Strona 62 z 263 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #611

    Dołączył
    Jun 2017
    Mieszka w
    Posty
    22
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Ani słowem nic złego o Olku jestem zadowolony. Chcę zmienić coś w swoim życiu - żona na razie zostaje, samochód świeży więc padło na aparat. Wymyśliłem EM1II z 12-100 ale jak porównałem z A7 III z 24-105 - waga i gabaryty w zasadzie takie same i cena też. Trudna decyzja

  2. #612
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A Canon RP z 24-240 pewnie będzie jeszcze tańszy
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #613
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    Ani słowem nic złego o Olku jestem zadowolony. Chcę zmienić coś w swoim życiu - żona na razie zostaje, samochód świeży więc padło na aparat. Wymyśliłem EM1II z 12-100 ale jak porównałem z A7 III z 24-105 - waga i gabaryty w zasadzie takie same i cena też. Trudna decyzja
    Są różne fora to poproś ludzi o Rawy i wtedy podejmiesz decyzję.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #614

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Wroclaw
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    tak, Sony warte uwagi, A7 III - najlepszy aparat na dziś
    [Sprzedam] Olympus E-5, ZD 14-35/2.0, ZD 35-100/2.0, FL-36R

  5. #615

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alexanderko Zobacz posta
    tak, Sony warte uwagi, A7 III - najlepszy aparat na dziś
    Warte uwagi na pewno. Co do A7III czy najlepszy - nie istnieje taki.

  6. #616
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Maciek6311 Zobacz posta
    Wymyśliłem EM1II z 12-100 ale jak porównałem z A7 III z 24-105 - waga i gabaryty w zasadzie takie same i cena też. Trudna decyzja
    Ale mniejszy zakres ogniskowych, odpowiednikiem Olka 12-100 jest Sony 24-240

  7. #617
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    @Maciek6311 zamiast zmieniać aparat, pojedź w jakąś atrakcyjną fotograficznie miejscówkę. to znacznie bardziej zwiększa zadowolenie ze zdjęć niż nowy aparat.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #618
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    215
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witam po latach, przepraszam z góry za pierdołowaty temat - mało PRO. Podepnę się pod boleści Maciek6311. Z żoną nie pogadam na te tematy, wiec wybaczcie. Przesiadłem się z 4/3 na m4/3 a wcześniej na 4/3 bo była potrzeba podłączenia się poprzez przejściówkę do mikroskopu Olympusa i tak zostałem na lata. Przesiadłem się na OMD EM5 - bo akurat była kasa i był to najlepszy korpus marki. Kilka podstawowych obiektywów, w tym stałki i jakoś mi zleciało. Fotografie, poza kotletowymi, wykorzystuję do ilustrowania książek, projektów graficznych: okładki, plakaty itp. Ale trochę zawstydziło mnie ostatnio kilka przypadków, gdzie mój materiał wyraźnie był gorszy od otrzymanych z innych źródeł, nie pomagał wtedy LR ani PS. Postanowiłem, że trzeba poprawić obraz kupując co chyba logiczne wreszcie lepsze szkło... no i tu mam kłopot. Pro jest absurdalnie drogie (nic dla forumowiczów nowego), wielkość, która jest ogromnym atutem systemu przestaje nim być. Myślałem żeby, dokonać poprawy i też zmienić puszkę np. na EM1 Mk. II. Ale jak sobie podliczyłem koszta (wraz z kilkoma obiektywami) wyszło, że: w cenie mam chwalone Fuji XT3 a w promocji to i na pełną klatkę czy to od Nikona czy Sony, też by mi starczyło. Tam też mają obiektywy drogie, ale są alternatywy nie rujnujące portfela - który, co ważne, ma mniejsze możliwości niż gdy przesiadałem się na m4/3. I tak utknąłem z tą myślą - czy aby warto inwestować b. duże środki w system, który ma ciągle w sobie pewien "grzech pierworodny" niemal nie do ominięcia, czy nie pójść drogą bardziej uczęszczaną? Co wy na to?

  9. #619
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Czasem jeszcze bardziej skuteczna jest zmiana fotografowanych obiektów. Przyjemność z fotografowania można czerpać na wiele sposobów. Wymiana sprzętu często okazuje się sposobem najbardziej kosztownym i najmniej efektywnym.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #620
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    215
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    jeszcze lepiej byłoby pewnie nie robienie albo kupowanie od innych

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.