Strona 192 z 262 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194202242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.911 do 1.920 z 2618

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1911

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 7.02.23 o 11:44

  2. #1912
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Mija dwa lata odkąd zrealizowałem marzenie o EM5
    Przeszedłem drogę, o której pisał @August68
    Teraz już wiem, czego szukam w m4/3.
    Om5 (czyli EM1mk3 w obudowie EM5mk3) to jest to, co jest dla mnie połączeniem najlepszych cech.
    Ale niestety - jest tak jak mnie uprzedzaliście rok temu - obiektywy PRO bywają większe i są droższe od odpowiedników APSC a nawet FF.
    Ergo - EM5/OM5 - tak! Używanie takiego aparatu to jest wielka przyjemność. Plus mały ale dobry obiektyw - a jest kilka takich, które mają sens.
    No tak ale obiektywy w systemie m.4/3 PRO to uszczelnione wersje z wysoka jakoscia optyczna.
    Odpowiednik uszczelnionego obiektywu w APSC czy FF o porownywalnych parametrach wcale nie jest ani tani i ani lzejszy

    Po latach na skutek padu EPL-5 kupilem EM5 mk3 i uzywam tej puszki w 90% z m.Zuiko 12-45/4 Pro.
    Nosze ten aparacik ze szklem w malutkiej torbie fotograficznej LovePro -> Adventura SH 100 II
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #1913
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wybierając m4/3 należy zaakceptować prawidłowość, że na wysokich czułościach będzie szumieć, a GO na minimalnej przysłonie nie będzie tak płytka jak na większych formatach. Wtedy będziemy mieć mały, lekki, zgrabny, zwinny, całkiem tani i uszczelniony sprzęt o dużym zakresie ogniskowych, z którego będziemy bardzo zadowoleni. Jednak jeśli tylko spróbujemy z tą prawidłowością walczyć, władujemy się w obiektywy, które uczynią nasz zestaw dużym, ciężkim, pokracznym i drogim, z którego najpierw będziemy bardzo zadowoleni, ale po jakimś czasie zaczniemy wątpić w słuszność naszego wyboru.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #1914
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Epicure, Ty chcesz mnie wpędzić w nerwicę? Chyba powinienem swoje graty wyprzedać i wziąć tylko leice q2 ( rok temu miałem już taki plan ..)
    Jacek

  5. #1915
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wybierając m4/3 należy zaakceptować prawidłowość, że na wysokich czułościach będzie szumieć, a GO na minimalnej przysłonie nie będzie tak płytka jak na większych formatach. Wtedy będziemy mieć mały, lekki, zgrabny, zwinny, całkiem tani i uszczelniony sprzęt o dużym zakresie ogniskowych, z którego będziemy bardzo zadowoleni. Jednak jeśli tylko spróbujemy z tą prawidłowością walczyć, władujemy się w obiektywy, które uczynią nasz zestaw dużym, ciężkim, pokracznym i drogim, z którego najpierw będziemy bardzo zadowoleni, ale po jakimś czasie zaczniemy wątpić w słuszność naszego wyboru.
    Amen. Nie da się tego lepiej opisać.

  6. #1916
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Mi format m4/3 nie przeszkadza. Fotografuję głównie street i widoczki na wakacjach, płytkiej GO mi trochę brakuje jedynie na szerokich kątach, choć bez tego mogę się obejść - na nieco ciaśniejszych kadrach też czuję się jak w domu. Szkła f/1,4 na ciemnicę mi w większości przypadków wystarczają, a tam gdzie nie wystarczają, to jestem w stanie to przeboleć, rekompensując to sobie możliwościami stabilizacji. W Fuji ciągnie mnie do JPEGów i tutaj niestety Olek nie jest w stanie nadrobić braków żadnym wodotryskiem. Nie jest to wina ani systemu, ani rozmiaru matrycy, tylko niezagospodarowania potrzeb specyficznej niszy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #1917

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Trzeba powiedzieć że ostro rozkręcili marketing.

    https://www.youtube.com/results?sear...ro&sp=CAI%253D

    U mnie 70.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 9.02.23 o 20:51

  8. #1918
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Bodziu,wyluzuj. Interesująca wymiana zdań.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #1919
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zgadzam się z Wami. @Bodzip bądź tak miły i wydziel nasze rozważania o portrecie.
    Ok, na razie maluję pokój. Po południu będę miał chwilę czasu
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #1920

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Tu nic nowego nie ma https://explore.omsystem.com/au/en/news/post/new-lens-roadmap

    A z aparatów, to najszybciej spodziewacie się nowego:

    • PEN
    • OM-3
    • OM-10

    ???
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 11.02.23 o 12:57

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.