Strona 57 z 262 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #561
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Wystarczy popatrzeć jakie monstra tworzy ostatnio Sigma , doskonale ,ale monstra. Tak wiec powątpiewam w tą miniaturyzację w bezlustrach ff na następne lata. No chyba że wystarcza nam takie maleństwa z ogromną winietą

  2. #562
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Sigma robi szkła na różne bagnety i do minimum ograniczać różnice konstrukcyjne, ograniczając się do doklejenia do odpowiedniej przejściówki. Przy takiej taktyce trudno o miniaturyzację.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #563
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ??? Momencik. Duży bagnet ma umozliwić konstruowanie szkieł z większą soczewką z tyłu, a nie szkieł mniejszych! To jest ta przewaga dużego bagnetu.
    Momencik II. Duży bagnet ma ułatwić konstruowanie różnych szkieł. Popatrz na przewagę Canona w szkłach do luster. To jest ta przewaga dużego bagnetu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #564
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Duży bagnet ma ułatwić konstruowanie różnych szkieł.
    Oczywiście. Bo jak jest duży bagnet to można mieć soczewki i duże i małe. A jak jest mały - to tylko małe.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A jaka jest zaleta dużej soczewki maksymalnie blisko matrycy? Mniejszy rozmiar obiektywu właśnie.
    Dlaczego ciągle jest podnoszony mały rozmiar jako zaleta, gdy czasami jest wadą! Jeśli nie chce się iśc na kompromisy to rozmiar robi sie duży. Rozmiar jest konsekwencją.
    Zaletą dużej soczewki blisko gdy jest to obiektyw szerokokatny jest to, że pozwala na to by promienie padały bardziej prostopadle. Telecentryczność, sprawa tak mocno kiedys podnoszona przez olka.
    Nie wiem skąd pomysł że duża soczewka ma zmniejszać rozmiar. Nie musi. A raczej wręcz przeciwnie - jesli konstruktorzy obiektywu założyli, że ma dawać super jakość i dlatego jest duża soczewka z tyłu, to z przodu też dadzą duże szkła.
    Jest jeden problem, ma go teraz Sigma. Czy produkować wspólne konstrukcja na bezlustra C N S? Zapewne tak zrobią. Tylko takich ograniczeń nie będzie miał C i N i to w obiektywach firmowych będa te duże soczewki z tyłu. Czy Sigma sie pogodzi z tym, że będzie dawała słabsze szerokie szkła niż C i N?
    Bo w tele to ma mniejsze znaczenie.

  5. #565
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Kiedy mały rozmiar obiektywu jest wadą?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #566
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Gdy sprzęt źle leży w ręku. Rozpatrujesz podróznicze zestawy gdzie jest małe body i najlepiej małe szkła. Są jednak inne dziedziny fotografii. Przyrodnicy, lotnicze, sport a nawet to co ja czasami robię, czyli ludzi. Popatrz na to od strony optyki jakiej sie wtedy używa. Szkła ważące kilka kg (lotnicy, sport często z ręki, nie monopod). Moje najcięższe szkło to prawie 3 kg. Bardzo często używam 70-200/2.8, ważący 1,5 kg. Do tego body FF - 0,9 kg plus koniecznie grip 0,2 kg by mieć pionowy spust. Czyli w najgorszym przypadku mam ponad 4 kg, za duzo i się męczę, ale najczęściej mam 2,6 kg (z 70-200). Jeśli mam podpięty ART 85/1.4 to mam 2,1 kg i to mi sie trzyma BARDZO DOBRZE (obie ręce po 1 kg). Z Nikkorem 85/1.4 ważącym 550g mi się trzymało tak, jakbym prawie nie miał obiektywu, ale ręka miała co chwycić. Nie wspominając o trzymaniu stałki 50 mm. Co ja mam wtedy trzymać lewą ręką? Prawie 2 kg mam jedynie w prawej ręce. Lewa nie ma za co chwycić. Podparcie na 2 paluszki. Przy małym szkle nie mam za co chwycić, cały ciężar zestawu jest na prawej ręce.
    Ze względu na body z gripem mi sie dobrze trzyma obiektywy ważące około 1 kg.
    Jesli body z gripem będzie lżejsze to i szkła mogą być lżejsze. Nikon Z7 jest lżejszy o 225 g od lustrzanki, plus trochę zysku na gipie. Czyli jak szkło będzie ważyło około 700 g to będzie idealnie.Miałem podpiętego ARTa 85/1.4 do Nikona Z7 i body było "zabawkowe", ale było bez gripa. Z gripem byłoby do przyjęcia.
    Szczegółowo opsałem moje preferencje, ci co robią sport itp zupełnie nie zauważają masy 1,5 kg i większej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19.03.19 o 22:18

  7. #567
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ale ja nic nie piszę o puszkach, tylko o obiektywach. Jakie zalety ma większy obiektyw nad mniejszym?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #568
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    +3 do lansu

  9. #569

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Ma i to bardzo duże. Przecież wiadomo, że ten z dużym obiektywem jest lepszym fotografem . To na zleceniach podstawa .

  10. #570
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Że się wetnę między wódkę a zakąskę...
    kiedyś w arboretum w Bolestraszycach zapiąłem 14-35 do E-30. Chcieli ode mnie opłatę - "bo pan zawodowo to robi"
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.