Strona 92 z 262 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 2618

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #911

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Panowie, a jakby tak… Zacząć robić zdjęcia? Wiekopomne, z ikrą, pomysłem, przesłaniem?
    To idź robić, przecież nikt nie zabrania ....jeszcze ...

  2. #912
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Nie znam Grześka Krzyżewskiego a sejm i cała polityka mnie nie interesuje ale słowa" Olympus cię nie ogranicza tylko to co masz w głowie" powinny zakończyć tę dysputę.
    Też nie znam Grześka Krzyżewskiego. Ale znam Yac-ka ! i uważam, że ma rację z zakończeniem dysputy.
    Zamiast tłuc pianę w plener Panie i Panowie

  3. #913
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    ...
    Zamiast tłuc pianę w plener Panie i Panowie
    Fajnie, że zawsze znajdzie się jakiś szeryf, który wie lepiej, co inni powinni robić
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #914
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    to się właśnie nazywa marketing i wytłumaczenie konieczności podwyższania cen, co ładnie się przenosi na spadek sprzedaży

    To nie jest marketing tylko moja obserwacja. Moją przygodę z DSLR rozpocząłem od Sony A500. Dla młodych przypomnę to APSC 12 Mpx. Dałem się skusić na opowieści o nieprzebranej ofercie obiektywów Minolta. Kupiłem ich kilka, po kilkaset złotych max. I co? I mydło. Większość z tych obiektywów w "przystępnych cenach", zwłaszcza na matrycy APSC, wypadała żałośnie. Dostajesz to za co zapłaciłeś.Ucząc się na własnych błędach kupiłem później Sigmę za 3000 zł.

    I tak dzieje się stale. Jeśli jakaś firma produkuje korpusy z matrycami 45 - 60 Mpx, to myśli że klienci nie chcą kupować obiektywów o rozdzielczości 12 Mpx.

    "We date with cameras but we marry with lenses".
    Ostatnio edytowane przez mareksopl ; 16.11.19 o 10:21
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  5. #915
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mareksopl Zobacz posta

    To nie jest marketing tylko moja obserwacja. Moją przygodę z DSLR rozpocząłem od Sony A500. Dla młodych przypomnę to APSC 12 Mpx. Dałem się skusić na opowieści o nieprzebranej ofercie obiektywów Minolta. Kupiłem ich kilka, po kilkaset złotych max. I co? I mydło. Większość z tych obiektywów w "przystępnych cenach", zwłaszcza na matrycy APSC, wypadała żałośnie. Dostajesz to za co zapłaciłeś.Ucząc się na własnych błędach kupiłem później Sigmę za 3000 zł.

    I tak dzieje się stale. Jeśli jakaś firma produkuje korpusy z matrycami 45 - 60 Mpx, to myśli że klienci nie chcą kupować obiektywów o rozdzielczości 12 Mpx.

    "We date with cameras but we marry with lenses".
    Chciałeś, kupiłeś, masz - powracamy czasowo, czyli do sprzętu dla amatora, którego można było przekonać do korpusu z kitem, plus ewentualnie coś dłuższego, a jak był już bardziej ambitny to do jakiejś stałki, więc korpus z kitem to nie ważne od firmy było to ok 1000zł, do tego dłuższy zoom to ok 300 zł i plus 50mm,, ok 300zł, to było do przebolenia, teraz wytłumacz to osobie, która chce spróbować (a była to duża ilość potencjalnych klientów), że jak chcesz spróbować to wyłóż minimum 5-6 tyś.
    Druga opcje ma kilka obiektywów do nikona których używam, chcąc być na "topie" zrobiłem małą analizę, czyli sprzedaję to co mam ze szkieł i kupuję te nowe "lepsze", o tym samym świetle i swoje sprzedaję za ok 3 tyś i kupuję dokładnie to samo co mam za ok 30 tyś, "więc cena czyni cuda", oczywiście firma woli sprzedać jeden obiektyw za 1700zł, niż nawet w to miejsce 5szt po 300zł, 95% osób nie zobaczy różnicy w obrazowaniu, lub ta różnica będzie dla nich nie istotna.
    Przypominam hasło Olympusa, małe korpusy, małe szkła za konkurencyjną cenę.
    Oczywiście można być przedstawicielem firmy lub bronić ciężko zarobionych własnych pieniędzy za wydane akcesoria do fotografii, różnica taka, że jak coś kupuję TO DOKŁADNIE wiem co potrzebuję, niestety osoba, która ma zacząć często łapie się za głowę i po prostu zaczyna przekonywać wszystkich wokół, że jednak telefon mu wystarcza.
    Nikt mnie nie przekona, że "dzisiejsze" ceny są TYLKO i WYŁĄCZNIE kwestią podniesienia jakości wyrobu, a nie chęcią ratowania budżetu firmy oczywiście kosztem ilości osób zainteresowanych sprzętem foto.
    wielosystemowy

