Strona 79 z 262 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 2618

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #781
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Stężenie narzekania przekroczył o normy. Przerwa na reklamę nowości pod FF:
    "SIGMA 35mm F1.2 A DG DN – Nowy poziom optycznych osiągów z bezlusterkowymi aparatami."
    Waga: 1090g
    Premiera: Sierpień, 2019
    Sugerowana cena detaliczna: 6490zł.
    Źródło - http://sigma-foto.pl/blog/sigma-35mm-f1-2-a-dg-dn/
    Załącznik 213418
    https://camerasize.com/compact/#594.682,579.835,ha,t

    Jak czytam takie teksty, to zaczynam wierzyć, że Olek, to nie system, tylko stan umysłu. W smartfonach są już popularne obiektywy f/1,8. Uważasz, że to są odpowiedniki oklowych stałek f/1,8? Nie są. Mają z olkowymi stalkami tyle wspólnego, co Olek 17/1,2 z Sigmą 35/1,2.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #782
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jak czytam takie teksty, to zaczynam wierzyć, że Olek, to nie system, tylko stan umysłu. W smartfonach są już popularne obiektywy f/1,8. Uważasz, że to są odpowiedniki oklowych stałek f/1,8? Nie są. Mają z olkowymi stalkami tyle wspólnego, co Olek 17/1,2 z Sigmą 35/1,2.
    To weź sobie Facet tą Sigmę 35/1,2 przypnij do jakiegoś aparatu i porób trochę zdjęć...
    Nie powiem że Sigma robi kiepskie obiektywy, ale taka kilogramowa stałka to już chyba tylko pokaz sił, choćby ona była genialna optycznie to w życiu bym takiego wynalazku nie kupił.

  3. #783
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    To weź sobie Facet tą Sigmę 35/1,2 przypnij do jakiegoś aparatu i porób trochę zdjęć...
    Nie powiem że Sigma robi kiepskie obiektywy, ale taka kilogramowa stałka to już chyba tylko pokaz sił, choćby ona była genialna optycznie to w życiu bym takiego wynalazku nie kupił.
    To weź sobie Facet porównaj olkową stalkę f/1,8 do obiektywu w smartfonie. Taki sam sens. Różne światy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #784
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Nie wiem czy ja to jakiś inny jestem, ale tak z moich obserwacji/doświadczenia wynika, że wielkość matrycy w m4/3 jest jeszcze na tyle duża, że światłosiła szkieł ma jeszcze jakiś wymierny wpływ np. na głębię ostrości, wszystko poniżej już nie ma znaczenia i porównywanie matrycy m4/3 do jakiś smartfonów, czy nawet matryc calowych jest głupotą.
    Matryca m4/3 zawsze będzie mniejsza i FF zawsze będzie miało nad nią przewagę w niektórych aspektach, ale podniecanie się akurat tą sigmą w porównaniu do nawet tego olka 17 1,2 dla mnie jest już całkowicie niezrozumiałe. Jakie korzyści Ci da ta sigma? Mniejszą GO? I po co Ci ta mniejsza GO przy takiej ogniskowej? Naprawdę chcesz się godzić na bieganie z takim KLOOOCEM!!!! I co niby zyskasz?

  5. #785

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Nie wiem czy ja to jakiś inny jestem, ale tak z moich obserwacji/doświadczenia wynika, że wielkość matrycy w m4/3 jest jeszcze na tyle duża, że światłosiła szkieł ma jeszcze jakiś wymierny wpływ np. na głębię ostrości, wszystko poniżej już nie ma znaczenia i porównywanie matrycy m4/3 do jakiś smartfonów, czy nawet matryc calowych jest głupotą.
    Matryca m4/3 zawsze będzie mniejsza i FF zawsze będzie miało nad nią przewagę w niektórych aspektach,
    Matryca m4/3 ma wielkość 1/4 matrycy pełnoklatkowej, a jednocalowa [CX] to 1/2 powierzchni m4/3.



