Strona 55 z 262 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #541

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ja znam tylko to:
    Nikkei opublikował raport na temat udziału w światowym rynku aparatów z wymienną optyka w 2018:

    1. Canon: 49.1%
    2. Nikon: 24.9%
    3. Sony: 13.3%


    Wszystkie pozostałe firmy łącznie mają mniej niż 13% udziału w rynku (3 najlepszych producentów aparatów fotograficznych zyskało 6,2% w 2018 r., Co daje łączną wartość 87,3%). Podczas gdy Canon i Sony powiększył udział w rynku (3,9% i 2,9%), Nikon stracił 0,6%.
    https://nikonrumors.com/2018/08/01/2...ony-13-3.aspx/
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 17.03.19 o 07:07

  2. #542
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tak naprawdę udział w rynku niewiele mówi, tym bardziej w rynku, który szybko się kurczy. Canon wciąż może mieć największy udział, a straty może ponosić największe. Najważniejsze, czy firma ma zyski, bo wtedy ma kasę na R&D. I rentowne firmy raczej nie upadają...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #543
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tak naprawdę udział w rynku niewiele mówi, tym bardziej w rynku, który szybko się kurczy. Canon wciąż może mieć największy udział, a straty może ponosić największe. Najważniejsze, czy firma ma zyski, bo wtedy ma kasę na R&D. I rentowne firmy raczej nie upadają...
    Obawiam się, że sytuacja jest jeszcze bardziej złożona. Takie firmy jak Olympus, Fuji, Sony, Panasonic) mają z czego dokładać i krótki kryzys mogą przetrwać bez zysków z foto. Najbardziej od foto jest uzależniony chyba Nikon (z głównych graczy) i o niego najbardziej się martwię. Canon jest gdzieś po środku, ale jest chyba najrozsądniej zarządzany.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #544
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... i krótki kryzys mogą przetrwać bez zysków z foto....
    No właśnie, krótki kryzys z perspektywą zysków w przyszłości może firma przetrwać a nawet jest to naturalny stan w biznesie. Problem jest gdy tej perspektywy zysków nie widać.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  5. #545
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mam wrażenie, że rynek wkroczy w fazę stabilną. Skończyły się przesiadki z analoga, skończyły się też czasy gadżeciaży. W końcu zauważyli, że częste zmiany korpusów nic nie dają i lepsze zdjęcia zrobią smartfonami. Rynek aparatów będzie jak za czasów analogu, czyli pozostaną na nim zaawansowani amatorzy i zawodowcy, a aparat będą zmieniać jak zajdzie potrzeba, a nie, jak ukaże się nowy model. Czyli korpusy droższe, ale bardziej dopracowane i zmieniane raz na 10 lat. No i wygra FF. Osiąganie podobnych wyników na mniejszych matrycach, w większości wypadków, pociąga za sobą takie same koszty lub większe, a efekty nadal bedą tylko podobne, zwykle gorsze.
    W bajki o innowacyjności nie wierzę. Po prostu innowacyjność nie zależy od rozmiarów matrycy. Tu szanse są równe.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #546

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W bajki o innowacyjności nie wierzę. Po prostu innowacyjność nie zależy od rozmiarów matrycy. Tu szanse są równe.
    Nie w każdym aspekcie. W jednym z wywiadów do których zamieściłem link wspomina się o trudnościach (w domyśle) z opracowaniem stabilizacji dla średnioformatowej matrycy Fujifilm. Właśnie ze względu na wielkość sensora. Nie znam się na technicznych aspektach, ale może mniejsza matryca pozwala w pewnych kwestiach na więcej? Poza tym nadal istotne dla konsumentów są rozmiary i waga. Popatrz na X-T30 oraz obiektywy XF-f/2.0 od Fujifiilm. Fujifilm podąża drogą wytyczoną przez Olympusa. Sprzęt sprzedaje się świetnie. Popatrz na Panasonica. IMO problem Olympusa nie leży w małych rozmiarów matrycy, a w niekompetencji ludzi zarządzających działami R&D oraz marketingu.

  7. #547
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli chodzi o innowacyjność, to cały rynek foto leży i kwiczy od lat.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #548

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli chodzi o innowacyjność, to cały rynek foto leży i kwiczy od lat.
    Wszystko zależy od oczekiwań. Faktycznie innowacyjnych rozwiązań brakuje, ale postęp jest. Jesteśmy przyzwyczajeni do oceny DR, rozdzielczości, szumów na wysokim ISO, a w obecnych czasach aparat, to coś więcej.

  9. #549
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli chodzi o innowacyjność, to cały rynek foto leży i kwiczy od lat.
    I dokładnie o to chodzi, a jelenie dające się nabrać na pseudozmiany, stają się gatunkiem wymierającym.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #550

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I dokładnie o to chodzi, a jelenie dające się nabrać na pseudozmiany, stają się gatunkiem wymierającym.
    To, dlaczego Olympus zdycha?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.