  6. #916
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    ...
    Przypominam hasło Olympusa, małe korpusy, małe szkła za konkurencyjną cenę.
    ...
    To przypomnę jeszcze jedno hasło: 12 Mpix wystarczy. I to jest bardzo dobre hasło, ale mało marketingowe. Ok, 20 wystarczy jeszcze bardziej, ale przy większej ilości, to już trzeba mieć dobry pomysł na wykorzystanie tych pikseli. Ja nie mam. A do 12-20 Mpix wystarczą stare, dobre szkła.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #917
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.093
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Przesadzasz i dramatyzujesz zarazem. Te zestawy z kitem za 1000zl to był okres dosłownie kilku lat , gdy kurs dolara to było 2zl z kawałkiem, i to też były zazwyczaj mocne promocje (sam je sprzedawałem). Te świetne stalki też pamiętam, Minolta 50 1.4 , mydlane szkiełko gdy otwarte , nie lepiej u innych producentów. Sensu ich produkcji przy dzisiejszych upakowanych, wymagających matrycach nie widzę.
    Mamy czasy gdzie ilość sprzętu foto może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli ktoś się nie boi używanego, to za kilkaset złotych może kupić no. taki zestaw Olympus E z kilkoma szklami. No jest tego ogrom , i wcale nie w wygórowanych cenach. Pamiętasz jakie były ceny sprzętu analogowego, ja pamiętam za ile chodziły plastikowe, banalnie proste lustrzanki głównych producentów, i jaka była średnia pensja wtedy. I dlaczego to producenci sprzętu foto mieliby mieć jakąś misję w propagowaniu fotografii wśród tych niemajetnych/młodych. A dobry fotograficznie smartfon też nie jest tani, tu też się odbywa strzyżenie.

  8. #918

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    W dobie smartfonów to ciężko jest przekonać ludzi /* do zakupu aparatu. To po prostu tak działa. Teraz nie ma moim zdaniem dobrego wyjścia z tej sytuacji dla producentów.
    /* - mam na myśli tzw. zwykłych niedzielnych pstrykaczy...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 16.11.19 o 17:55

  9. #919
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ale to przypomina czasy analogu. Nie wszyscy muszą mieć lustrzanki/bezlustra. Mija gorączka cyfrowa i świat wraca do normy. W czasach analogu przytłaczająca większość pstrykała kompaktami (teraz smartfonami). Lustra i dalmierze były jednak elitarne. I był jeszcze Olek z serią IS. Takie ogniwo pośrednie. Proponuję poczytać o gorączce tulipanowej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #920
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale to przypomina czasy analogu. Nie wszyscy muszą mieć lustrzanki/bezlustra. Mija gorączka cyfrowa i świat wraca do normy. W czasach analogu przytłaczająca większość pstrykała kompaktami (teraz smartfonami). Lustra i dalmierze były jednak elitarne. I był jeszcze Olek z serią IS. Takie ogniwo pośrednie. Proponuję poczytać o gorączce tulipanowej .
    Czy to jakaś egzotyczna choroba ???
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.