Strona 91 z 262 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #901
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zapowiedzi pospawania pojawiały się od początku, ale temat ucichł. Poza tym, pospawane, to już nie będzie to samo.
    Masz racje, ale tylko wtedy, gdyby zrobiono to z przeplotem. Ja zaś sądzę, że o ile do tego dojdzie, to raczej technologią trzech pomarańczy w jednej siatce z oprogramowania.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #902
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zajrzyj sobie na forum Canona. Jeśli tak ma wyglądać nasze po zjednoczeniu, to dziękuję. Totalna dominacja trolli/ambasadorów Sony. Strach zapytać o pogodę, bo dowiesz się, że dla tych z Sony, to słońce, a dla reszty wiatr i gradobicie. I brak mi wiary, że nie stoi za tym właściciel, może Sony zapewnia najwyższą marżę? Ale moja wiara jest tylko moja i mogę błądzić. Ważne jest, że póki jesteśmy osobno, to nikomu się nie opłaca "marketingownie" tak niszowego forum. Siostrzane forum (jeśli jeszcze działa) też nie jest wyjściem, bo tam tylko nuda i marazm. Taki efekt monokultury i dzielenia użytkowników na swoich i obcych.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #903
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zajrzyj sobie na forum Canona. Jeśli tak ma wyglądać nasze po zjednoczeniu, to dziękuję. Totalna dominacja trolli/ambasadorów Sony. Strach zapytać o pogodę, bo dowiesz się, że dla tych z Sony, to słońce, a dla reszty wiatr i gradobicie. I brak mi wiary, że nie stoi za tym właściciel, może Sony zapewnia najwyższą marżę? Ale moja wiara jest tylko moja i mogę błądzić. Ważne jest, że póki jesteśmy osobno, to nikomu się nie opłaca "marketingownie" tak niszowego forum. Siostrzane forum (jeśli jeszcze działa) też nie jest wyjściem, bo tam tylko nuda i marazm. Taki efekt monokultury i dzielenia użytkowników na swoich i obcych.
    To ja teraz rozumiem dlaczego wolisz tu pisać.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #904

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zajrzyj sobie na forum Canona. Jeśli tak ma wyglądać nasze po zjednoczeniu, to dziękuję. Totalna dominacja trolli/ambasadorów Sony. Strach zapytać o pogodę, bo dowiesz się, że dla tych z Sony, to słońce, a dla reszty wiatr i gradobicie. I brak mi wiary, że nie stoi za tym właściciel, może Sony zapewnia najwyższą marżę? Ale moja wiara jest tylko moja i mogę błądzić. Ważne jest, że póki jesteśmy osobno, to nikomu się nie opłaca "marketingownie" tak niszowego forum. Siostrzane forum (jeśli jeszcze działa) też nie jest wyjściem, bo tam tylko nuda i marazm. Taki efekt monokultury i dzielenia użytkowników na swoich i obcych.
    Forum Canona póki co nie zostało z niczym zjednoczone. Forum CB zostało załatwione ileś lat temu przez kilka osób które wyżywały się na użytkownikach. To się musiało źle skończyć. Masa wartościowych osób przestała tam pisać, a pojawiło się sporo trolli którzy przejawiają tę dziwną aktywność o której wspominasz. Nie mam zamiaru być niczyim adwokatem ale biorąc pod uwagę, że cyfrowe.pl jest firmowym sklepem z certyfikatem Canona to interes polegający na zdemolowaniu forum użytkowników tej firmy byłby jakimś totalnym nieporozumieniem.

