Strona 77 z 263 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 2621

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #761
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    OK, ale ... wy nie jesteście klientami.
    Nie zmieniacie body co 2 lata, nie kupujecie lepszych szkieł. Uważacie że sprzęt sprzed 5 lat jest OK. Nie dajecie zarobić Olkowi. Firmy żyją z tych co się napalają na coraz lepszą jakość. I kupują.

  2. #762
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jakiś konkret? Co i w jakiej cenie?
    No nie wiem. Dużo jest na rynku szkieł w dobrych cenach, np. większość do systemu M. Skoro Canon może, to Olek tym bardziej powinien. Skoro Fuji może sprzedawać kitowego 18-55 f/2,8-4 za tysiaka, to taki nieuszczelniony m.ZD 14-40 f/2,8 powinien być za podobne pieniądze sprzedawany w zestawie z puszkami Olka. Kiedyś się dało - pamięta ktoś ZD 14-54 f/2,8-3,5? A PRO to powinien być 12-35 f/2 - on mógłby być wielki, pokraczny, za drogi, ze stabilizacją i uszczelnieniami. Takich szkieł mogłoby być dużo więcej. Pod warunkiem, że byłyby też i tanie o rozsądnych parametrach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #763
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Może dlatego, że jako posiadacz E-M1 w wersji pierwszej, zupełnie nie mam ciśnienia na kupno nowej puszki, bo te nowe nie oferują mi nic co uzasadniało by wydanie kilku tysięcy złotych ?
    Zaś aparat w smartfonie sprzed 6 lat i aparat dziś dzieli przepaść.
    mam dokładnie to samo a jeszcze posiadam dwa korpusy em1 w tym jeden z 2 tysiącami klapnięć tylko. Mam spokój na lata.

  4. #764
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Podejrzewam, że prędzej popełnią zbiorowe seppuku niż wypuszczą 2,8 za tysiaka, nawet w zestawie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #765
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    OK, ale ... wy nie jesteście klientami.
    Nie zmieniacie body co 2 lata, nie kupujecie lepszych szkieł. Uważacie że sprzęt sprzed 5 lat jest OK. Nie dajecie zarobić Olkowi. Firmy żyją z tych co się napalają na coraz lepszą jakość. I kupują.
    Ja mam " odłożone" zaskórniaki na nową puszkę pod choinką. Tylko nie mam co kupić.
    Nie kupuję szkieł ? 12-100, 9-18, 45/1.8 i 12/ 2.0 kupiłem jako nowe.
    O kolejnych zakupach pomyśle jeśli Olek mnie przekona.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #766
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To jest bardzo fajne podejście, tylko Olek z tego nie wyżyje, a nie bardzo ma czym przyciągać nowych użytkowników.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #767
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przyszłością Olympusa są takie "promocje"

    https://www.amazon.es/Olympus-OM-D-C...language=es_ES
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #768
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Ja mam " odłożone" zaskórniaki na nową puszkę pod choinką. Tylko nie mam co kupić.
    ..
    O kolejnych zakupach pomyśle jeśli Olek mnie przekona.
    Czyli o Tobie piszę. Okresloną jakość ci odpowiada. Masz pokryty zakres 12-300 mm.
    Myslę, że w olku zostali trzeźwo myslący fotografowie, a to nie jest klient. Olek mówił, że nie będzie wojował na megapiksele. Ci co mieli parcie na 5 Mpx więcej, na 5 lpmm więcej poszli gdzie indziej. I to problem, bo "starzy" userzy nie mają ochoty na zakupy, a potencjalni nowi mają do wyboru teraz juz mnóstwo systemów bezlusterkowych.

  9. #769
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    Myslę, że w olku zostali trzeźwo myslący fotografowie, a to nie jest klient. Olek mówił, że nie będzie wojował na megapiksele. ...
    W Olku zostali Ci, którym to wystarcza, albo tak sobie wmawiają. Wyścig na megapiksele Olek odpuścił sobie na poziomie 12Mpix, a później przyszła szara rzeczywistość i trzeba było walczyć do 20Mpix . Na tym poziomie wyścigu nie odpuscił Olek, tylko fizyka i koszty.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #770

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jakim cudem Olek ma tego dokonać? Różnice w cenie matryc stały się pomijalne, a cała reszta kosztuje w m4/3 dokładne tyle samo, co w FF.

    Jakimś cudem najdroższe są aparaty z matrycami większymi od FF. FF jest kolejne na półce cenowej a Potem cenowo plasują albo powinny się plasować modele APSC. Tu powinno być kolejne miejsce dla Olka czy tez m43 ale raczej ma on cenę apsc a najdroższe modele m43 sa droższe od tych z apsc i od wielu ff, nawet tych zaawansowanych. Tak więc m43 wyłamuje się z "reguły cenowej" pod tytułem wielkość sensora. Czy ja tu jakąś nieprawdę podaję? Chyba nie. Cena samego sensora albo jej różnica być może ma marginalne znaczenie tak jak mówisz. Nie znam różnic w cenie matryc w zależności od powierzchni ale wydaje mi się, że jest ona znaczna chociaż może mało znacząca w koszcie ogólnym. Projekt tego co poza tym jest zupełnie inny dla małej matrycy m43 i dla dużej innego rozmiaru. Migawka mechaniczna czy IBIS to zupełnie inne wyzwania. Pewnie odprowadzenie ciepła z kilkukrotnie większej powierzchni, energochłonność i zasilanie itp. itd. Tak więc nie jest tak, że m43 to to samo co średni format czy ff poza matrycą.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Olek mógłby powalczyć cenami szkieł i miniaturyzacją, gdyby tylko chciał. Boi się chyba jednak łatki systemu amatorskiego, więc marnuje swój potencjał na sprzęt PRO, a na tym polu jest niestety skazany na klęskę.

    W punkt

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.