Strona 268 z 269 PierwszyPierwszy ... 168218258266267268269 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.671 do 2.680 z 2688

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2671
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.758
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A co zrobił OM System?
    Należałoby zadać pytanie, czego nie zrobił.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja czekam na prawdziwe świeże produkty autorstwa OM System, nie odgrzewane kotlety. Od nich zależy, czy ten system kompletnie zniknie z radaru moich zainteresowań, czy może jeszcze jakąś zabawkę sobie kupię.
    Mam przekonanie , graniczące z pewnością, że długo będziesz czekał.
    Ja czekałem na Z6III....

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  2. #2672

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    991
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  3. #2673
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    8.056
    Siła reputacji
    385
    Moja galeria
    Trochę ten S9 urósł. Ale skoro już zwiększona średnica bagnetu wymusiła wzrost rozmiarów mogli pomyśleć o wymodelowaniu jakiegoś uchwytu ułatwiającego trzymanie aparatu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #2674

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    106
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Szczerze mówiąc nie widzę świetlanej przyszłości dla OM System. Nawet ta nazwa ma w sobie coś, co odrzuca. Olympus - to była marka...
    I tak się biję z myślami po ostatnich premierach, Panasonic pokazał ciekawą puszkę G9 ii, ale wycenił ją koszmarnie. Om-1 ii to praktycznie zerowy krok do przodu w stosunku do poprzednika. Olympusa (Sigmę) 150-600mm wyceniono 2 razy drożej niż wersję FF. Tutaj nawet promocyjne oferty nie pomogą. W innych firmach pojawiły się rozwiązania, które Olympus wprowadzał, na przykład pre capture - w Canonie to się chyba nazywa raw burst, Nikon i Fuji też zaimplementowały tę funkcję.

    Mam pełną klatkę Sony - A7m3. Mam 3 puszki m43. Obiektywów m43 trochę więcej. I mam zagwozdkę co dalej...

  5. #2675
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    505
    Siła reputacji
    55
    Moja galeria
    Jak to co dalej? Robić zdjęcia i się nie przejmować.

  6. #2676

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    59
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez galvan Zobacz posta
    I mam zagwozdkę co dalej...
    No oczywiście, że sprzedać natychmiast cały sprzęt m43

  7. #2677

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    78
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Sprzedawaj wszystko najlepiej za bardzo niską cenę. Ja chętnie kupie 40-150/2,8 albo 100-400
    A jak przetestujesz inny system to napisz co ci się nie podoba.
    Jakbyś znalazł pełną klatkę z obiektywami tak jasnymi i tak małymi jak m4/3 to daj znać. Za zmieniłem Canona na Olympusa i nie żałuję.

  8. #2678
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.688
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez galvan Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie widzę świetlanej przyszłości dla OM System. Nawet ta nazwa ma w sobie coś, co odrzuca. Olympus - to była marka...
    I tak się biję z myślami po ostatnich premierach, Panasonic pokazał ciekawą puszkę G9 ii, ale wycenił ją koszmarnie. Om-1 ii to praktycznie zerowy krok do przodu w stosunku do poprzednika. Olympusa (Sigmę) 150-600mm wyceniono 2 razy drożej niż wersję FF. Tutaj nawet promocyjne oferty nie pomogą. W innych firmach pojawiły się rozwiązania, które Olympus wprowadzał, na przykład pre capture - w Canonie to się chyba nazywa raw burst, Nikon i Fuji też zaimplementowały tę funkcję.

    Mam pełną klatkę Sony - A7m3. Mam 3 puszki m43. Obiektywów m43 trochę więcej. I mam zagwozdkę co dalej...
    Po prostu rób zdjęcia
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #2679

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    106
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Sprzedawaj wszystko najlepiej za bardzo niską cenę. Ja chętnie kupie 40-150/2,8 albo 100-400
    A jak przetestujesz inny system to napisz co ci się nie podoba.
    Jakbyś znalazł pełną klatkę z obiektywami tak jasnymi i tak małymi jak m4/3 to daj znać. Za zmieniłem Canona na Olympusa i nie żałuję.
    To nie chodzi tylko o to, czy obiektywy są jasne i małe - choć na przykład flagowy tele 150-400mm wcale taki mały nie jest. Chodzi również o to, ile kosztują w relacji do innych systemów, jaki dają obrazek etc. No i oczywiście zgodnie z tytułem wątku - jaka przyszłość systemu m43. Można przyjąć założenie, że będzie się pstrykać foty do końca dni sprzętu lub użytkownika, ale to dość uproszczone podejście.

    Nie wiem czego używałeś w Canonie i do jakiego typu fotografii - Twoja decyzja może być zgodna z Twoimi potrzebami. Być może uznałeś, że bardzo tanio kupisz używany sprzęt firmy bez przyszłości - jest w tym logika. Gorzej to wygląda z punktu widzenia tych, którzy kupowali nowe zabawki w cenach "sugerowanych" w momencie ich wypuszczania na rynek...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Po prostu rób zdjęcia
    Tak robię.

  10. #2680

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    991
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Szkoda, że się nigdy nie dowiemy czy seria GX Panasa nie ma kontynuacji bo tak słabo się sprzedawała
    i czy Olek zyskał degradując E-M5 III żeby zwiększyć sprzedaż E-M1 III.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.