Strona 155 z 262 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165205255 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.550 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1541
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jeżeli spodziewam się czegoś to kolejnej generacji matryc, mniej grzejących się z mniejszym pikselem, co jakiś czas...
    System jest w zasadzie skończony, potrzebne są co jakiś czas nowe body od któregoś z 2 głównych producentów. ...
    Kolejna generacja matryc niczego nie zmieni w sytuacji 4/3. Jeśli pojawią się jakieś nowe matryce, to trafią do wszystkich producentów i nie dadzą Olkowi przewagi, a Olek musi zdobyć nowych klientów, żeby przetrwać. Na starych, którym wystarczą nowe matryce, będzie ciągle generował straty. Dlatego nie można pisać, że system jest skończony, bo to go tylko wykończy. Systemowi są potrzebne nowe ciekawe pomysły na przetrwanie. Może jednak coś w stylu Canona, tylko maksymalnie uproszczone, przyjazne dla smartfonowców bez wiedzy fotograficznej. Do tego może coś podobnego w makro.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #1542
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Moim zdaniem sytuacja dla nas, którzy bawimy się fotografia "wymiennoobiektywową" jest o wiele bardziej nieprzyjemna.
    otóż wygląda na to, że przy
    - kurczącym się rynku foto podgryzanym przez smartfony
    - braku wyraźnego postępu, nakręcającego częstszą wymianę aparatów i obiektywów
    - rosnących cenach bo maleje volumen sprzedaży

    za chwile dojdziemy do momentu w którym
    rynek bedzie tak mały że jeśli zostanie 3 producentów to ich volumeny sprzedaży będą na tyle małe że oacalne dla nich będą dopiero ceny
    przy których nam konsumentom nie będzie opłacało się kupować nowych zabawek

    jedna z pułapek turbokapitalizmu
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #1543
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Problem jest taki, że jedyny sposób na przetrwanie w branży foto to sprzedawać mało, ale drogo. Wszyscy byśmy chcieli tanich aparatów, ale one nigdy nie będą mieć tych cech, które sprawiają, że ludzie w ogóle jeszcze chcą aparaty kupować. Tanie aparaty zastąpione zostały przez smartfony, a aparaty dla pasjonatów i profesjonalistów muszą być technologicznie wyżyłowane, a cudów nie ma - to musi kosztować.

    Wybory konsumenckie nie zawsze są racjonalne. Ba, w większości przypadków są one czysto emocjonalne. System m4/3, jeśli podejść do sprawy zdroworozsądkowo, jest naprawdę optymalnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań. Ale ludzie nie chcą optymalnych rozwiązań - chcą wyścigu zbrojeń, pompowania parametrów, brandzlowania się nigdy niewykorzystanym potencjałem technologicznym. Rynek foto sam sobie to zgotował, olewając potrzeby zwykłych ludzi, a premiując takich właśnie dewiantów od papierowej GO czy ilości megapikseli wykraczającej wielokrotnie poza realne potrzeby. A zaspokoić takie wykolejone zachcianki można tylko fulfrejmem lub większymi formatami, niestety.

    Ja widzę jedno wyjście: Olek zacznie robić to samo, co wszyscy, czyli sprzęt z dużymi matrycami. Tu będzie mógł zaszaleć z cenami, tak jak z resztą wszyscy, i będzie to łatwiejsze do uzasadnienia niż w przypadku dziwolągów typu E-M1X. Być może wyróżni się tym, że zamiast wielkich armat i kloców pójdzie w kierunku małych biżuteryjnych stałek i kompaktowych retro korpusów. Dzisiejsze FF to szkaradne brzydale zniechęcające do ich zakupu, a ładne drogie aparaty się sprzedają (np. seria X100), więc na tym polu jest trochę miejsca do popisu. No ale na matrycę 4/3 zawiniętą w sreberko za grube naście czy kilkadziesiąt tysiaków nikt się nie nabierze. I wtedy istnieje szansa, że ta droga fotograficzna biżuteria FF sfinansuje utrzymanie przy życiu systemu m4/3. Osobiście uważam, jednoczesne rozwijanie FF i m4/3 miałoby więcej sensu, niż rozwijanie tylko m4/3 (co okazałoby się nieuchronnym zwijaniem się z rynku) lub, jak w przypadku konkurencji, jednoczesne produkowanie APS-C i FF.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #1544
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Na Fejsie na grupie m43 padło pytanie o sprzęt marzeń. Napisałem: ostry 500mm f5.6 (taki jak ma Nikon na FF). Nawet nie musi być jakoś strasznie tani.

