Strona 40 z 262 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #391
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    dlatego wciąż używam pierwszego E-M10. Miałem nawet możliwość zmienić na nową 2-kę za jakąś śmieszną dopłatę ale jakoś mi w łapie gorzej leży. Dzięki mnie Olek nie zarobił na nowej puszce, a już podejście do III, która jest krokiem w tył całkowicie zniechęciło mnie do zmiany puszki. Zresztą, to tylko gadżeciarstwo. Dopóki nie zrobią matrycy lepszej przynajmniej o 1EV w wysokim iso, zakresie tonalnym i dynamice to nie widzę żadnego powodu do zmiany aparatora.

  2. #392
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No też mi odkrycie, tańsze modele są mniej wypasione. Kto to słyszał!?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #393
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I o to mi chodziło. Przy dużej GO praktycznym problemem jest dyfrakcja, a nie rozmiar klatki. Co z tego, że Olka można przymknąć do f/22, jeśli obrazek nie będzie akceptowalny?
    Trzeba uwzględnić jeszcze ilość światła i czułość matrycy. Przy większej matrycy uzyskam taką samą głębię ostrości silniej przymykając przysłonę (co mogę zrobić, gdyż dyfrakcja zaczyna przeszkadzać dopiero przy większych liczbach przysłony). Aby wtedy przy tej samej ilości światła uzyskać ten sam czas ekspozycji będę musiał użyć większej czułości matrycy (co znów większa matryca umożliwia, gdyż ma wyższe użyteczne czułości). Ale pamiętajmy, że wraz ze wzrostem czułości maleje dynamika matrycy i rosną szumy. Sumaryczny efekt jest taki, że żądając dużej głębi ostrości zbliżone zdjęcia przy zbliżonym czasie ekspozycji uzyskamy obu matrycami - przy czym dla większej matrycy będziemy pracować przy silniej przymkniętej przysłonie i większej czułości - co zniweluje przewagi wyższej matrycy pod względem jakości obrazu. Używając aparatu z mniejsza matrycą uzyskamy podobną efekt jakościowy przy mniejszych rozmiarach sprzętu a często i niższej cenie. Dlatego do makrofotografii zrezygnowałem z APSC i używam m4/3 a przy bardzo małych motywach nawet i hybrydy z niewymiennym obiektywem.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #394

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Canon Dual Pixel daje do prostych modeli: M100, M50, 200D, 800D (w jego poprzednikach tez był).
    Fuji hybrydowy AF nawet do X-A5 i X-T100.
    ...Sony tez do wszystkich modeli.

  5. #395
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    ...a RX100 VI: f/2.8–4.5 -coś dla "potrzebujących raczej maksymalizowania niż minimalizowania głębię ostrości -co jest dodatkowym argumentem przeciw..." m4/3 obok rozmiarów https://camerasize.com/compact/#594.613,623,786,ha,t
    Rozmiar faktycznie znikomy, ale to aparat nie dla mnie - brak gwintu pod filtr jest dla mnie cechą eliminującą.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #396
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ale Olek jest w d..., bo do tej pory Sony nie miał w ofercie matrycy 4/3 z PDAF, więc skąd ją miał wziąć? Zamówił taką do E-M1 II, pewnie zapłacił za nią jak za nerkę i nogę, co się odbiło na cenie aparatu, ale w tańszych modelach siłą rzeczy się ona nie pojawi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #397

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    No i wygląda na to, ze następca E-M5 II musiałby konkurować z G9 (którego ceny pewnie do tej pory jeszcze spadną) https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1116759-REG
    -więc to naprawdę powinien być wypasiony aparat -bez szkodowania najlepszych rozwiązań.

    Panasonikowi udało się już chyba wyprzedać GX8 https://www.bhphotovideo.com/c/produ...ess_micro.html
    ...a PEN F https://www.bhphotovideo.com/c/searc...&N=4288586281&

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    "24-600" https://www.amazon.de/Sony-DSC-RX10M...s=dsc%3Drx10m3

  8. #398
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Trzeba uwzględnić jeszcze ilość światła i czułość matrycy. Przy większej matrycy uzyskam taką samą głębię ostrości silniej przymykając przysłonę (co mogę zrobić, gdyż dyfrakcja zaczyna przeszkadzać dopiero przy większych liczbach przysłony). Aby wtedy przy tej samej ilości światła uzyskać ten sam czas ekspozycji będę musiał użyć większej czułości matrycy (co znów większa matryca umożliwia, gdyż ma wyższe użyteczne czułości). Ale pamiętajmy, że wraz ze wzrostem czułości maleje dynamika matrycy i rosną szumy. Sumaryczny efekt jest taki, że żądając dużej głębi ostrości zbliżone zdjęcia przy zbliżonym czasie ekspozycji uzyskamy obu matrycami - przy czym dla większej matrycy będziemy pracować przy silniej przymkniętej przysłonie i większej czułości - co zniweluje przewagi wyższej matrycy pod względem jakości obrazu. Używając aparatu z mniejsza matrycą uzyskamy podobną efekt jakościowy przy mniejszych rozmiarach sprzętu a często i niższej cenie. Dlatego do makrofotografii zrezygnowałem z APSC i używam m4/3 a przy bardzo małych motywach nawet i hybrydy z niewymiennym obiektywem.
    Obawiam się, że możesz nie mieć racji. Nie uwzględniasz faktu, że przy danej rozdzielczości matryca FF będzie miała 4x większe piksele. Twoje rozumowanie jest słuszne dla ustalonej wielkości piksela. W realu wyjdzie to samo. Cała matryca dostaje w FF tyle światła przy f/16, co w m4/3 przy f/8. Fizycznie światło wpada przez taki sam otwór i cudów nie ma. Ta sama ilość światła da taki sam efekt.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #399
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Obawiam się, że możesz nie mieć racji. Nie uwzględniasz faktu, że przy danej rozdzielczości matryca FF będzie miała 4x większe piksele. Twoje rozumowanie jest słuszne dla ustalonej wielkości piksela. W realu wyjdzie to samo. Cała matryca dostaje w FF tyle światła przy f/16, co w m4/3 przy f/8. Fizycznie światło wpada przez taki sam otwór i cudów nie ma. Ta sama ilość światła da taki sam efekt.
    Właśnie o to mi chodzi - efekt będzie podobny przy różnych wymiarach i ciężarze sprzetu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #400
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Właśnie o to mi chodzi - efekt będzie podobny przy różnych wymiarach i ciężarze sprzetu.
    Pełna zgoda i w tej sytuacji dziwi mnie, że Olek nie rozbudował szklarni makro.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.