    https://photographybay.com/wp-content/uploads/2015/01/Sony-Image-Sensor-Size-Comparison.jpg


    Fizyki nie oszukasz arhtus




    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    https://en.wikipedia.org/wiki/Image_...mats_and_sizes

  6. #786
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Ale tu nie chodzi o oszukiwanie fizyki, wg mnie przy wielkości matrycy jaka jest w m4/3 operowanie światłosiłą pod kątem GO ma jeszcze jakiś sens i daje jeszcze jakieś efekty, poniżej tej wielkości matrycy zmiana przysłony nic nie daje wymiernego w kontekście tej GO, czy to będzie 1,2 czy 4 to efekt jest praktycznie ten sam (pomijam ilość światła).
    Ja po prostu nie rozumiem niektórych z Was, podchodzących do tego jakby to się wszystko tak liniowo skalowało. Rozumowanie typu - matryca dwa razy mniejsza od FF jest dwa razy gorsza jest niezrozumiała dla mnie, wszystko do pewnego momentu (wielkości).
    Nie jestem jakimś fanatycznym obrońcą m4/3, ale świadomym użytkownikiem, dobrze wiem co tracę, a co zyskuję korzystając z tego formatu, a jest masa osób którzy wywyższają to FF chyba tylko tak dla zasady, bo taka moda i akurat kupili FF...
    Jak ktoś mi wyskoczy np. z argumentem, że ma FF bo mu zależy na wysokim iso, robi portrety i przy stałce 85 już przy 1,8 ma taką, zamierzoną i pożądaną przez niego GO i to jest mu potrzebne, no to jest to argument sensowny dla mnie, ale jak ktoś pisze, że chce latać z kilogramową szerokokątną stałką 1,2 bo to FF i po prostu jest lepsze bo ma dwa razy większą matrycę i dlatego jest lepsze no to już argument z pupy.
    Przecież ten olek 17 1,2 zapewne przy max przysłonie będzie ostrzejszy od tej sigmy, światła będzie tyle samo, większa GO przy tej ogniskowej to jak dla mnie plus dla m4/3, iso znowu na korzyść FF, ale czy to równoważy noszenie takiego klocka? Zapewne jest jakiś odsetek fotografów dla których to światło w połączeniu z lepszym iso będzie warte zachodu, ale pewnie są też tacy którzy wybiorą jakiś kompromis.
    Ja już wyrosłem z etapu w fotografii kiedy mi sie wydawało, że mając większy aparat będę bardziej pro, i jestem zdania, że sporo z Was zachwalających tak bezmyślnie to FF też to z czasem czeka
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 9.08.19 o 18:05

  7. #787

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Ale tu nie chodzi o oszukiwanie fizyki, wg mnie przy wielkości matrycy jaka jest w m4/3 operowanie światłosiłą pod kątem GO ma jeszcze jakiś sens i daje jeszcze jakieś efekty, poniżej tej wielkości matrycy zmiana przysłony nic nie daje wymiernego w kontekście tej GO, czy to będzie 1,2 czy 4 to efekt jest praktycznie ten sam (pomijam ilość światła).
    Serio?
    https://www.dpreview.com/articles/26...hould-i-care/3


    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Ja po prostu nie rozumiem niektórych z Was, podchodzących do tego jakby to się wszystko tak liniowo skalowało.
    Prawda jest taka, że m4/3 jest bliżej aparatów calowych (w połowie drogi) niż pełnoklatkowych.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Rozumowanie typu - matryca dwa razy mniejsza od FF jest dwa razy gorsza jest niezrozumiała dla mnie, /.../
    jak ktoś pisze, że chce latać z kilogramową szerokokątną stałką 1,2 bo to FF i po prostu jest lepsze bo ma dwa razy większą matrycę i dlatego jest lepsze no to już argument z pupy.
    I nic dziwnego że niezrozumiałe dla ciebie ...i z pupy -bo FF ma cztery razy większą matrycę.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Przecież ten olek 17 1,2 zapewne przy max przysłonie będzie ostrzejszy od tej sigmy
    Olympus 17 mm f/1.2 PRO jakiś wybitnie ostry na f/1.2 nie jest https://www.optyczne.pl/upload2/223418_roz1.png
    https://www.optyczne.pl/472.4-Test_o...87_obrazu.html

    https://www.lensrentals.com/blog/med...TF_Average.png
    https://www.lensrentals.com/blog/201...cro-43-lenses/
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 9.08.19 o 19:06