  5. #905
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    ... Zresztą... daleko nie szukając - kto z użytkowników Forum miał przed 1 stycznia 2000 roku aparat cyfrowy (nawet nie koniecznie własny - wystarczy że miał w ręku)? Ciekaw jestem, ile osób się zgłosi...
    Pierwszy aparat cyfrowy (kompakt) Canon A75 nabyłem w 2004 roku.
    Drugi także kompakt Canon A610. Trzeci bezlusterkowiec Panasonik G1 i ostatni Panasonik G5. Wszystkie mam i są w pełni sprawne. W naprawie był tylko jeden, ten pierwszy. Wada fabryczna matrycy była, usunięta darmowo (wymiana matrycy, serwis na ul Żytniej w Warszawie jak dobrze pamiętam) już po gwarancji zresztą. Jakoś mam dobrą rękę do sprzętu elektronicznego, TV jakoś nie chce się zepsuć (40 calowy LCD Samsung FHD ma już pewnie ok 10 lat), a przydałoby się zmienić na coś nieco większego i 4K
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.11.19 o 19:01
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #906
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mareksopl Zobacz posta
    No ale od obiektywu do aparatu analogowego oczekiwałeś rozdzielczości na poziomie 12 - 16 MP
    od obiektywu do cyfrówki z przed 5 lat oczekiwałeś rozdzielczości 16 - 24 MP
    a od obiektywy z mocowaniem Z oczekuje się rozdzielczości na poziomie 45 - 60 MP
    to się właśnie nazywa marketing i wytłumaczenie konieczności podwyższania cen, co ładnie się przenosi na spadek sprzedaży
    wielosystemowy

  7. #907
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zajrzyj sobie na forum Canona. Jeśli tak ma wyglądać nasze po zjednoczeniu, to dziękuję.
    ..
    Totalna dominacja trolli/ambasadorów Sony. .. brak mi wiary, że nie stoi za tym właściciel, może Sony zapewnia najwyższą marżę? Ale moja wiara jest tylko moja i mogę błądzić.
    ..
    Siostrzane forum (jeśli jeszcze działa) też nie jest wyjściem, bo tam tylko nuda i marazm. Taki efekt monokultury i dzielenia użytkowników na swoich i obcych.
    Chętnie bym porozmawiał na temat tych 3 zacytowanych fragmentów.

    1. Forum Canona, Nikona i to, Olkowe łączy tylko osoba właściciela i ja (mam na myśli osoby decyzyjne). Nie dostałem żadnych wytycznych co do preferowania bądź tłamszenia jakiejkolwiek marki sprzętu. Cyfrowe sprzedaje sprzęt każdej z tych firm. Osobiście jestem zdziwiony, że te fora nie są wykorzystywane jako tuba reklamowa sklepu. Właściclel zostawia nam ogromną swobodę.Obsada moderatorska na forach pozostała taka jak była, tzn naturalnie odeszło paru modów (na każdym z forów) i paru przybyło. ABSOLUTNIE nie było tu kryterium lubienia bądź nielubienia jakiejś marki i w związku z takim a nie innym sprzętem dobranie obsady modów. Osobiście to ja w ogóle sie nie przejmuję markami, bardziej zwracam uwage na fajnych/niefajnych ludzi na forach niz na to czym fotografują. Ba, ja bardzo często nie mam pojęcia kto czym fotografuje! Nie wszyscy mają sprzęt w stopkach, to, że ktoś jest z forum Olka nie oznacza, że robi Olympusami, niekoniecznie człowiek z nikoniarzy fotografuje nikonami. TERAZ popatrzyłem czy Muminek (moderator tu od kilku dni) foci Olympusami czy nie i na szczęście tak, ma Olki, bo bym miał tu pewnie przerąbane i byłyby jakieś teorie spiskowe.

