Strona 66 z 262 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #651
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Czekam na szkło typu 500mm lub 600mm f5.6 i siedzę w micro dalej. Ale maks waga do 1300 no 1500g , centrum super nawet kosztem krawędzi, lekki , kompaktowy. Przecież to fajny system do super tele , to się silą na pięćdziesiąt stałek nie różniących się wiele między sobą.
    Przecież masz 300/4 i konwerter 1,4, a za chwilę będzie 2,0 Nie wiem ile wazą szkła 600/4, ale tak czysto geometrycznie podchodząc do tematu, to szkło 600/5,6 będzie ważyło najwyżej ze 40% mniej.

    Sprawdziłem. Canon reklamuje się jako najlżejszy na świecie i waży 3kg. Nie ma szansy na 1,5 u Olka. No i cena... Olek policzy jak za 1200/5,6
    Spoko, to był żarcik, ale jakieś 20-30k by było.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 17.07.19 o 14:21
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #652
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Przecież masz 300/4 i konwerter 1,4, a za chwilę będzie 2,0 Nie wiem ile wazą szkła 600/4, ale tak czysto geometrycznie podchodząc do tematu, to szkło 600/5,6 będzie ważyło najwyżej ze 40% mniej.

    Sprawdziłem. Canon reklamuje się jako najlżejszy na świecie i waży 3kg. Nie ma szansy na 1,5 u Olka. No i cena... Olek policzy jak za 1200/5,6
    Spoko, to był żarcik, ale jakieś 20-30k by było.


    Eee dało by radę . Jeśli można zrobić zoom do FF 150-600 (fakt F6.3) , który na końcu jest całkiem przyzwoity i całość waży 2 kg , to dało by radę półtorakilową stałkę 600mm 5.6 pokrywającą matrycę micro. Trzeba by pójść oczywiście na pewne ustępstwa , takie jak obudowa z nowoczesnych tworzyw sztucznych , czy tez właśnie skupić się na tym jak rysuje w centrum , kosztem brzegów. Można by stworzyć dwie wersje , pseudo PRO na "profesjonalistów" i niech sobie tam kosztuje pierdylion , i amatorskie w cenie maks 2500$ . A tele 600mm F8 poprzez telekonwerter w micro mnie nie interesuje . Takie tele to bym przełknął może przy 800mm, ale nie wiem czy by nie stanął w gardle

  3. #653

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jest Nikkor 500/5,6. Mały I lekki. Niestety wbrew pozorom taki 300/4 od Olka nie jest jakoś znacznie mniejszy i lżejszy od np. Canona 300/4 a przecież to szkło porywające dużo mniejszy czujnik. Lekkie tele na małe matrycę m43 to były strzał w 10 tylko nie mogą kosztować więcej niż odpowiedniki ff a już dwa razy więcej to masakryczna przesada.

  4. #654
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No szkło fajne , ale zastosowanie soczewki Fresnela w tele nie zawsze ma same zalety . Mimo wszystko czekam na innych producentów , którzy wyprodukują takie tele.

  5. #655
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Eee dało by radę ...
    Nawet jeśli by dało, to nic takiego nie zrobią. Jeśli przyjdzie im do głowy długie tele, to do X, a nie do dziesiątki, czy piatki i bedzie bardzo PRO
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #656
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    215
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Panowie, coś konstruktywnego? Czekać, to się można nie doczekać, filozofia Olympusa jakaś jest ale chyba coraz bardziej odstaje od reszty. Bo w sumie 15 lat temu jak kupowałem 4/3 to nie jakiś najmniejszy, czy też jakiś super mobilny to był system. Niby miał być taki bardzo dostosowany do rozwiązań fotografii cyfrowej. Potem pomysł z miniaturyzacją, który na początku był nawet ciekawy i realizowany ale dziś? Jak patrzę na obiektywy czy nowe body to tego nie dostrzegam. Tak więc: Quo vadis? Inwestować jeszcze w m4/3 czy odwrót taktyczny, a jeśli tak to Fuji czy jakiś FF?

  7. #657
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Dla mnie jakość obrazka jest w m4/3 bardzo zadawalająca a robię i w streecie i w portretach i czasem w makro. Brakuje mi trochę małej głębi ostrości. Reszta jednak na plus tzn krop, kompaktowość, bezawaryjność i zawsze czysta matryca. mój cel to 300 f4.0 mam nadzieję że już niedługo

  8. #658
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Dla mnie jakość obrazka jest w m4/3 bardzo zadawalająca a robię i w streecie i w portretach i czasem w makro. Brakuje mi trochę małej głębi ostrości. Reszta jednak na plus tzn krop, kompaktowość, bezawaryjność i zawsze czysta matryca. mój cel to 300 f4.0 mam nadzieję że już niedługo
    Bez jednej nerki życie może być ryzykowne.



    PS.
    Z jedna nerka dłużej się sika.
    Ostatnio edytowane przez henry1 ; 17.07.19 o 22:13
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  9. #659
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Dla mnie jakość obrazka jest w m4/3 bardzo zadawalająca a robię i w streecie i w portretach i czasem w makro. Brakuje mi trochę małej głębi ostrości. Reszta jednak na plus tzn krop, kompaktowość, bezawaryjność i zawsze czysta matryca. mój cel to 300 f4.0 mam nadzieję że już niedługo
    lubisz portet , makro , małą głębię to czemu 300 f4 ? Pomyśl nad Leica 200mm 2.8 . Plusy to : światło 2.8 , ogniskowa mniejsza 200mm (jeśli potrzebujesz większej masz w komplecie konwerter 1,4 co czyni go takim 300 pro F4) , mniejsza głębia , bardziej kompaktowy , doskonała ostrość (najlepsza jak na razie w tele micro) , świetny do makro , kupisz go taniej niż Oly 300 pro.

  10. #660
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A propos przyszłości m4/3, takie dane znalazłem:

    https://www.techradar.com/news/japan...-camera-market

    Udział w globalnym rynku:

    Canon - 40,5% (wzrost o 3,9%)
    Nikon - 19,1% (spadek o 2,7%)
    Sony - 17,7% (spadek 0,7%)
    Fujifilm - 5,1% (wzrost o 1,3%)
    Olympus - 2,8% (wzrost o 0,1%)

    W sumie ponad 85%, a reszta do podziału między Panasa, Ricoh, Leicę i inne egzotyczne marki.

    Te wzrosty oczywiście nie oznaczają wzrostu sprzedaży, bo ona się kurczy każdemu, średnio o 22% rocznie. Canon przewidywał, że w tym roku też mu o tyle spadnie, ale raczej zbyt optymistycznie prognozował, bo właśnie robi korektę i ponoć przygotowuje się na spadek o 40%:

    https://m.dpreview.com/news/75466942...it-anticipated

    Za parę lat będziemy się uśmiechać pod nosem, zaglądając do tego wątku. Debatujemy o przyszłości m4/3, a niedługo pieprzenie cały rynek foto. Będzie wyspecjalizowany w sprzęcie dla profesjonalistów, w niewielkim wolumenie sprzedaży i w horrendalnych cenach, a cały rynek amatorski opanują komórki. Jeszcze będę się z nas śmiać jak ze świrów, którzy biegają spoceni z dużymi aparatami, nie zarabiając na tym ani grosza
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.