało ekscytujące doznanie, a w fotografii zabawa liczy się dla mnie nie mniej niż efekt końcowy w postaci zdjęć.
    Dobrze że o tym napisałeś, bo jestem tego samego zdania w tym temacie. Focenie smartfonem jest dla mnie cholernie niewygodne, dlatego robię to bardzo rzadko i tylko wtedy, gdy nie mam innej możliwości.

  3. #1683
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Ale czy lepiej?
    Marketingowcy dołożą wszelkich starań by nam wmówić że lepiej. I niestety zapewne znaczna część społeczeństw im uwierzy. Coraz więcej ludzi ogląda świat jedynie na ekranie smartfona - a na nim różnicy nie będzie widać.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #1684
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Marketingowcy dołożą wszelkich starań by nam wmówić że lepiej. I niestety zapewne znaczna część społeczeństw im uwierzy. Coraz więcej ludzi ogląda świat jedynie na ekranie smartfona - a na nim różnicy nie będzie widać.
    Jak się temu przyglądam, to coraz bardziej mi się to podoba. Na swój pokręcony sposób jest to wręcz piękne. Dlaczego piękne? Bo mamy wybór.
    Niech każdy sam sobie wybiera, co mu bardziej odpowiada. Czy woli np. małą czarną, czy może jednak sodową z saturatora. Oczywiście nie umniejszam tu sodowej z saturatora.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #1685

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Co się stało z branżą fotograficzną: 2020-2021 https://lensvid.com/lensvid-exclusiv...try-2020-2021/

    Dostawy / ilość 2021

    Liczba obiektywów w górę 105.8% rok do roku
    w tym
    obiektywy pełnoklatkowe i większe
    126.6%
    obiektywy mniejsze niż pełnoklatkowe
    91.9%
    https://www.****.jp/stats/documents/e/s-2021_e.pdf [w produkcji to jest
    135.5% i 93.8%]

    Aparaty z wymiennymi obiektywami
    100.8%
    w tym
    lustrzanki
    94.4%
    bezlusterkowce
    105.9%
    https://www.****.jp/stats/documents/e/d-2021_e.pdf

  6. #1686

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czy sie komuś podoba czy nie, to wlasnie smartfony wypierają aparaty fotograficzne i nie tylko te najmniejsze kompakty.Widocznie dla tych, ktorzy ich używają {niejednokrotnie posiadajac niezły sprzet foto, ktory kurzy sie w domu} wygoda jest ważniejsza od jakości a ta im wystarcza.O marketingu i propagandzie nie bede sie rozpisywał, bo to zupełnie inny temat.A właśnie ci, ktorym i jakość obrazka ze smartfona i kulawa ergonomia i pstrykanie na zoombie itp. przeszkadza i od lat obcuja z aparatem foto, wybieraja wlasnie aparat.Ale jest ich coraz mniej i obawiam sie czy ich wystarczy, by zapewnić dostateczny doplyw pieniedzy dla firm z branży foto, ktore przecież żyja nie ze sprzedaży starego, używanego sprzetu, ale ze sprzedaży świeżej produkcji.I logiczną konsewkwencją wydaje sie to, że na kurczącym sie rynku zostanie niwielu graczy, ktorzy beda sprzedawać niewielki {a przez to drogi} volumen , ktory trafi w gusta i portfele tych, dla ktorych smartfon sie z różnych powodów nie nadaje.

  7. #1687
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Problemem są lata zaniedbań producentów sprzętu foto, którzy nie zrobili nic, żeby aparaty robiły poprawnie naświetlone zdjęcia bez konieczności doktoryzowania się z ustawień silnika JPEG i/lub godzin spędzonych na postprodukcji RAWów. 80% zdjęć ze smartfona ma poprawną ekspozycję i wystarczająco duży DR, a 80% zdjęć zrobionych aparatem w trybie Auto nadaje się jedynie do kosza. Chyba tylko Fuji to rozumie, ale też tylko częściowo, ponieważ tryb Auto nie jest w stanie wykorzystać wszystkich możliwości, jakie daje ręczne grzebanie w ustawieniach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #1688

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja myślę, że branża foto to rozumie, ale żeby zaimplementować to co jest w smartfonie {firmware} to w aparatach trzeba by też zaimplementować podobna elektronikę, co by wyniosło sprzet foto w jeszcze wyższy pułap cenowy i koło sie zamyka.Ale widać już konwergencję sprzetu foto i smartfonów i tylko nieznany jest ten punkt styczny, jeszcze.

  9. #1689
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Taka elektronika już w aparatach jest, bo te wszystkie funkcje w większości są dostępne (HDR, rozjaśnianie świateł i cieni, rozpoznawanie scen i obiektów itp.), tylko tryb Auto z nich nie korzysta, a światłomierz pracuje tak, jakby w ogóle o nich nie wiedział. Sposób ich działania zatrzymał się na roku 2000.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1690

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że w smartfonach moc obliczeniowa i możliwości computational photography, AI są na dużo wyższym poziomie, niż w aparatach foto, a jeśli taki hardware i firmware umieścimy w aparatach { co już częsciowo i na niższym poziomie sie juz dzieje}, to staną sie chyba niekonkurencyjne cenowo.
    Ja też wolę ergonomię aparatów nad tę smartfonową.Ale jeśli by został wypuszczony smartfon z matrycą ok. 1 cala {kwadrat}, z której to matrycy można uzyskać zdjęcia w formacie 4/3, 2/3 w konstelacji albo kadr pion albo poziom {nie musimy zmieniac polozenia smartfonu, wybieramy sobie dowolnie kwadrat albo kadr prostokątny poziomy lub pionowy} z dobrym obiektywem np. ekwiwalent 28mm , 40-50mm i dla miłośnikow tele jakis 85-100mm to podejrzewam, że w wiekszosci zastosowan {moich oczywiscie} bylby to głowny i jedyny sprzet.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.