    2. Sony. Jaki widać właściciel nie ma forum Sony (KKM) więc ...? Fani bezluster (Fullframe) się wysypali na forum Canona i Nikona po premierach Canon R i Nikon Z. Bardzo często sa to byli użytkownicy Canonów i Nikonów i to tacy, którzy zawsze byli obecni na tych forach. Zapragnęli nam uświadomić jaki to fantastyczny wynalazek, te bezlustra. wizjer etc. A napotykając polemikę i powątpiewania wchodzili w dyskusje o wyższości wizjera elektronicznego nad lustrem i matówką. Na forum Canona dodatkowo wytknięto słabe DR matryc Canona, słabsze niż matryc Sony. I pewnie by nie było problemu, gdyby nie to, że canonierzy (wielu) pisało, że to nieważne, niepotrzebne bo wystarczy dobrze naświetlać itd. Po kiego diabła kwestionować coś, o czym cała reszta świata wie? Sami sobie sprokurowali to, że nieciekawe dla siebie wątki miały wiele wpisów i to takich, gdzie interlekutorzy mieli racje.

    3. Monokultura - nie, nieciekawe (twierdzisz sam, że nie jest wyjściem) ale "wielokultura" tez nie? Na pedagogice mi mówili, że najciekawsze rzeczy się dzieją na styku kultur. I to z nich się wykluwa cos nowego. Teraz mamy takie czasy że chcemy izolacji między tymi kulturami. Myslę, że gdyby ludzie byli kulturalni to rozmowy/dyskusje byłyby ciekawsze niż w monokulturze.
    Fora się kurczą, od lat. Fejs i te sprawy, coraz mniej ludzi kupuje sprzet foto - mniejszy dopływ nowych userów. Stali użytkownicy forów, piszący najwięcej obracają się w małych gronach znanych sobie osób. Ale wielu chce poszerzyć wiedzę i znajomości. Zerknijcie na nick wyżej - Kolekcjoner, moderator na Canon-board tu jest od roku 2007. Pisze też na nikoniarzach. Fret pisze na Canon-board. Andtor2 bierze udział w konkursach RAW na forum nikona. Ja piszę tu, tam i na KKM i Pentax.org tez piszę. I jeszcze w paru innych mejscach. Jestem ciekawy "świata". Nie chcecie sie dowiedzieć czegoś innego, nowego, poznac inny sprzęt, inne możliwości, pooglądać zdjęcia innych autorów? Pewnie tak. Łączyć? Jako odpowiedzialny za porządek miałbym/mam wątpliwości czy fanboye marek się nie będą ostro kłócili, a jeszcze bardziej, że część odejdzie bo nie lubi zmian. Jest jak jest, na szczęscie decyzja o ewentualnym połączeniu nie należy do mnie. Ona ma sporo plusów, ale i znaczące minusy i zdaje sobie z tego sprawę. Tym bardziej, że to co by było kłopotem to by spadło na mnie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15.11.19 o 23:18

  8. #908
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    A ja właśnie będę kupować następne szpeje Olka mam mnóstwo pomysłów i chętnych do wspólnej zabawy. Ostatnio fotografowałem Grześka Krzyżewskiego, fotoreportera sejmowego i wyjadacza politycznej sceny. Sesję robiłem w garażu, na statywie em1 A on patrzył w to co wyświetlacz pokazywał i był zaskoczony. Sam ma dwie pełne klatki (takie są wymogi by mieć uprawnienia gdzieś tam na górze) i mówię mu...słuchaj mam uzbierane trochę kasy na 300 f4 plus em1 mkll ale waham się czy nie kupić sobie Nikona z6 plus jasne szkło i bardziej pro w portrety wejść. A on w śmiech. Stary w szufladzie mam d800E ale go nie używam wolę d700 który ma przebieg migawki 800.000 (!) i Ty będziesz miał to samo. Olympus cię nie ogranicza tylko to co masz w głowie. Nie planujesz ślubniaków to nie kupuj pełnej klatki.
    Nie znam Grześka Krzyżewskiego a sejm i cała polityka mnie nie interesuje ale słowa" Olympus cię nie ogranicza tylko to co masz w głowie" powinny zakończyć tę dysputę.
    Jacek