    Pojawiły się pytania od ambasadora Olka "po co" . No właśnie po to, o czy piszecie. Mamy genialne body, szybkie, wygodne, w czasie promocji "niedrogie". Ale nie mamy szkieł do przyrody. 300 jest za drogi (12k +2k za telekowerter), 100-400 ma mieszane opinie. Nie wiem czy Olek wie, ale za 300pro z tele mogę kupić Sony A7III+200-600 5.6-6.7... Polityka cenowa Olka mnie ciągle dziwi, ale chyba przestać powinna. A tej 300ki pro chyba nigdy nie kupię za tyle pieniędzy, mimo że bym chciał. Takich jak ja pewnie jest więcej.

  5. #1545

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    @epicure
    -Nie sądzę aby seria X100 ciągnęła sprzedaż Fuji.
    -PEN F słabo się sprzedawał -jak mówi Olympus.
    -Małe, ostre stałki do FF to Sigmy DN 35, 65mm -a one nie są dużo droższe od Fuji aps-c
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...REG_839139-REG
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1492966-REG
    Dlaczego ktoś miałby chcieć zapłacić więcej za takie obiektywy od Olympus?

    Na rynku bezlusterkowców FF jest duża konkurencja.
    Dlaczego użytkownicy Canon, Sony, Nikon mieliby zmieniać systemy na Olympus FF -dla biżuteryjnych drogich stałek?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    @koza

    Ale taki obiektyw Olympus byłby droższy od Nikkora.
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1431717-REG

    -Gdzie tu sens?
    Na Nikonie Z7 z kropem 1.5 masz wciąż 20 mpix ...i ekw. ogniskowej 750mm z 500/5.6.


    No i Olympus nie byłby mniejszy i lżejszy od Nikkora, bo Olympus nie posiada technologii Phase Fresnel.

    Olympus M.Zuiko 300/4 IS PRO
    wymiary: 92.5 x 227 mm
    waga: 1475 gramów

    Nikkor 500mm f/5.6E PF ED VR
    wymiary: 106 x 237 mm
    waga: 1460 gramów
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 7.04.21 o 15:01

  6. #1546
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    ..... Nie wiem czy Olek wie, ale za 300pro z tele mogę kupić Sony A7III+200-600 5.6-6.7...
    podaj link do takiej oferty
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #1547
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    podaj link do takiej oferty
    Ten zestaw kosztuje ponad 16 tysięcy.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #1548
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Problem jest taki, że jedyny sposób na przetrwanie w branży foto to sprzedawać mało, ale drogo. Wszyscy byśmy chcieli tanich aparatów, ale one nigdy nie będą mieć tych cech, które sprawiają, że ludzie w ogóle jeszcze chcą aparaty kupować. Tanie aparaty zastąpione zostały przez smartfony, a aparaty dla pasjonatów i profesjonalistów muszą być technologicznie wyżyłowane, a cudów nie ma - to musi kosztować.
    Doliczając koszt choćby R&D - już dwie nerki i pół watroby.