  8. #788
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Dobra ja wysiadam, bojówki FF są zbyt silne
    Po pierwsze to chyba oczywiste, że chodziło mi o przelicznik ogniskowej i rozmiar matrycy odnośnie długości boków matrycy, a nie o powierzchnię, jakieś debilne łapanie za słówka z Twojej strony.
    Po drugie, wg tych wszystkich linków które podałeś jest właśnie dokładnie tak jak mówię, m4/3 daje jeszcze jakąś możliwość manipulowania GO (tło jeszcze się jakoś rozmywa), a przy matrycy calowej, praktycznie wszystko jest już "ostre", no i mówimy tu o f1,2, więc przy przysłonie nieco mniejszej, już wszystko będzie w GO przy matrycy calowej, tym bardziej to się pogłębi w mniejszych matrycach, nie wspominając o tak chętnie przytaczanych smartfonach....
    Życzę mnóstwo pięknych fot z tych fantastycznych matryc FF i uciekam, pozdrawiam

    PS
    dcs, tacy krzykacze jak Ty są dla mnie irytujący, bo za nic nie potrafisz zrozumieć o co chodzi innym, tylko ślepo podajesz jakieś linki i upierasz się nad przewagą swoich wywodów.
    Podaj mi jakiś system z matrycą mniejszą niż m4/3 pozwalający jeszcze uzyskać efekty jakie daje np zd42/1,2 czy zd75/1,8 zamiast przytaczać jakieś tabelki z których nic nie wynika dla użytkowników.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 9.08.19 o 19:20

  9. #789

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    m4/3 daje jeszcze jakąś możliwość manipulowania GO (tło jeszcze się jakoś rozmywa), a przy matrycy calowej, praktycznie wszystko jest już "ostre", no i mówimy tu o f1,2, więc przy przysłonie nieco mniejszej, już wszystko będzie w GO przy matrycy calowej
    Jak uważasz że przy matrycy calowej praktycznie wszystko jest już "ostre" na f/1,2
    -to analogicznie wszystko jest ostre w m4/3 na f/1.6 [to czysta fizyka]
    ...czyli sugerujesz że używając stałoogniskowych obiektywów o świetle poniżej tej wartości np. https://www.optyczne.pl/porownaj.php...1277&add8=1027 nie masz w mikro 4/3 kontroli nad głębią ostrości.

    To ...odważne twierdzenie.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 9.08.19 o 19:51

  10. #790
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    215
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wolna dyskusja o przyszłości m4/3 zaczęła się kierować w kierunku wyższości FF. To chyba nie o to chodziło. Obserwując straty firm fotograficznych, ich próby dopasowania się do czegokolwiek aby tylko zatrzymać spadek oraz galopujący rozwój rynku foto smarfonów nie ma znaczenia czy któremu z nas starcza. Nie kupujemy bo... nie wierzymy w sen zakupu czy to z powodów finansowych (bo nie watro dawać 7 tys. za obiektyw bo strata będzie duża przy odsprzedaży) czy technicznych (bo ani ten obiektyw lekki, mały czy lepszy od innych za podobne lub mniejsze pieniądze) a to oznacza, że Olympus nie trafia w potrzeby i stąd takie duże straty. Mowa tylko o wadze jako obrona systemu wg mnie skończy się tak jak duże 4/3, zastąpią wszystko co nie pro (czego nie kochają, kupują i uznają zawodowcy) telefony komórkowe.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.