  9. #909

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cześć wszystkim. Ja myślę, że to przepowiadanie śmierci działu foto jest nieco przedwczesne choć analitycznie poprawne... ale fabryka działa, produkuje aparaty i szkiełka a to oznacza, że filtry muszą pracować czy dla szkieł do diagnostyki czy do szkieł dla foto. Linie muszą pracować, maszyny polerskie również bo przecież to robią automaty, a nie azjata z kolejnymi gradacjami papieru wodnego więc i tak fabryki nie zamkną. Ewentualnie mogą część modułów wyłączyć ale nie całą fabrykę która jest potrzebna przecież dla podstawowej produkcji i sprzedaży olympusa w medycynie. Patrzyłem na stronach (to brzydkie słowo co gwiazdkami zastępuje) na analizy ilości aparatów i wiek ich użytkowników i to co zdechło to małpki które posiadają głównie starzy ludzie czytaj 40+; za zmiennoobiektywowe zaczynają się brać młodzi i rośnie udział kobiet w tej grupie. Dodatkowo ilość aparatów bardzo mocno spadła po wysokim piku sprzedażowym 5-10 lat temu, a teraz się stabilizuje. Smartfony nawet te najlepsze w którymś momencie wymiękają, bo nie mają parametrów ( wbrew reklamom), mają słabą kontrolę nad zdjęciem i ktoś zacznie wchodzić właśnie w bezlusterkowce jak mu smartfon nie starcza. Olympus jest mocny w przedziale wagowym 500-850 gram, ma dobre jakościowo szkła, dla początkujących jak znalazł i jest lekki. Przecież te fotki co robicie są ładne, jak ktoś potrzebuje jakości, głębi dynamiki FF (ale to nadal fotografia małoobrazkowa ) to zakłada drogie i ciężkie szkła do bezlusterkowca i ma w ręku ok 1,3-1,5 kg ale za cenę 20 tys zł i niekoniecznie dopracowaną 1/2 generację. Te plotki o zamknięciu mogą trochę szkód zrobić bo ileś osób może się wstrzymać z zakupami. Canon i nikon tak naprawdę jeszcze na poważnie nie weszli w bezlusterkowce ( bo wyżymają resztki zysków z lustrzanek), druga generacja będzie poważna ale i cholernie droga, sony w którymś momencie napotka na przeszkodę w postaci średnicy mocowania, a olympus jedynie będzie musiał nieco spuścić z ceny podstawowej zamiast dawać durne promocje dla każdego. Zostaną po czyszczeniu magazynów ze 2 modele omd i 1 model pen z coraz lepszym oprogramowaniem. I to będzie ich nisza. Rynek ff będzie profesjonalny, nieco cięższy i duuużo droższy, a nie każdy tego będzie potrzebował/ niekoniecznie kupi więc może wróci do m43, a do "wysokich iso" kupi używaną N850 lub C6dmark2 i będzie używał ich incydentalnie. Rynek ilościowy foto naprawdę mocno zdechł ale powrócił do normalnych poziomów sprzed rewolucji cyfrowej i to jest/ będzie problem dla wszystkich producentów. Wszędzie na forach są sami zawodowcy pixeloanalizy FF, a na wakacje jeżdżą ze smartfonem bo im nie chce się targać tego żelastwa. Za 2-3 lata wrócą do fotografii aparatami, lekkimi aparatami, bo jednak smartfon to nie to po początkowym zachwycie. Zamknięcie działu foto w olympusie będzie błędem w tym momencie. Myślę, że olympus postawi też na edukację fotograficzną młodych - zamień smarfona na dostępne/lekkie/dobre jakościowo m43.
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 16.11.19 o 00:13

  10. #910
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Panowie, a jakby tak… Zacząć robić zdjęcia? Wiekopomne, z ikrą, pomysłem, przesłaniem? Czy twórcom kanonów fotografii z lat 30 - 50 ktoś zarzuca ”za mało pikseli w pikselu"?

    Miałem zmieniać sprzęt. A może nawet i system. Ale okazało się, ze mój em10 (zhańbiony naprawami serwisowymi) nadal robi fotki. I to takie całkiem dobrze wyglądają na ścianie w salonie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.