Strona 80 z 262 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #791

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Sądzę, że nie ma takiej reguły cenowej. Liczy się efekt skali, czyli ile matryc w danym rozmiarze producent jest w stanie sprzedać. Nie zdziwiłbym się, gdyby APS-C były tańsze w produkcji od mniejszych formatów, a FF niewiele droższe od 4/3 (może dwukrotnie droższe, ale nie czterokrotnie, jak wynikałoby z powierzchni). Matryce średnioformatowe produkuje się na małą skalę, więc są drogie. Poza tym mają one zazwyczaj dużo linii pikseli, które muszą być szybko zczytywane, żeby matryca nie była powolnym mułem, a to wymaga bardziej zaawansowanych technologii.
    Hmmm trochę umknęło Ci sedno mojej wypowiedzi. Ja mówiłem o cenach aparatów nie matryca u ta reguła działa... z wyjątkiem m43. Dodaj do tego co napisał Jacek o cenie matryca w zależności od powierzchni. Dodaj podobną zależność ceny obrobionego szkła optycznego od powierzchni itp. itd. Cena m43 powinna być niższa ale nie jest. Pozostaje cena za tak zwany fun factor I to już subiektywny wybór i chyba Olek na to postawił ale czy to jest strategia sukcesu?

  2. #792
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Facet (dcs), czy do Ciebie coś dociera niż tylko jakieś Twoje teorie i tabelki?
    Manipulowanie GO jest praktycznie zawsze dostępne, ale chodzi o jakieś normalne i realne zastosowanie.
    Ja wiem że możesz do calowej matrycy zapodać obiektyw 100mm z f2 i będziesz miał małą GO tylko będziesz musiał takim zestawem oddalić sie od fotografowanego motywu pewnie na kilkanaście/kilkadziesiąt metrów (mowa o jakimś portrecie)...
    m4/3 to system gdzie jeszcze można realnie operować GO przy obiektywach, które istnieją, a wszystkie przykłady podawane przez Ciebie z mniejszą matrycą to już tylko teoria. Nie wiem czy istnieje jakiś kompakt czy system z matrycą mniejszą niż m4/3 i szkła do niego z f1,2, najczęściej jest to już f1,8 a taka przysłona przy takich matrycach daje już tak dużą GO, że to nie ma praktycznie znaczenia pod kątem rozmycia.
    No jeśli tego nie rozumiesz to ja nie wiem jak można do Ciebie dotrzeć.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 9.08.19 o 19:59

  3. #793

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    To że Olympus notuje znów straty w dziale foto to fakt
    jednak "kryzys branży" jest rozdmuchany -to tylko koniec dużej sprzedaży tanich modeli.

    Na 8 stronie pdf https://tiny.pl/t57tx wyraźnie widać ze wzrost sprzedaży był połączony z malejącą średnią ceną (i to zarówno dla kompaktów jak i dla aparatów z wymienną).
    Średnia cena lustrzanki z ~70000 jenów w 2005 roku spadła do 35000 w 2011 żeby w 2018 podskoczyć do 53000 [średnia z lustrzanek i bezlusterkowców].
    [w kompaktach 21000 jenów -> 9000 -> 18000] No i kompakty w dużej mierze zostały wykończone przez smarfony.

    Przychody wyglądają dobrze na tle poprzednich lat -str 5 https://tiny.pl/t57tx
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 9.08.19 o 20:15

  4. #794
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Słowo "MIKRO" w nazwie systemu nie oznacza mikroskopijnych aparatów, tylko dotyczy rozmiarów matrycy.
    A obiektywy jeśli mają być jasne zawsze będą większe od ciemnoszkieł.
    Ot, taka prawda.
    A jak system padnie to wrócę do kliszy.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  5. #795
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Ale być może system m4/3 padnie w przyszłości i powodem są smartfony i idiotyczna, ślepa pogoń za FF (a takich jak widać i tu nie brakuje )
    Jakość zdjęć z telefonów jak dla mnie jest strasznie daleko od m4/3, ale to są zdjęcia dla większości akceptowalne/przyzwoite do oglądania na telefonie i mało kto chce inwestować w osobny aparat, mamiony przez producentów smartfonów super jakością zdjęć i milionami megapixelów
    Jakość matryc m/4/3 już praktycznie się zrównała z apsc, i teraz krzykacze którzy jeszcze do niedawna głosili taką przewagę apsc nad m4/3 przechodzą na FF bo ten format staje się coraz tańszy w produkcji.
    To jest dla mnie teraz dziwne, że już apsc jest beee Generalnie FF ma sporo zalet ale ma też i swoje wady, a bezmyślna ślepota w gonitwie za tym wspaniałym FF mnie śmieszy, bo w większości przypadków to ci wyznawcy FF nie mają pojęcia jakie korzyści niesie FF i czy to w jakikolwiek sposób wykorzystają, ale najważniejsze jest pochwalić się przed kumplem, że ja mam lepszy aparat bo to jest FF Identycznie jak w prześciganiu się w lepszości aparatów w smartfonach "mój jest lepszy bo mój ma więcej megapixów" ...
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 9.08.19 o 20:34

  6. #796
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Fajna wojenka, Panowie. Jak na forum CyberFoto w 2006 roku. Nieśmiertelna głębia ostrości i przeliczanie przysłony...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #797

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    No dobra,
    jak sądzicie

    Olympus da do następcy E-M5 II fazowy AF

  8. #798
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    m4/3 to system gdzie jeszcze można realnie operować GO przy obiektywach, które istnieją, a wszystkie przykłady podawane przez Ciebie z mniejszą matrycą to już tylko teoria.
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Nie wiem czy ja to jakiś inny jestem, ale tak z moich obserwacji/doświadczenia wynika, że wielkość matrycy w m4/3 jest jeszcze na tyle duża, że światłosiła szkieł ma jeszcze jakiś wymierny wpływ np. na głębię ostrości, wszystko poniżej już nie ma znaczenia
    To nie teoria, to prawda. To o czym piszesz to Twoje przekonanie wynikające z Twoich obserwacji. Może coś sobie wmawiasz? Piszesz o czymś subiektywnym. Inni mogą chcieć czegoś innego.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    podniecanie się akurat tą sigmą w porównaniu do nawet tego olka 17 1,2 dla mnie jest już całkowicie niezrozumiałe. Jakie korzyści Ci da ta sigma? Mniejszą GO? I po co Ci ta mniejsza GO przy takiej ogniskowej? ...... I co niby zyskasz?
    Już tłumaczę. Przy teleobiektywach i tak masz fajną separacje od tła i do portretu wystarczy wtedy 2.0 (często używam okolic tej przysłony, choc mam szkło 1.4).
    Przy szerokich kątach i zdjęciach całych postaci praktycznie nie da się uzyskać takiego rozmycia tła. Przyda sie ekstremalnie jasne szkło.
    No chyba, że obróbka albo sklejanie zdjęć (metoda Brenizera https://fotoblogia.pl/489,metoda-bre...i-kat-poradnik )

  9. #799
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... Jak na forum CyberFoto w 2006 roku. Nieśmiertelna głębia ostrości i przeliczanie przysłony...
    Panowie z Fuji są chyba wiernymi fanami Cyberfoto z 2006 roku. W swoim odpowiedniku 85/1,8 bardzo dokładnie przeliczyli ogniskową i przysłonę
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #800
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Dobra, jest sobota może warto pójść porobić jakieś zdjęcia? Weźcie te FFy micro i smarty i zróbcie jakieś zdjęcie bo tutaj można zaobserwować stare przysłowie, że krowa co dużo ryczy mało mleka daje. Puste galerie macie!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.