Strona 135 z 263 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185235 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.350 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1341
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Zafarb, ok - nie jest to rzeczywiście jakaś skomplikowana czynność, wręcz przeciwnie. Moje zdjęcie - tak mi się wydaje najbardziej oddaje rzeczywiste kolory, ale na zdjęciu może to źle wyglądać, więc zmieniłem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1025132.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	1,13 MB
ID:	224543

    Tyle, że ja te zdjęcia wrzucałem nie z myślą o zafarbie, a o wysokim ISO w m4/3. I nawet jeśli Olek padnie to zostaje jeszcze Panas.
    I jak to @viruuss mi kiedyś napisał: "będzie pan zadowolony" - to potwierdzam - jestem zadowolony.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #1342
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ... Moje zdjęcie - tak mi się wydaje najbardziej oddaje rzeczywiste kolory, ....
    Wpierw pisałeś (o tym samym zdjęciu):
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ... Zafarb jaki jest, taki jest - takie mam ciepłe lampy.
    Na coś trzeba by się zdecydować. Jeśli obrus jest mocno żółty (w pierwszej wersji), to tak, kolory są rzeczywiste i korekcja WB niepotrzebna. Jest jeszcze kwestia jak wyświetla monitor, ale OK chodziło o ISO, a zafarb lub nie, mniej istotny.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #1343
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ja się na tym nie znam, ale mam wrazenie, że ostatnią scenę oświetlają dwie różne żarówki i jakiś zafarb zawsze tam zostanie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #1344
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja się na tym nie znam, ale mam wrazenie, że ostatnią scenę oświetlają dwie różne żarówki i jakiś zafarb zawsze tam zostanie.
    Jeśli scenę oświetlają dwa źródła światła o różnej barwie, wówczas tak, trudno o dokładną korekcję WB i temat się komplikuje.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #1345
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja się na tym nie znam, ale mam wrazenie, że ostatnią scenę oświetlają dwie różne żarówki i jakiś zafarb zawsze tam zostanie.
    Doskonale Jest jedna żarówka bardzo zimna (led) i trzy ciepłe (rurkowe) @andtor2 - co do zafarbu: na pierwszym zdjęciu jest jak w rzeczywistości, dlatego napisałem że jaki zafarb jest, taki jest. Potem wszyscy zaczęli się bawić WB, więc i ja też to eksperymentalnie potraktowałem. Wydaje mi się, że w odbiorze jest lepiej, natomiast rzeczywistości to nie odaje.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #1346
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @andtor2 - co do zafarbu: na pierwszym zdjęciu jest jak w rzeczywistości, dlatego napisałem że jaki zafarb jest, taki jest.
    Czyli po prostu źle się wyraziłeś, bo napisałeś także, że pierwsza wersja "oddaje rzeczywiste kolory". Rzeczywiste, to rzeczywiste, takie jakie są przy oświetleniu dziennym. Tego inaczej nie można interpretować. Przy korekcji WB chodzi przecież o to, aby przy sztucznym oświetleniu uzyskać te rzeczywiste kolory jak przy świetle dziennym.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20.07.20 o 09:28
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #1347
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ostatni przykład dowodzi, że jak już się ma aparat i obiektyw, to najlepszym zakupem do zdjęć domowych jest manualna lampka błyskowa do błyskania w sufit. Za 200 zł mamy rozwiązane dwa problemy: nic nie szumi i znikają zafarby
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #1348
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Można też po prostu nie robić takich zdjęć albo konwertować do B&W
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #1349
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ostatni przykład dowodzi, że jak już się ma aparat i obiektyw, to najlepszym zakupem do zdjęć domowych jest manualna lampka błyskowa do błyskania w sufit. Za 200 zł mamy rozwiązane dwa problemy: nic nie szumi i znikają zafarby
    Tylko tu chodziło o celowe użycie (sprawdzenie) wysokiego ISO. Z lampką to tak trochę "bez sensu" używać ISO 8000 i też nie jest powiedziane, że aparat w trybie Auto WB (taki był) ustawi odpowiedni balans bieli aby nie było żadnych zafarbów.
    Osobiście przed zrobieniem tego zdjęcia na laptopie położyłbym białą kartkę (powiedzmy z drukarki) i ustawił na to (przy tym świetle) ręcznie w puszce balans bieli. Później kartkę zdjął i zrobił zdjęcie. Jestem przekonany, że kolorystyka byłaby prawidłowa (rzeczywiste kolory przedmiotów) i bez późniejszego kombinowania w wywoływarce (tym bardziej, że były różne źródła światła).

    Edit.
    Co do samego zdjęcia i względnie małych szumów. Taki test jest dla mnie niezbyt miarodajny. Trzeba też wziąć pod uwagę czas ekspozycji, a tu był bardzo krótki bo 1/250s. Sprzyja to niższym szumom. Przy 1/1000s szumy byłyby jeszcze mniejsze.
    Bardziej rzetelnym byłoby wykonanie realnego zdjęcia nocnego z ręki i dłuższym czasem (wykorzystując stabilizację w puszce) i czas mógłby być wówczas przykładowo 1/25s. czy nawet nieco dłuższy. To byłaby praktyka z jaką można by się spotkać robiąc zdjęcia nocne (nie mając z sobą statywu).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.07.20 o 10:34
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #1350
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tylko tu chodziło o celowe użycie (sprawdzenie) wysokiego ISO. Z lampką to tak trochę "bez sensu" używać ISO 8000 i też nie jest powiedziane, że aparat w trybie Auto WB (taki był) ustawi odpowiedni balans bieli aby nie było żadnych zafarbów.
    Osobiście przed zrobieniem tego zdjęcia na laptopie położyłbym białą kartkę (powiedzmy z drukarki) i ustawił na to (przy tym świetle) ręcznie w puszce balans bieli. Później kartkę zdjął i zrobił zdjęcie. Jestem przekonany, że kolorystyka byłaby prawidłowa (rzeczywiste kolory przedmiotów) i bez późniejszego kombinowania w wywoływarce (tym bardziej, że były różne źródła światła).
    Jezu, jak są dwie różne żarówki w różnych miejscach, to żadne cuda nie pomogą, nawet biała kartka. Będą zafarby, różne w różnych miejscach. zależnie od stosunku odległości od różnych żarówek.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.