    Ja widzę jedno wyjście: Olek zacznie robić to samo, co wszyscy, czyli sprzęt z dużymi matrycami. Tu będzie mógł zaszaleć z cenami, tak jak z resztą wszyscy, i będzie to łatwiejsze do uzasadnienia niż w przypadku dziwolągów typu E-M1X. Być może wyróżni się tym, że zamiast wielkich armat i kloców pójdzie w kierunku małych biżuteryjnych stałek i kompaktowych retro korpusów. Dzisiejsze FF to szkaradne brzydale zniechęcające do ich zakupu, a ładne drogie aparaty się sprzedają (np. seria X100), więc na tym polu jest trochę miejsca do popisu. No ale na matrycę 4/3 zawiniętą w sreberko za grube naście czy kilkadziesiąt tysiaków nikt się nie nabierze. I wtedy istnieje szansa, że ta droga fotograficzna biżuteria FF sfinansuje utrzymanie przy życiu systemu m4/3. Osobiście uważam, jednoczesne rozwijanie FF i m4/3 miałoby więcej sensu, niż rozwijanie tylko m4/3 (co okazałoby się nieuchronnym zwijaniem się z rynku) lub, jak w przypadku konkurencji, jednoczesne produkowanie APS-C i FF.
    IMO jest już za późno. Rynek FUFU tez juz jest nasycony a pod marką Olympus nie ma nawet pół obiektywu. Budowa systemu trwa minimum 5-8 lat, więc ..
    Ja prognozowałem że E-M1X to taki E-5 dużego systemu- farewell camera.
    Fajnie że wyszły kolejne puszki bo mam do czego podpiąc posiadane szkła, cena 6,500 PLN za E-M1 m3 to niemal steal przy cenach nowych Z6 czy A9.

    dopóki serwis bedzie naprawiał szpej Olympusa w akceptowalnych cenach, bedzie OK. dalej sie zobaczy.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #1549
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    -Nie sądzę aby seria X100 ciągnęła sprzedaż Fuji.
    Topowe modele Fuji zawsze sprzedawały się dobrze:

    https://www.fujirumors.com/new-fujif...ution-down-33/

    Co nie znaczy, że któryś z nich ciągnie sprzedaż. Aktualnie nie ma takiego aparatu, który wyciągnąłby jakiegokolwiek producenta z kryzysu.

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    -PEN F słabo się sprzedawał -jak mówi Olympus.
    Nic dziwnego.

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    -Małe, ostre stałki do FF to Sigmy DN 35, 65mm -a one nie są dużo droższe od Fuji aps-c
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...REG_839139-REG
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1492966-REG
    Dlaczego ktoś miałby chcieć zapłacić więcej za takie obiektywy od Olympus?
    Z tego samego powodu, dla którego ktoś chce płacić więcej za takie obiektywy od Sony, Canona czy Nikona.

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Na rynku bezlusterkowców FF jest duża konkurencja.
    Ale tam też są klienci. Lepiej konkurować o nich z innymi, niż nie konkurować z nikim w wyścigu o pietruszkę. Jeszcze do niedawna konkurencji tam nie było żadnej, a nagle wszyscy zwęszyli piniondz.

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Dlaczego użytkownicy Canon, Sony, Nikon mieliby zmieniać systemy na Olympus FF -dla biżuteryjnych drogich stałek?
    Bo może są gadżeciarzami, którzy lubią zmieniać sprzęt jak rękawiczki i pakować w niego duże pieniądze bez większego sensu. Bo może kiedyś odeszli z Olympusa i chętnie wróciliby do niego ze względów sentymentalnych. Bo może siedzą w C/S/N, bo wydaje im się, że nie mają wyjścia, ale chętnie spróbowaliby czegoś innego gdyby tylko była możliwość. Bo może oprócz użytkowników FF są jeszcze inni użytkownicy, którzy FF jeszcze nie mają, a może mieć będą. Bo może są wielosystemowi i do pewnych zastowań będą mieć C/S/N, a do innych Olka. Bo może lubią iść pod prąd i dokonywać nieoczywistych wyborów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1550

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Największa migracja FF -z: Canon, Nikon, Pentax, Samsung a pewnie i Fuji oraz m4/3 była do bezusterkowców Sony. Teraz mamy (już nie tak liczne) powroty do C i N.

    Aparaty FF Panasonic jakoś nie zawojowały rynku,
    a w przeciwieństwie do OM Digital to Panasonic ma kasę na takie eksperymenty
    ...bez pożyczania.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.