Strona 87 z 262 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997137187 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #861
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Starasz się zasugerować, że pójdą z torbami?
    Dział fotograficzny pewnie tak...
    Co nie wyklucza, że księgowi nie zrestrukturyzują największych marnotrawców, zachowają gdzie indziej potrzebne małe a dobrze odwzorowujące aparaciki i zwiększą wolumen sprzedaży wypuszczając co jakiś czas serię dla pasjonatów fotografii.
    Całego świata nie obfotografujesz pełną klatką i aps-c oraz smartfonem.
    Przynajmniej dopóki świat podobny do naszego funkcjonuje, a po nas choćby i potop...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #862
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Gdyby nie tworzywa sztuczne, żyłoby się z całą pewnością krócej, bowiem bez nich nie byłby możliwy tak duży postęp technologiczny w medycynie, wszelkich systemach zwiększających bezpieczeństwo czy choćby w infrastrukturze sanitarnej. ...
    @epicure, mnie się wydaje, że wręcz przeciwnie, żyłoby się dłużej. Takie cytaty przytoczę (źródło):

    "5 gramów mikroplastiku - tyle ile waży karta kredytowa, wchłania tygodniowo organizm każdego z nas"

    "Liczba cząstek mikroplastiku, które przedostają się w ciągu tygodnia do organizmu człowieka, wynosi do 2000, co oznacza, że ludzie przyjmują miesięcznie około 21 gramów mikroplastiku, a rocznie ponad ćwierć kilograma"

    "...od roku 2000 wyprodukowano na Ziemi tyle plastiku, ile we wszystkich wcześniejszych latach razem wziętych. Około jednej trzeciej ilości plastiku trafia następnie w niekontrolowany sposób do środowiska..."

    Jak do tego doda się "postęp cywilizacyjny" w dziedzinie chemii i faszerowanie nią w zasadzie wszystkich produktów spożywczych (wystarczy zerknąć na etykietę i skład), to nic dziwnego, że od dwóch lat żyjemy krócej (dane podane przez ZUS, krócej średnio pobieramy emeryturę). Czy obecne młode pokolenie dożyje do wieku 80 lat. (czy nawet 75) ? bardzo wątpię. Na taki offtop mi się zebrało.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13.11.19 o 21:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #863
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Z tego samego źródła:

    "obecnie trwają badania jak przyjmowanie mikroplastiku wpływa na ludzkie zdrowie".

    Jeszcze nic z tych badań nie wynika, więc skąd sugestia, że plastik skraca życie? Tym bardziej, że średnia długość życia rośnie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #864
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Mnie bardziej niż ewentualny upadek Olympusa, martwi drożejący sprzęt foto.
    Ceny obiektywów to koszmar, a będzie pewno jeszcze gorzej...

  5. #865
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    No to w 2023 będą rozliczali i pewnie wtedy zdecydują: https://www.optyczne.pl/14348-news-O...azowania_.html
    Choć jak padał Neckermann to u nas mówili, że nie, a dzień później jednak upadli i u nas.
    Jedni uwierzą w oświadczenie olka, inni nie. I obie strony mają solidne postawy by uważać tak, jak uważają.

  6. #866
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ...Jeszcze nic z tych badań nie wynika, więc skąd sugestia, że plastik skraca życie? Tym bardziej, że średnia długość życia rośnie.
    No właśnie w/g GUS i ZUS od 2 lat żyjemy krócej (na razie nieznacznie) i moim zdaniem ta tendencja będzie się utrzymywać i pogłębiać. Długo to żyli/żyją ludzie, którzy za młodu nie spożywali tyle chemii (wszelkiego rodzaju konserwantów, barwników, udoskonalaczy smaków, itp. itd.). Wchłaniany plastik też nie jest nam do niczego potrzebny i na pewno korzystnie nie wpływa na zdrowie.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #867
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    @epicure, mnie się wydaje, że wręcz przeciwnie, żyłoby się dłużej. Takie cytaty przytoczę (źródło):

    "5 gramów mikroplastiku - tyle ile waży karta kredytowa, wchłania tygodniowo organizm każdego z nas"

    "Liczba cząstek mikroplastiku, które przedostają się w ciągu tygodnia do organizmu człowieka, wynosi do 2000, co oznacza, że ludzie przyjmują miesięcznie około 21 gramów mikroplastiku, a rocznie ponad ćwierć kilograma"

    "...od roku 2000 wyprodukowano na Ziemi tyle plastiku, ile we wszystkich wcześniejszych latach razem wziętych. Około jednej trzeciej ilości plastiku trafia następnie w niekontrolowany sposób do środowiska..."

    Jak do tego doda się "postęp cywilizacyjny" w dziedzinie chemii i faszerowanie nią w zasadzie wszystkich produktów spożywczych (wystarczy zerknąć na etykietę i skład), to nic dziwnego, że od dwóch lat żyjemy krócej (dane podane przez ZUS, krócej średnio pobieramy emeryturę). Czy obecne młode pokolenie dożyje do wieku 80 lat. (czy nawet 75) ? bardzo wątpię. Na taki offtop mi się zebrało.
    Andrzej - sorry, ale te wyliczenia to z księżyca wzięte.
    Wynika z nich że w ciągu 10 lat do naszego organizmu dostaje się 2,5 kg plastiku. Czy czujesz się o tyle "cięższy" ?
    Wiem, różni ludzie aby zaistnieć różne brednie piszą. No bo gdzie (30 lat - bo tyle mniej więcej jest dominacja plastiku) te 7,5 kg plastiku w Tobie, mnie czy naszych żonach siedzi ? W tyłku, brzuchu cyc...
    Nie ma wątpliwości, że plastik się wchłania, ale są to mikrocząstki stanowiące mikrogramy w ogólnym rozrachunku. Kiedyś oglądałem jak się poszukuje cząsteczek plastiku - rozmaz krwi, mikroskop elektronowy.
    Te większe o średnicy ludzkiego włosa i większej, są zbyt duże aby związać się z komórkami naszego organizmu. Te mniejsze acz najgroźniejsze to nie kilogramy
    ps. z wykształcenia jestem chemikiem.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #868
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    No właśnie w/g GUS i ZUS od 2 lat żyjemy krócej (na razie nieznacznie) i moim zdaniem ta tendencja będzie się utrzymywać i pogłębiać.
    Abstrahując już od tego, że 2 lata to za mało, żeby mówić o trendzie, to należałoby przeanalizować dane światowe, bo plastiku nie używa się jedynie e Polsce.

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Długo to żyli/żyją ludzie, którzy za młodu nie spożywali tyle chemii (wszelkiego rodzaju konserwantów, barwników, udoskonalaczy smaków, itp. itd.).
    Przeczą temu wszystkie dane statystyczne. Jeszcze w XX wieku ludzie umierali na choroby i schorzenia, które dzisiaj albo już nie występują, albo ich skutki daje się w dużej mierze zniwelować.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #869
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    No właśnie w/g GUS i ZUS od 2 lat żyjemy krócej (na razie nieznacznie) i moim zdaniem ta tendencja będzie się utrzymywać i pogłębiać.
    Tylko pozostaje kwestia otwartą w jakim stopniu jest to wpływ zanieczyszczenia środowiska (i to nie tylko plastikami) a w jakim pogarszającego się w Polsce stanu opieki zdrowotnej. Zanieczyszczenie plastikiem występuje nie tylko w Polsce, więc bardziej miarodajne byłoby przeanalizowanie długości życia w krajach np. Europy zachodniej.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Andrzej - sorry, ale te wyliczenia to z księżyca wzięte.
    Wynika z nich że w ciągu 10 lat do naszego organizmu dostaje się 2,5 kg plastiku. Czy czujesz się o tyle "cięższy" ?
    Że tyle się może dostawać jestem w stanie uwierzyć, ale... zapewne większość jest w różny sposób z organizmu usuwana. Jakby policzyć ile wody dostaje się przez te 10 lat do naszego organizmu wynik byłby jeszcze ciekawszy
    Dochodzi jeszcze jedna kwestia - wiele plastików (np. polietylen) bardzo trudno wchodzi w reakcje chemiczne. Pytanie zatem, jak się zachowują po dostaniu się do naszego przewodu pokarmowego - podejrzewam, że nie ulegają strawieniu i... co jednym końcem wleci, drugim wyleci... Gorzej może być w płucach jeśli gdzieś się takie mikrofragmenty zaczną osadzać.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 13.11.19 o 22:33
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #870
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Abstrahując już od tego, że 2 lata to za mało, żeby mówić o trendzie, ...
    Jeśli w następnych powiedzmy 3 latach trend spadkowy będzie utrzymany, to też powiesz, że żyjemy coraz dłużej ?

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    ...Że tyle się może dostawać jestem w stanie uwierzyć, ale... zapewne większość jest w różny sposób z organizmu usuwana.
    Pełna zgoda.

    PS.
    Może jakiś moderator przeniesie tą dyskusję do HydeParku bo tu raczej o przyszłości ludzkości, a nie przyszłości u4/3.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13.11.19 o 22:40
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.